Smulkiųjų verslininkų nuomos ir kitoms išlaidoms padengti tebemoka subsidijas

132 individualią veiklą vykdantiems verslininkams, kurie pasinaudojo subsidijų priemone, skirta nuomos ir su jos eksploatavimu susijusių išlaidų kompensacijoms gauti, pervestos valstybės subsidijos, kurių bendra vertė siekia daugiau kaip 314 tūkst. eurų.

Smulkieji prekybininkai ilgai laukė paramos – prikaupė skolų už išsinuomotas patalpas.<br> M.Patašiaus nuotr.
Smulkieji prekybininkai ilgai laukė paramos – prikaupė skolų už išsinuomotas patalpas.<br> M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 7, 2021, 11:18 AM

„Nuomos mokesčio dalies kompensacijos suteikia galimybę ne tik susigrąžinti patirtas nuomos ir susijusias išlaidas, bet ir suteikia būtinąsias pajamas tolimesnei smulkiųjų verslininkų veiklai vykdyti.

Šiuo metu dar yra vertinama 741 paraiška, kurių bendra prašomo finansavimo vertė siekia 1,5 mln. eurų“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Kaip rodo duomenys, kompensacijomis nuomos ir susijusioms išlaidoms padengti daugiausia naudojasi mažmenine bei didmenine prekyba užsiimantys smulkieji verslininkai. Priemonė taip pat populiari tarp sportinio rengimo veiklą vykdančių, siuvimo paslaugas siūlančių bei mokymo ir švietimo verslus vystančių asmenų.

Iš viso nuo priemonės paskelbimo pradžios INVEGA yra gavusi 1804 paraiškas kompensuoti beveik 1,6 mln. eurų vertės nuomos ir su ja susijusias išlaidas.

Priemonė „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ skirta pagal individualios veiklos pažymas ar verslo liudijimą dirbantiems asmenims, nuomojamose patalpose vykdantiems veiklą, kuri buvo įtraukta į antrojo karantino metu ribotų ir netiesiogiai ribotų ūkinių veiklų sąrašą.

Kompensacija yra mokama dėl tų patalpų (ar jų dalies), dėl kurių sudaryta nuomos sutartis yra vis dal galiojanti, o nuomojamos patalpos, dėl kurių patiriamos pastoviosios išlaidos, yra įrašytos į nekilnojamo turto registrą.

Su nuoma ir jos eksploatavimu susijusios kompensuojamos išlaidos gali būti įvairios: patalpų nuomos mokestis, vandens, šilumos, elektros energijos tiekimo, lifto, patalpų valymo ir saugojimo, pastato ir aplinkos priežiūros, pastato rekonstrukcijų ir įrengimų taisymo, automobilių stovėjimo vietų ar indeksavimo pagal pradinę nuomos sutartį išlaidos. Tačiau kompensuojamos išlaidos turi būti patirtos nuo 2020 m. lapkričio 1 d. iki 2021 m. balandžio 30 d.

Kompensacija gali pasinaudoti tie asmenys, kurie per 2020 m. vykdė antrojo karantino metu ribojamą individualią veiklą ne trumpiau kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis iki 2020 m. lapkričio 6 d. imtinai.

Jei verslininkas per 2020 m. pakeitė individualios veiklos ar verslo liudijimo (-ų) vykdymo formą, bendra veiklos trukmė per 2020 m. turi būti ne trumpesnė kaip 90 kalendorinių dienų nenutrūkstamai ar su pertraukomis iki 2020 m. lapkričio 6 d. imtinai.

Vienam priemone pasinaudojusiam individualią veiklą vykdančiam asmeniui INVEGA kompensuoja iki 70 proc. patirtų pastoviųjų su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidų, tačiau ne daugiau nei 20 000 eurų.

Kompensacija yra vienkartinė ir mokama kaip valstybės de minimis pagalba. Iš viso pagal priemonę „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusiems individualią veiklą vykdantiems asmenims“ pastoviosioms išlaidoms padengti skirta 12 mln. Eur iš valstybės biudžeto lėšų.

Paraiškas dėl kompensacijų individualiai dirbantys verslininkai gali teikti nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) iki šių metų spalio 15 dienos. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.