Kiti elektros tiekėjai tiesia ranką nuskriaustiems „Perlas Energija“ klientams: štai kokius pasiūlymus teikia

Beveik 180 tūkst. klientų turinčiai nepriklausomai elektros tiekėjai „Perlas energija“ praėjusį penktadienį atsisakius vykdyti fiksuotos kainos sutartis, kiti nepriklausomi tiekėjai siūlo bendrovės klientams pasirašyti su jais sutartis.

„Perlas energija“ praėjusį penktadienį atsisakius vykdyti fiksuotos kainos sutartis, kiti nepriklausomi tiekėjai siūlo bendrovės klientams pasirašyti su jais sutartis.<br>Lrytas.lt koliažas.
„Perlas energija“ praėjusį penktadienį atsisakius vykdyti fiksuotos kainos sutartis, kiti nepriklausomi tiekėjai siūlo bendrovės klientams pasirašyti su jais sutartis.<br>Lrytas.lt koliažas.
Apie 180 tūkst. „Perlas Energija“ klientų likus be fiksuotos kainos planų, „Ignitis“ jiems ir kitiems gyventojams teikia išskirtinį riboto galiojimo pasiūlymą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Apie 180 tūkst. „Perlas Energija“ klientų likus be fiksuotos kainos planų, „Ignitis“ jiems ir kitiems gyventojams teikia išskirtinį riboto galiojimo pasiūlymą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Apie 180 tūkst. „Perlas Energija“ klientų likus be fiksuotos kainos planų, „Ignitis“ jiems ir kitiems gyventojams teikia išskirtinį riboto galiojimo pasiūlymą.<br>T.Bauro nuotr.
Apie 180 tūkst. „Perlas Energija“ klientų likus be fiksuotos kainos planų, „Ignitis“ jiems ir kitiems gyventojams teikia išskirtinį riboto galiojimo pasiūlymą.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Aug 8, 2022, 11:03 AM, atnaujinta Aug 8, 2022, 3:00 PM

Naujasis „Ignitis“ planas galiotų 40 mėnesių. Pirmuosius 4 mėnesius nuo rugsėjo 1 d. vienos laiko zonos planą pasirinkusiems gyventojams taikoma kaina bus 33 ct/kWh (su valstybės kompensacija – 24 ct/kWh).

Nuo 2023 m. 36 mėnesius būtų taikoma 39,5 ct/kWh kaina (remiantis šiuo metu galiojančiais valstybės patvirtintais tarifais).

Sutartį bus galima sudaryti nuo šio trečiadienio, rugpjūčio 10 d., iki rugpjūčio 28 d.

„Situacija elektros rinkoje yra įtempta ir tiekėjams sudėtinga pasiūlyti patrauklių fiksuotos kainos planų.

Tačiau „Ignitis“ taikoma nuolaida finansuojama iš dalies augančių pinigų srautų Lenkijos vėjų parkuose, tam nereikia biudžeto ar kitų viešųjų finansų lėšų, o ilguoju laikotarpiu patrauklią kainą išlaikyti planuojama, tiekimo portfelį papildant naujais žaliosios gamybos pajėgumais, kurie šiuo metu vystomi Lietuvoje“, – rašoma pranešime.

Specialaus „Ignitis“ fiksuoto elektros kainos pasiūlymo dviejų laiko zonų kainos pirmus keturis mėnesius sieks 36,3 ct/kWh už dieninę elektros energiją ir 27,8 ct/kWh už naktinę ir savaitgalių (su kompensacija – 27,3 ct/kWh ir 24 ct/kWh), o nuo 2023 m. atitinkamai 42,8 ct/kWh ir 34,3 ct/kWh. Sutarties trukmė – taip pat 40 mėn.

„Šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir Rusijos veiksmų gamtinių dujų rinkose, elektros kainos pasiekė dar nematytas aukštumas, tačiau „Ignitis“ klientai, kurie sutartis sudarė anksčiau, gali būti ramūs, kad jiems nustatytos fiksuotos kainos nesikeis.

Bendrovė, sudarinėdama sutartis ir valdydama rizikas, naudojasi finansų rinkų išvestinėmis priemonėmis, leidžiančiomis iš dalies užtikrinti, kad elektra bus įsigyjama tokia kaina, kokia buvo pažadėta klientams. Pastaruoju metu sukilus kainoms, rinkoje nėra pakankamai priemonių apdrausti visą riziką, todėl bendrovė nuolat aktyviai ieško galimybių sudaryti tiesiogines elektros energijos pirkimo sutartis su gamintojais (angliškai – power purchase agreements), kas taip pat leidžia iš dalies stabilizuoti elektros kainas klientams“, – rašoma pranešime.

Iki rugpjūčio 28 d. specialaus pasiūlymo sutartį sudarę klientai, „Ignitis“ sąskaitą už rugsėjį gaus spalio mėnesio pradžioje.

Nepriklausomos tiekėjos „Elektrum Lietuva“ komunikacijos projektų vadovė Jūratė Rupšienė BNS teigė, jog „Perlas energijos“ vartotojams siūlomas planas „Elektrum Stabilus 36“.

Bendrovės interneto svetainėje nurodoma, jog šį planą pasirinkusiems klientams siūloma 36 mėnesių trukmės sutartis su fiksuota 38,3 cento kaina be valstybės kompensacijos, o su ja rugsėjį–gruodį reikėtų mokėti 29,3 cento.

„Mūsų pasiūlymai yra paremti šios dienos rinkos kaina, tačiau darome viską, kad sumažintume „Perlo“ klientams kainų šoką. Pritaikome nuolaidas pagal individualią kliento situaciją, pagal suvartojimą. Ir mūsų siūlomas tarifas galios visą sutarties laikotarpį, ne tik kelis mėnesius“, – BNS teigė J. Rupšienė.

Nepriklausoma tiekėja „Enefit“ pranešė buvusiems „Perlas energijos“ klientams siūlanti planą „Super žalias“. Pasak bendrovės, pasirinkus šį planą su skirstymo tarifu „Standartinis“ vienos laiko zonos kilovatvalandė visą 6 metų sutarties laikotarpį gyventojams kainuotų 33 centus (su valstybės kompensacija – 24 centus).

Bendrovės vadovas Vytenis Koryzna pabrėžė, jog sutartyje užfiksuota kaina nesikeistų visą jos galiojimo laikotarpį.

„Mums paprasčiau tesėti savo pažadus klientams, kadangi turime visus pajėgumus gaminti savo elektros energiją, o šiuo metu vystome dar keturis vėjo parkus, du iš kurių iškils Šilalėje ir Akmenėje. Dėl šių priežasčių esame atsparesni drastiškiems rinkos svyravimams bei galime lengviau valdyti kainos kilimo rizikas“, – pranešime teigė V. Koryzna.

Enefit“ pabrėžia, kad toks tarifas galiotų tik iki rugpjūčio 18 d. sudarius sutartį internetu ir pateikus nuolaidos kodą online24.

Pasak jos, dėl naujos sutarties „Perlas energijos“ klientai gali kreiptis jau dabar.

Perlas energija“ penktadienį pranešė perkelianti fiksuotos kainos planus pasirinkusius klientus į kintamos kainos planą „Birža“. Per savaitgalį sutartis su bendrove nutraukė bent 700 gyventojų, sako bendrovės vadovas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: atsakė, kiek už dujas ir elektrą mokėsime kitais metais