Vien nemalonumai
Klaipėdietė Brigita (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) su vaikinu rugpjūčio 5–12 d. turėjo džiaugtis Turkijos saule ir keturių žvaigždučių viešbučio „Kolibri Hotel“ privalumais. Kelionę jiedu įsigijo iš kelionių organizatoriaus „Tez Tour“.
„Agentūra mums labai siūlė šį viešbutį. Sakė, kad jis labai geras, žmonėms patinka, maistas kokybiškas, todėl sutikome“, – pasakojo portalo lrytas.lt skaitytoja.
Tačiau pirmasis nesusipratimas kilo dar susimokant už kelionę. Brigita tikino, kad kelionių agentas pokalbio metu sakė, jog reikės sumokėti 1,1 tūkst. eurų, tačiau kai agentūra atsiuntė apmokėjimo prašymą, suma jau buvo 300 eurų didesnė.
„Apie tai niekas nieko nepranešė, tačiau nekonfliktavome ir susimokėjome. Labai norėjome išvykti ir kuo greičiau“, – paminėjo ji.
Nuotaika galutinai subjuro pirmąją kelionės dieną.
„Viešbučio aprašyme buvo pabrėžta, kad renginiai vyksta kasdien, kad švara ir higiena nepriekaištinga, t. y. kambariai tvarkomi ir rankšluosčiai keičiami kiekvieną dieną, patalynė – 2 kartus per savaitę. Bet mūsų kambarį per savaitę sutvarkė tik kartą, patalynė nebuvo pakeista, rankšluosčiai – taip pat, apie renginius buvo galima tik pasvajoti.
Taip pat buvo parašyta, kad yra sporto salė. Kadangi mano vaikinas sportuoja, tai buvo privalumas. Bet atvykę sporto salės neradome. Viešbučio registratūroje man pasakė, kad seniau sporto salę viešbutis turėjo, bet jau kurį laiką jos nėra, nes niekas ten nesilankydavo“, – nusivylusi kalbėjo Brigita.
Ji taip pat pabrėžė, kad viešbutis turi 3 barus, vienas iš jų – paplūdimyje, dirbantis nuo 10 val. iki 18 val. Tačiau kelias dienas ten apsilankiusi apie 15–16 val. liko nieko nepešusi. Anot jos, baras jau užsidarinėdavo, nes neva neliko gėrimų ir maisto.
Keliautoja nusivylė ir viešbučio maistu.
„Kokybė ir pasirinkimas – tragedija, – pareiškė Brigita. – Maisto pasirinkimas – siauras. Kiekvieną dieną buvo duodama tokia pati mėsa, o vakarienės likučiai, pavyzdžiui, orkaitėje keptos bulvės, būdavo patiekiamos pusryčiams.“
Brigita liko nepatenkinta ir viešbučio personalu: „Jie negerbia poilsiautojų, akiplėšiškai prašo „arbatos“ dėl kiekvieno žingsnio, beveik visi nemoka kalbėti angliškai, tik rusiškai, tad nėra nei kaip susikalbėti.“
Be to, ekskursijose su gidu turėjusi dalyvauti Brigita nežinojo tikslaus išvykimo laiko. Kaip ji pasakojo, su kitais keliautojais sutrikę stovėjo viešbutyje ir nežinojo, ką daryti. Patys ieškojo informacijos, skambino ir klausė.
Nemaloniai ją nustebino ir tai, kad įsigijusi kelionę „viskas įskaičiuota“ turėjo dar susimokėti už viešbučio internetą. Jo kaina – 14 eurų savaitei. Tačiau jis tinkamai neveikė, o paskutinę kelionės dieną net buvo išjungtas.
„Mes sumokėjome pinigus už viską, bet kelionė mūsų lūkesčių neišpildė. Reikėjo nuolat aiškintis ir žemintis. Gaila, kad klientai apgaudinėjami“, – neslėpė apmaudo Brigita.
Reikia pasidomėti iš anksto
Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė nurodė, kad skundų iš šios keliautojos nesulaukė, tačiau Brigitą aptarnavusiam kelionių agentui nurodyta su ja susisiekti ir situaciją išsiaiškinti.
„Apgailestaujame, kad keliautojams teko susidurti su tokia situacija. Visada kviečiame savo klientus kreiptis į atstovą šalyje, kad tokiais atvejais galėtume greitai rasti sprendimą ir pagal galimybes pateikti alternatyvius viešbučių variantus. Iki šiol dėl minėto viešbučio nesame gavę oficialių skundų.
Visada keliautojai, kurie atvyksta į šalį, yra lydimi organizatoriaus atstovų nuo oro uosto iki viešbučio ir atgal. Jie suteikia už konkretaus viešbučio svečius atsakingo atstovo kontaktus, į kurį keliautojai visada gali kreiptis kilus įvairiems klausimams, įskaitant ir ekskursijas. Turint nusiskundimų, taip pat galima kreiptis į kelionių organizatorių el. paštu“, – portalui lrytas.lt komentavo I.Aukštuolytė.
Ji priminė, kad viešbučiams įvertinimo žvaigždutės suteikiamos ne pagal kokybės rodiklius, o pagal tai, kokius pageidaujamai gauti klasei nustatytus privalomus reikalavimus jie atitinka. Taip pat reikia gauti vertinimo balų už įvairias papildomas paslaugas, kad būtų surinkta reikalinga balų suma. Todėl viešbučių vertinimas žvaigždutėmis nenurodo visuotinio standarto. Tiek pat žvaigždučių turintys viešbučiai gali skirtis tiek aptarnavimo lygiu, tiek teikiamų paslaugų pasiūla ar patogumais.
„Kad kelionė pateisintų keliamus lūkesčius ir nenuviltų savo kokybe, visada keliautojams rekomenduojame atlikti namų darbus. Patariame pasikonsultuoti ne tik su kelionių agentais, bet ir patiems atidžiai perskaityti visą informaciją apie viešbutį. Susikurti realų įspūdį padės ir viešbučių nuotraukų peržiūra, kitų keliautojų atsiliepimai, taip pat svarbu atkreipti dėmesį į viešbučio teikiamas paslaugas, maitinimo tipą“, – patarė I.Aukštuolytė.