Jaunimo lūkesčiai auga – „į rankas“ norėtų gauti didesnį nei 2 tūkst. eurų atlyginimą

Keturi iš dešimties (41 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų per artimiausius penkerius metus tikisi gauti daugiau negu 2 000 eurų „į rankas“ siekiantį atlyginimą. Palyginti su praėjusiais metais, tokio darbo užmokesčio besitikinčių jaunuolių padaugėjo 13 procentinių punktų, teigiama SEB banko pranešime žiniasklaidai.

Palyginti su praėjusiais metais, tokio darbo užmokesčio besitikinčių jaunuolių padaugėjo 13 procentinių punktų.<br>I.Danieliūtės nuotr.
Palyginti su praėjusiais metais, tokio darbo užmokesčio besitikinčių jaunuolių padaugėjo 13 procentinių punktų.<br>I.Danieliūtės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-11-18 10:56

SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenimis, daugiau negu šeštadalis (17 proc.) jaunų respondentų viliasi 2 500 eurų viršijančio atlyginimo. Pernai tokią algą per artimiausius penkerius metus planavo pasiekti 12 proc. apklaustųjų.

„Augančius jaunųjų Lietuvos gyventojų lūkesčius dėl būsimojo atlyginimo visų pirma galima sieti su šalies ekonomine padėtimi. Suprantama, kad pastaraisiais metais stebėtas spartus kainų kilimas turėjo įtakos augantiems gyventojų poreikiams, kartu ir planams ateityje gauti didesnes pajamas.

Be to, toks finansinių lūkesčių augimas iš dalies rodo ir bendras Lietuvos darbo rinkos tendencijas. Praėjusiais metais vidutinis bruto atlyginimas didėjo daugiau negu dešimtadaliu, šiemet prognozuojamas 12,5 proc. augimas, tad didesnes pajamas viliasi gauti ir tyrimo dalyviai“, – pranešime komentuoja SEB banko valdybos narė, Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorė Eglė Dovbyšienė.

Vis dar galioja lyčių stereotipai

Ji atkreipia dėmesį, kad, kaip ir praėjusiais metais, planuodami būsimas pajamas, gerokai ambicingesni yra vyrai. Kone ketvirtadalis (23 proc.) iš jų tikisi daugiau kaip 2 500 eurų „į rankas“ siekiančio atlyginimo, o tokią algą per artimiausius penkerius metus viliasi gauti tik 13 proc. moterų. Atotrūkis tarp lyčių matyti ir vertinant šiuo metu gaunamus atlyginimus: daugiau negu 1 200 eurų per mėnesį uždirba 22 proc. respondentų vyrų ir tik 13 proc. moterų.

„Atlyginimų ir finansinių lūkesčių skirtumus iš dalies lemia stereotipai. Įvairūs tyrimai rodo, kad moterys dažniau yra linkusios nuvertinti savo galimybes, dažniau bijo suklysti ir menkiau pasitiki savimi. Matyti, kad tai vis dar būdinga ir jaunajai šiuo metu darbo rinkoje įsitvirtinančiai kartai. Tai stabdo visą šalies ekonomiką ir siunčia signalą, kad moterims reikia palankesnių sąlygų siekti karjeros ir lyderystės, kuri padėtų siekti didesnio finansinio atlygio“, – pranešime pažymi E. Dovbyšienė.

Dabar norėtų 1 200 eurų „į rankas“

Atlikto tyrimo duomenimis, šiuo metu iki 800 eurų per mėnesį „į rankas“ gauna 39 proc. Lietuvos gyventojų, kurių amžius yra nuo 18 iki 29 metų. Tarp tokias pajamas gaunančių respondentų 34 proc. yra vyrai ir 43 proc. – moterys. Daugiau negu ketvirtadalis (27 proc.) gauna nuo 800 iki 1 200 eurų siekiantį atlyginimą. Šioje respondentų grupėje vyrai (28 proc.) ir moterys (27 proc.) pasiskirstę bemaž tolygiai.

Paprašyti nurodyti, koks atlyginimas „į rankas“ šiuo metu būtų teisingas, atsižvelgiant į respondentų patirtį ir žinias, kone trečdalis (31 proc.) jaunų apklausos dalyvių nurodė iki 1 000 eurų per mėnesį siekiantį darbo užmokestį. Tokio atlyginimo dažniau teigė esančios vertos moterys (37 proc.) negu vyrai (23 proc.). Gauti iki 1 200 eurų „į rankas“ teigia esantys verti 18 proc. tyrimo dalyvių, teigiama pranešime.

Kone 4 iš 10 (39 proc.) jaunų Lietuvos gyventojų mano, kad šiuo metu jų patirtį ir žinias geriausiai atitiktų 1 200 eurų viršijantis atlyginimas. Šioje respondentų grupėje ir vėl ambicingesni buvo vyrai: daugiau negu 1 500 eurų per mėnesį teisingu atlygiu laikytų 25 proc. vyrų ir 14 proc. moterų.

SEB banko jaunimo taupymo ir finansinės elgsenos tyrimas atliktas bendrovės „Norstat“ šių metų spalį. Apklausoje dalyvavo penki šimtai 18–29 metų Lietuvos gyventojų.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.
Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.