Daugiau mokėti teks ne tik elektros bei dujų, bet ir centralizuotai tiekiamos šilumos vartotojams

Kai praeitų metų lapkričio gale buvo gruodžiui patvirtintos šiek tiek mažesnės „Kauno energijos“ tiekiamos šilumos kainos, daug kas tikėjosi, jog ši viltinga tendencija išliks ir sausio sulaukus. Tačiau taip neįvyko.

Kauno miesto savivaldybės įmonė skelbiasi net 90 proc. tiekiamos šilumos gaminanti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.<br>M.Patašiaus nuotr.
Kauno miesto savivaldybės įmonė skelbiasi net 90 proc. tiekiamos šilumos gaminanti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Birutė Mačienė

2023-01-03 11:54

AB „Kauno energija“ valdyba savo 2022 m. gruodžio 23-ąją patvirtino tokią galutinę centralizuotai tiekiamos šilumos kainą, įsigaliojusią nuo 2023 m. sausio 1 dienos, – už suvartotą šilumos kiekį mokant po 9,15 ct/kWh.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog už pernai gruodį suvartotą šilumą netrukus (gavę Kauno miesto savivaldybės įsteigtos bendrovės „Kauno energija“ sąskaitas) mokėsime po 8,98 ct/kWh, o lapkritį šiluma ją centralizuotai gaunantiems gyventojams kainavo po 9,19 ct /kWh.

Pigiausiai pastarąjį keliolikos metų laikotarpį šildymas „Kauno energijos“ klientams Kaune, Kauno rajone bei Jurbarke kainavo 2021 metų sausio mėnesį, – 3,40 ct/kWh, o su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) – 3,74 ct/kWh. Tuo tarpu 2022-ųjų sausį už šilumą mokėjome įmonei po 8,36 ct/kWh (9,11 – su PVM).

Kauno miesto savivaldybės įmonė skelbiasi net 90 proc. tiekiamos šilumos gaminanti iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Dar viešai praneša, kad per 2012 – 2021 metų laikotarpį miesto šiluma atpigo 57,24 proc. Pernykštės, 2022-ųjų, centralizuotai patiektos šilumos kainos į analizuojamąjį laikotarpį neįeina.

„Kauno energijos“ valdybos sprendimu nustatytos nuo šių metų sausio 1-osios ir karšto vandens kainos daugiabučiuose namuose (kai to vandens tiekėjas yra ši bendrovė). Kauno miesto, Kauno rajono Garliavos miesto, Akademijos miestelio ir Domeikavos kaimo vartotojams karštas vanduo kainuos 6,24 euro už kubinį metrą, Kauno rajono Ežerėlio miesto bei Raudondvario, Neveronių ir Girionių kaimų vartotojams – 7,8 euro už kubinį metrą, Jurbarko miesto vartotojams – 7,92 euro už kubinį metrą.

Visi Lietuvos gyventojai, Seimo sprendimu, du šildymo sezonus (iki 2024-ųjų balandžio pabaigos) yra atleisti nuo prievolės mokėti pridėtinės vertės mokestį tiek už šilumą, tiek už centralizuotai tiekiamą karštą vandenį.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.