Sąskaitos už sausio mėnesio šildymą – jau paruoštos: štai, kiek pinigų ruoštis

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) klientams jau paruošė sąskaitas už sausio mėnesį suteiktas šildymo ir karšto vandens paslaugas. Dėl priimto sprendimo gamtines dujas dalinai pakeisti mažasieriu mazutu Vilniuje šilumos kainą pavyko suvaldyti, o sausis buvo šiltesnis nei gruodis, todėl gyventojus pasieks mažesnės sąskaitos. Už 50 kv. m. ploto buto šildymą renovuotame name klientai vidutiniškai mokės apie 57 eurų sąskaitą, nerenovuotame daugiabutyje – 96 eurų.

Šildymas, elektra, kainos, energija<br>G.Bitvinsko nuotr.
Šildymas, elektra, kainos, energija<br>G.Bitvinsko nuotr.
Radiatorius šildymas, pinigai, šildymo kaina, išlaidos<br>G.Bitvinsko nuotr.
Radiatorius šildymas, pinigai, šildymo kaina, išlaidos<br>G.Bitvinsko nuotr.
Radiatorius šildymas, pinigai, šildymo kaina, išlaidos<br>G.Bitvinsko nuotr.
Radiatorius šildymas, pinigai, šildymo kaina, išlaidos<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Feb 9, 2023, 10:50 AM

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis, sausio mėnesį VŠT klientams šilumos kaina siekė 7,87 ct/kWh be PVM. Tai – mažiausia šilumos kaina tarp didžiųjų šalies miestų ir viena mažiausių Lietuvoje.

„Atsižvelgiant į mažesnę sausio mėnesio šilumos kainą ir aukštesnę lauko oro temperatūrą, gyventojus pasieks mažesnės sąskaitos už šildymą nei gruodį. Taip pat jos bus mažesnės nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Už 50 kv. m. ploto buto šildymą renovuotame name klientai vidutiniškai mokės apie 57 eurų sąskaitą, nerenovuotame daugiabutyje – 96 eurų. Palyginimui, pernai vidutinė tokio paties buto ploto sąskaita nerenovuotame name siekė 133 eurųs, renovuotame – 79 eurus“, – sako VŠT Klientų komandos vadovas Laurynas Jakubauskas.

Šilumos kainos mažėjimo tendencija tęsiasi nuo rugsėjo mėnesio – penkis mėnesius iš eilės. Vasario mėnesį sostinės gyventojai už šilumos kilovatvalandę mokės 7,56 ct be PVM arba 27 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, kai šilumos kaina siekė 10,37 ct/kWh be PVM. Tai viena mažiausių šilumos kainų Lietuvoje.

Šilumos kainą kiekvieną mėnesį tvirtina VERT, ji keičiasi priklausomai nuo šilumos gamybai naudojamų išteklių kainos rinkoje.

Veiksniai, lemiantys sąskaitos dydį

Didžiausias šilumos ir karšto vandens tiekėjas Lietuvoje primena, kad sąskaitos už šildymą dydis priklauso nuo šilumos kainos, kurios daugiau nei 80 proc. sudaro kuro sąnaudos, ir suvartoto šilumos kiekio. Pastarąjį lemia lauko oro temperatūra, namo energetinis efektyvumas ir individualūs vartojimo įpročiai.

Sausis buvo beveik 3 °C šiltesnis, nei 2022 m. gruodis. Pirmą šių metų mėnesį vidutinė lauko oro temperatūra Vilniuje buvo -0,1 °C, kai tuo tarpu 2022 m. sausį vidutinė temperatūra siekė -1,3 °C. Net ir toks temperatūros skirtumas gali lemti mažesnį šilumos suvartojimą.

„Nors šilumos kaina visiems klientams vienoda, tačiau gyvename skirtingos techninės būklės pastatuose, todėl ir sąskaitos skiriasi. Renovuoti, aukštesnės energetinės klasės namai šilumos suvartoja mažiau, todėl tokiuose daugiabučiuose gyvenantys klientai moka mažiau. Pavyzdžiui, renovuotų namų gyventojų sąskaitos už šildymą paprastai būna apie 40 proc. mažesnės. Taip pat jeigu būste yra galimybė reguliuoti energijos vartojimą pagal savo poreikius, tai irgi lemia sąskaitos už šildymą dydį“, – sako L. Jakubauskas.

Pagalba apmokant sąskaitas už šildymą

Klientai, susiduriantys su finansiniais sunkumais apmokant sąskaitas už šilumos ir karšto vandens paslaugas, gali pasinaudoti ir siūlomu pagalbos paketu.

Vilniečiai dar gali kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybę dėl kompensacijų šildymui ir karštam vandeniui – atitikus kriterijus, kompensacijos skiriamos iki šildymo sezono pabaigos. Lyginant su praėjusiu šildymo sezonu, gyventojams taikomos palankesnės kompensacijų gavimo sąlygos.

Dėl rekordinio prašymų skaičiaus, kai kurie klientai dar gali būti nesulaukę patvirtinimo dėl kompensacijos.

„Žinome, kad dalis klientų dar laukia kompensacijų. Norime patikinti, kad gavę informaciją iš savivaldybės apie paskirtą kompensaciją ją pritaikysime ir už praėjusius mėnesius, tokiu atveju klientai savo sąskaitose matys permoką, kuria bus padengti būsimi mokėjimai ar jų dalis“, – pažymi L. Jakubauskas.

Jei klientams kompensacija už šildymą ir karštą vandenį nepriklauso, galima dalį mokėjimų atidėti. Reikėtų kreiptis į Vilniaus šilumos tinklus ir pasirašyti Susitarimą. Tokiu atveju bus galima mokėti 50 proc. einamosios sąskaitos, o likusią dalį apmokėti lygiomis dalimis per 6 mėnesius pasibaigus šildymo sezonui.

Nuo šildymo sezono pradžios pasinaudoti pagalba ir atidėti dalį mokėjimų nusprendė kiek daugiau nei pusšimtis klientų.

Apie Vilniaus šilumos tinklus

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) yra didžiausia Lietuvoje centralizuotos šilumos tiekėja. Bendrovė gamina šilumos ir elektros energiją, tiekia šilumą ir karštą vandenį daugiau kaip 220 tūkst. Vilniaus namų ūkių bei įmonių. Bendrovėje dirba 580 darbuotojų. VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku paslaugų tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, taiko efektyvias klientų aptarnavimo praktikas, nuolat modernizuoja šilumos gamybos ir perdavimo sistemas, diegia inovatyvias technologijas, vykdo aplinkosaugos projektus. 99,6 proc. bendrovės akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei. Šiuo metu VŠT perdavimo tinklas siekia apie 750 km, didžiausias šilumos gamybos objektas – termofikacinė elektrinė, esanti pietvakarinėje Vilniaus miesto dalyje

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.