Į kino teatrą atvykę lankytojai liko it musę kandę: nei filmo pamatė, nei pinigus atgavo

Į redakciją kreipėsi gyventojai, kurie šeštadienį norėjo nueiti į filmą kino teatre „Cinamon“, esančiame „Megos“ prekybos centre, bet į kino salę jie įleisti nebuvo, nes vienas iš žiūrovų buvo jaunesnis nei 16 metų (vaikui buvo 14 metų).

Norėjo nueiti į filmą kino teatre „Cinamon“, esančiame „Megos“ prekybos centre, bet į kino salę jie įleisti nebuvo.<br>Asociatyvi organizatorių nuotr.
Norėjo nueiti į filmą kino teatre „Cinamon“, esančiame „Megos“ prekybos centre, bet į kino salę jie įleisti nebuvo.<br>Asociatyvi organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2023-04-07 21:30

Anot kino lankytojų, prieš perkant bilietus, jie susisiekė su kino teatro administracija pasitikslinti dėl filmo amžiaus cenzo ir ar galės patekti į kino salę, jei su jaunesniu vaiku bus ir jo tėvai ir buvo patikinti, jog problemų nekils. Kino teatro administracija paaiškino, jog jie vadovaujasi galiojančiais įstatymais ir dėl to jaunesnis žiūrovas nebuvo įleistas.

„Šeštadienį norėjome nueiti į filmą „Džonas Vikas 4“ „Cinamon“ kino teatre, bet buvo nurodyta, kad filmas tik nuo 16 metų, o mūsų vaikui 14, todėl, paskambinome į administraciją pasiteirauti ar galės vaikas žiūrėti filmą, jei kartu bus tėvai. Mum garantavo, jog viskas bus gerai ir kad galime pirkti bilietus. Nusipirkome internetu, bet atvažiavus į kino teatrą mūsų neįleido, nes vaikas per jaunas. Bandėme aiškinti, skambinome tuo pačiu numeriu ir jie aiškino, kad turėtų įleisti, bet nieks neklausė.

Galiausiai pasiūlė pakeisti bilietus į kitą filmą, bet mūsų nuotaikos buvo tikrai sugadintos ir kito filmo matyti nenorėjome. Paprašėm grąžinti bilietus, atsisakė ir atsiprašė, kad telefonu buvo suteikta klaidinga informacija, tačiau mes patys kalti, nes neskaitėme jų taisyklių kur parašyta apie taisyklę dėl amžiaus cenzo. Tai dabar nei filmą pamatėm, nei pinigų atgavom, o dar ir už Kauno gyvenam, tai ir kuro ir laiko nuostoliai prisideda“, – pasakojo į redakciją paskambinęs vyras.

Vyras taip pat pasidalijo susirašinėjimu su kino teatro atstovais, kurie galiausiai nurodė, kad tai yra pačio pirkėjo kaltė ir pinigai nebus grąžinti.

„Jeigu bilietus įsigijote internetu, vadinasi sutikote su taisyklėmis, kurias būtina perskaityti. Jeigu jų neperskaitėte, tai yra jūsų kaltė ir mes už tai neatsakome“, – susirašinėjime su klientu rašė „Cinamon Kaunas Mega“ Pamainos vadovo asistentė Agnė Marcinkevičiūtė.

Vadovaujasi įstatymais

Susisiekus su „Cinamon“ kino teatro administracija ir jie patikino, jog vadovaujasi galiojančiais įstatymais ir todėl, jaunesnių asmenų neįleidžia į filmus, kuriems nustatytas amžiaus cenzas.

„Visų pirma apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos, tačiau kino centro darbuotojai vykdė savo pareigas: vadovavosi patvirtintomis LR kino filmų indeksavimo taisyklėmis, t.y. filmų cenzais, kino centro taisyklėmis, ir dėl šių priežasčių, asmenų jaunesnių nei 16 metų amžiaus į „N16“ ženklu pažymėtus filmus, neįleido. Filmo „Džonas Vikas 4“ indeksas yra „N16“, filmas skirtas ne jaunesniems nei 16 metų amžiaus žiūrovams.

Atsakingas darbuotojas klientams geranoriškai pasiūlė pasikeisti bilietus į kito cenzo filmą, kadangi vadovaujantis kino centro taisyklėmis, kurias rasite ir internetiniame puslapyje ir kino centre, pinigai už bilietus nėra grąžinami“, – rašoma atsiųstame atsakyme.

„Filmų amžiaus cenzus rasite mūsų internetiniame puslapyje, tad klientai pirkdami bilietus, sutinka su kino centre galiojančiomis taisyklėmis bei yra informuojami dėl filmo indeksavimo. Kino filmų žiūrovų amžiaus indeksus reglamentuoja Lietuvos Respublikos Kino įstatymas. Filmų indeksavimo komisija prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos nustato kiekvieno kino filmo žiūrovų amžiaus indeksą.

Pagal jūsų užklausą, matome, kad klientas skambino trumpuoju 1588 numeriu, ne kino centro administracijai. 1588 yra infomedijos numeris, tad pakomentuoti negalime, kadangi neturime įrašo“, – teigė jie.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.