Užsisakydami maistą „Bolt Food“ ar „Wolt“ programėlėmis sumokate daugiau ne tik už pristatymą Palygino kainas

Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose. Sumos didesnės ne tik dėl pristatymo mokesčių, neretai tenka pakloti daugiau ir už patį maistą. Verslininkai aiškina – nedidindami kainų negalėtų klientams teikti pristatymo į namus paslaugų.

Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>Lrytas.lt koliažas.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>Lrytas.lt koliažas.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>T.Bauro nuotr.
Maisto pristatymo programėlėmis „Bolt Food“ ir „Wolt“ besinaudojantieji moka kiek daugiau nei tie, kurie lankosi kavinėse ir restoranuose.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jun 25, 2023, 2:06 PM

Naudodamiesi „Bolt Food“ programėle populiarią vištieną „Guo Bao“ iš „Manami“ užsisakytumėte už 13 eurų, „Tori“ rameną – už 9 eurus, o 24 vnt. sušių rinkinį „Macuri combo“ – už 26,5 euro. Prie visų patiekalų reikėtų pridėti ir 0,5 euro pakuotės mokestį. Žinoma, be viso to reikės susimokėti ir už pristatymą.

Pasirinkę „Wolt“ pristatymo paslaugą už šiuos patiekalus sumokėtumėte atitinkamai 13,5 euro, 9,5 euro ir 27 eurus. Pakuotės mokestis jau įskaičiuotas.

Tuo metu apsilankę restorane gyvai už vištieną sumokėtumėte – 11,5 euro, ramenas atsieitų – 8 eurus, o sušių rinkinys – 25 eurus.

„Bolt Food“ platformoje tarp populiariausių „La crepe“ patiekalų – lietinis su čederio sūriu ir kumpiu, už kurį sumokėsite 6 eurus, 0,3 euro dar atsieis ir pakuotė. Užsisakydami jį „Wolt“ programėle sumokėtumėte 7,8 euro, pakuotės mokestis į kainą įskaičiuotas. O štai nuėję į restoraną gyvai šis patiekalas jums kainuotų 5 eurus.

Amber Food“ grupės, kuriai priklauso ir šios dvi maitinimo įstaigos, rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė portalui lrytas.lt nurodė, kad sutarčių su maisto pristatymo verslais komentuoti negali.

Tuo metu „Bolt Food“ naujienų portalui nurodė, jog už programėlėje matomas patiekalų kainas atsakingi patys restoranai.

Jam antrino ir Mantas Lomsargis, „Wolt“ laikinasis generalinis direktorius Baltijos šalims: „Kainos nustatomos mūsų partnerių. Jie sprendžia, kokias kainas parinkti ar kokius pasiūlymus teikti programėlės vartotojams.

Partneriams visada rekomenduojame nustatyti vienodas kainas, nepriklausomai nuo to, kur pateikiamas užsakymas.

Per atliktas apklausas vartotojai išreiškė nuomonę, kad jie yra net 35 proc. mažiau linkę pakartotinai užsisakyti iš restoranų, kurie platformoje taiko didesnes kainas. Dėl to restoranams visada rekomenduojame išlaikyti kainas vienodas.

Svarbu paminėti, kad nedideli kainų skirtumai gali atsirasti dėl pakavimo išlaidų. Šias papildomas išlaidas klientai paprastai mato užsakymo suvestinėje.“

Pastebėti ir „Jammi“ patiekalų kainų skirtumai. Užsisakydami „Bolt Food“ programėle už kebabą lavaše sumokėtumėte 5,8 euro, už buritą – 6,4 euro, be to, dar teks sumokėti 0,2 euro už pakuotę.

Jei naudotumėtės „Wolt“, sumokėtumėte atitinkamai – 6 eurus ir 6,6 euro, pakuotės mokesčiai į kainą jau įskaičuoti.

Tuo metu nuėję į „Jammi“ patys už kebabą lavaše sumokėtumėte 4,5 euro, o už buritą – 5 eurus.

„Jammi“ rinkodaros vadovas Žilvinas Kuprėnas portalui lrytas.lt patvirtino, kad išties pigiausia jų patiekalus užsisakyti kavinėse arba iš anksto užsisakant jų interneto tinklalapyje ir atvykstant į vietą atsiimti patiems.

„Suprantame, kad dalis svečių tokios galimybės neturi, tada maistą užsako per partnerių platformas. Deja, tokiu atveju dėl partneriams mokamų komisinių, tokios pačios kainos pasiūlyti negalime – „Wolt“ ir „Bolt“ užsakymai taptų nuostolingi. Todėl leidžiame svečiams rinktis – ar sutaupyti užsisakant tiesiai iš mūsų bei atsiimant patiems, ar maistą gauti tiesiai į namus, už tai sumokant papildomai“, – komentavo Ž.Kuprėnas.

Namuose paskanauti „Jurgis ir drakonas“ picų taip pat brangiau nei vietoje. Pavyzdžiui, „Bolt Food“ programėlėje 30 cm picos „Laba diena su vištiena“ kaina siekia 12,5 euro, dar 0,15 euro – už pakuotę, „Wolt“ platformoje su pakuotės mokesčiu suma taip pat siekia 12,65 euro. Tuo metu užsisakius tiesiai restorane sumokėtumėte – 11,5 euro. Kitų picų kainos taip pat skiriasi apie 1 ar 2 eurus.

Įmonės „Burokėlis ir krapas“, valdančios ir restoranų tinklą „Jurgis ir drakonas“, vadovė Odeta Bložienė portalui lrytas.lt teigė, jog pastaruosius metus smarkiai augant produktų kainoms, kylant darbo užmokesčiui, ant savo pečių nešti dar ir partneriams mokamus komisinius verslams jau būtų per daug sudėtinga.

„Jeigu laikytume vienodas kainas programėlėse ir užsisakant gyvai, praktiškai būtų generuojamas minusas. Tokiu atveju klientams negalėtume net teikti pristatymo į namus paslaugų“, – komentavo ji.

Ji priminė, kad daugelis verslų dar iki šiol vargsta mokėdami didžiules elektros sąskaitas, mat sutartys buvo sudarytos anksčiau ir fiksuotų kainų dabar pakeisti negali.

„Kiekvieną mėnesį mokame kosminius pinigus už elektrą, nes jos kaina fiksuota rugpjūtį, o dabar elektra keturis ar net penkis kartus pigesnė. Tai – nemaži kaštai. Ir kai visi kalba, jog energetikos problemos jau išspręstos, tai nėra jos dar išspręstos. Verslai užfiksavo kainą ir jos negali pakeisti. Be to, po Naujųjų brango ir patalpų nuoma.

Restoranai nėra melžiama karvė, negalime ir palaikyti žemų kainų, ir mokėti visiems padidintus kaštus“, – kalbėjo ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.