Vyriausybė patvirtino: šie asmenys automatiškai paramos gavėjo statuso nebeįgys

Trečiadienį Vyriausybė savo išvadoje išreiškė pritarimą grupės parlamentarų siūlymui nebetaikyti nuostatų Labdaros ir paramos įstatyme, pagal kurias fiziniai asmenys, kurie Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka ir atvejais tiesiogiai dalyvauja likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius, automatiškai įgyja paramos gavėjo statusą.

Vyriausybė pritarė siūlymui nebeleisti fiziniams asmenims automatiškai įgyti paramos gavėjo statusą.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vyriausybė pritarė siūlymui nebeleisti fiziniams asmenims automatiškai įgyti paramos gavėjo statusą.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Ignas Dobrovolskas

Jul 12, 2023, 1:51 PM

Taip pat siūloma atsisakyti nuostatos, pagal kurią minėtiems asmenims nėra taikomos Labdaros ir paramos įstatymo nuostatos reglamentuojančios paramos gavėjo statuso suteikimo arba panaikinimo tvarką.

Įstatymo pakeitimo projektą teikia Seimo nariai Agnė Širinskienė, Remigijus Žemaitaitis, Andrius Palionis, Rita Tamošūnienė, Česlav Olševski, Beata Petkevič, Jonas Pinskus, Petras Gražulis, Asta Kubilienė.

Seimo nariai siūlo atitinkamus pakeitimus atsižvelgę į STT atlikta antikorupcinį vertinimą, kuriame pažymima, kad egzistuoja rizika, kad juridinis asmuo, žinodamas apie duomenų apie suteiktą paramą didesnio latentiškumo aspektą gali siekti pasielgti nesąžiningai.

Vyriausybės išvados rengėjai, siūlydami pritarti Seimo narių siūlymams, pabrėžia, kad nė vienas juridinis asmuo mokesčių administratoriui nėra pateikęs informacijos už 2021 metus, kad jis suteikė paramą fiziniams asmenims, teisės aktų nustatyta tvarka dalyvavusiems likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius, t. y. šios Labdaros ir paramos įstatymo nuostatos ekstremaliosios situacijos metu nebuvo aktualios.

Vis tik Vidaus reikalų ministerija nepritaria Vyriausybės išvados projektui, nes, anot jos, tikėtina, kad ateityje kils tokių ekstremaliųjų situacijų, kai valstybė negalės kurį laiką suteikti reikalingų priemonių visiems asmenimis, tiesiogiai dalyvaujantiems likviduojant ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.