Butų nuoma Vilniuje nuo metų pradžios pabrango 10 proc., kyla ir bendrabučių kambarių kainos

Nekilnojamo turto portalo „Aruodas.lt“ duomenimis, nuo šių metų pradžios Vilniuje vidutinė butų nuomos kaina išaugo 10 proc. Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.

Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
M.Statulevičius.<br>LNTPA nuotr.
M.Statulevičius.<br>LNTPA nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>M.Patašiaus nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>M.Patašiaus nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>Organizatorių nuotr.
Dėl išaugusių išlaidų kyla ir kai kurių universitetų bendrabučių kambarių kainos.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Žygimantas Šilobritas

Aug 10, 2023, 8:24 AM

Nors butų nuomos kainos auga, „Aruodas.lt“ vadovė Viktorija Steponavičiūtė teigia, kad šios kainos kol kas išlieka žemesnės nei praėjusių metų vasaros pabaigoje.

Tuo metu tiek Vilniaus universitetas (VU), tiek Vilniaus Vytauto Didžiojo universitetas (VDU), reaguodami į augančius kaštus, pakėlė kambarių kainas bent po 11 eurų į mėnesį. Savo ruožtu Vilniaus Gedimino technikos universitetas kainas pakėlė dar pernai, tad 2023 m. jos išliks tokios pačios.

Visgi, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) prezidentas Mindaugas Statulevičius teigia, kad nuomojamų kambarių ir butų pasiūla 2023 m. yra didesnė, nei 2022 m., tad kainos neturėtų užkilti į praėjusių metų lygį.

„Aruodas.lt“ vadovė: nors Vilniuje nuomos kainos auga, jos mažesnės nei 2022 m. vasarą

Anot V. Steponavičiūtės, nuo 2023 m. sausio iki liepos vidutinės nekilnojamo turto nuomos kainos už kvadratinį metrą (kv. m) Vilniuje išaugo 10 proc., – nuo 13,17 iki 14,52 eurų., o nuo birželio iki liepos – 3 proc. – nuo 14,15 iki 14,52 eurų už kv. m.

Bet, pasak jos, nuomos kainos yra 8 proc. mažesnės nei praėjusių metų liepą, kai siekė 15,45 eurų už kv. m.

„Nuomos kainos pernai pastebimai didėjo ir buvo labiausiai išaugusios gegužės–rugpjūčio mėn. Rudens laikotarpiu pastebimas sumažėjimas. Šių metų liepą, palyginti su laikotarpiu prieš metus, Vilniuje vidutinės pasiūlos kainos buvo mažesnės. (…) Vertinant naujausius duomenis, liepą palyginti su birželiu, Vilniuje nuomos kainos šiek tiek padidėjusios“, – Eltai komentavo V. Steponavičiūtė.

Anot NT portalo vadovės, vidutinės nuomos kainos vieno kambario butams rugpjūčio pradžioje siekė apie 470 eurų už mėn., tuo metu 2022 m. rugpjūtį jos buvo apie 540 eurų. Vidutinė dviejų kambarių butų nuoma 2022 m. rugpjūtį siekė 800 eurų, o 2023 metų rugpjūčio pradžioje – 730 eurus.

Visgi V. Steponavičiūtė pamini, kad būsto nuomos kainos smarkiai skiriasi pagal konkrečią vietą, įrengimo lygį, statybos metus ir kitus ypatumus.

Brangsta kambarių nuoma kai kuriuose universitetuose

Kaip teigė VU bendrabučių centras, šiais metais kambarių nuomos kainos, priklausomai nuo kambario vietų ir gyventojų jame skaičiaus, sieks nuo 55 eurų iki 240 eurų per mėnesį, kai praėjusiais metais – nuo 44 iki 174 eurų. Pigiausias variantas – triviečiame kambaryje gyvenant trims asmenims, brangs 11 eurų, o brangiausias – triviečiame kambaryje gyvenant vienam asmeniui, net 66 eurais.

Pasak VU Komunikacijos poskyrio vadovės Gretės Gerulaitytės, kainos augo dėl ekonominių pokyčių ir išaugusių išlaidų. Visgi, ji tikina, kad bendrabučiai išlieka vieni pigiausių rinkoje bei yra nuolat naujinami.

„Kainos nežymiai padidėjo dėl ekonominių pokyčių – pabrangusių komunikacijų išlaidų, bet vis tiek išlieka itin patrauklios ir prieinamos, bene žemiausios rinkoje. Bendrabučiuose nuolat vykdomi įvairūs remonto, patalpų atnaujinimo darbai, naujinama lauko infrastruktūra, statomi saulės kolektoriai, perkami nauji baldai ir pan. Taip pat yra vykdomos naujų bendrabučių statybos“, – teigė G. Gerulaitytė.

Reaguodami į augančius kaštus, VDU kai kurių bendrabučių kambarių, tarp jų ir brangiausiųjų – kurių nuomos kaina siekia 210 eurų už mėn., kainas pakėlė dar 2022 m. rugsėjo 1 d. Anot VDU Studentų reikalų departamento direktoriaus Manto Simanavičiaus, šiais metais brangs pigiausi kambariai, kurių kaina pakils 15 eurų, nuo apie 60 eurų į mėn. iki 75 eurų į mėn.

Anot VDU atstovo, šių kambarių nuomos kaina kelta vėliau dėl to, kad juos dažnai renkasi socialiai pažeidžiami studentai.

„Sprendimas kainas koreguoti dviem etapais buvo priimtas atsižvelgiant į socialiai pažeidžiamų studentų situaciją, kurie buvo pasirinkę pigiausią apgyvendinimo kainos tarifą, todėl jis nekito praeitais metais, tačiau šiais metais, atsižvelgiant į faktines bendrabučių eksploatacines 2022 m. pajamas ir išlaidas, kurios pabrango, mes esame priversti kainą pakelti“, – Eltai komentavo M. Simanavičius.

Visgi Vilniaus Gedimino technikos universitetas, reaguodamas į augančias elektros energijos kainas, nuomą pakėlė dar praėjusiais metais. Kaip teigė universiteto kancleris Vaidotas Trinkūnas, šiais metais universiteto kambarių kainos išlieka tokios pačios, svyruojančios nuo 80 iki 240 eurų priklausomai nuo žmonių kiekio ir sąlygų.

„Susiklosčius tam tikrai ekonominei situacijai, kuomet staigiai išaugo energetinių resursų įkainiai buvome priversti praėjusiais metais padidinti ir bendrabučių kainas. Tačiau lyginant su praėjusiais metais šiemet universiteto bendrabučio kainos liko nepakitusios“, – Eltai aiškino V. Trinkūnas.

Nekilnojamo turto plėtros asociacijos prezidentas: nuomos pasiūla šiais metais yra atsigavusi

LNTPA prezidento Mindaugo Statulevičiaus teigimu, nuomos kainos 2023 m. yra mažesnės nei 2022 m. dėl vykstančios nuomos rinkos transformacijos, bei kiek sumažėjusio atvykstančių ukrainiečių srauto. Tad, anot jo, nuomojamų kambarių ir butų pasiūla atsigavusi.

„Vis daugiau verslo bendrovių siūlo nuomos paslaugą, tuo skaidrindami ir darydami nuomos rinką tvaresne, labiau vakarietiška. Plečiasi „coliving“ („dalinimosi gyvenimo erdve“ – ELTA) paslaugų pasiūla, atsiranda ilgalaikės nuomos projektų, investuoja NT fondai, gebantys profesionaliai administruoti nuomojamus objektus.

Tai – alternatyva esamam ir daug metų įprastam nuomos iš privataus sektoriaus variantui. Bendrai žiūrint – pernai tokiu metu daug nuomos segmento buvo išnuomota arba neatlygintinai suteikta ukrainiečiams, šiemet tokio ryškaus poveikio nebėra, todėl ir pasiūla kiek atsigavusi“, – Eltai komentavo M. Statulevičius.

LNTPA prezidento manymu, nors dabar kainos mažesnės nei praėjusiais metais, dėl artėjančių mokslo metų jos gali pakilti. Visgi, anot jo, alternatyvūs sprendimai išlaikys žemesnes vidutines nuomos kainas.

„Kai vis daugiau studentų išsinuomos būstus, tikėtinas ir kainų pakilimas. Bet atsirandant alternatyviems verslo siūlomiems sprendimams, bendrai padidėjus pasiūlai, tie, kas lengvai rasdavo sezoninių nuomininkų ankščiau, šiemet turi stengtis labiau ir derindami kainodarą“, – teigė jis.

Visgi, M. Statulevičius pabrėžė, kad nuomojantis būstą yra svarbu ne tik jo kaina, bet ir tai, kaip sudaroma sutartis, bei buto ir pastato išlaikymo kaštai. Taip pat, pasak jo, būtina įvertinti ir nuomojamo buto ar kambario vietą, susisiekimo galimybes.

„Svarbu atkreipti dėmesį į sudaromas sutartis, jų sąlygas, nutraukimo galimybes, baudas, jei tokios numatomos. Svarbu būsto išlaikymo kaštai – kadangi juos dengia nuomininkas – pirmiausiai, šildymas, tada bendros pastato priežiūros išlaidos, bei kita. Būtina įvertinti aplinką kurioje būstas yra: ar patogiai pasiekimas, ar nereiks laiko gaišti kamščiuose ir panašiai“, – aiškino jis.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.