Jeigu perkate NT, būkite atidūs: tokia sąlyga dėl avanso – neteisėta

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pripažino nesąžininga UAB „Butasta“ avansinės sutarties vieno punkto sąlygą. Bendrovė privalo netaikyti šios sąlygos sudarant naujas vartojimo sutartis ir vykdant sudarytas vartojimo sutartis.

VVTAT pripažino nesąžininga UAB „Butasta“ avansinės sutarties vieno punkto sąlygą.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
VVTAT pripažino nesąžininga UAB „Butasta“ avansinės sutarties vieno punkto sąlygą.<br>Lrytas.lt fotomontažas.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 13, 2023, 11:40 AM

VVTAT įvertino „Butastos“ avansinės sutarties 13 punkto sąlygą, teigiančią, kad „jeigu pirkėjas negauna turtui pirkti banko paskolos ir pateikia tai įrodančią pažymą, pardavėjas grąžina avansą pirkėjui, kuomet turtas perparduodamas naujiems savininkams“, sąžiningumą.

Pagal šią formuluotę pardavėjui suteikiama teisė negrąžinti pirkėjui (vartotojui) sumokėto avanso (iki butas bus parduotas naujam pirkėjui) visais atvejais, įskaitant ir tuos, kai finansavimo būstui įsigyti pirkėjas negautų dėl pardavėjo sutartinių įsipareigojimų nevykdymo ar netinkamo jų vykdymo, sąžiningumą.

VVTAT nustatė, jog ši sutarties sąlyga atitinka Civilinio kodekso 6.2284 straipsnio 2 dalies bendrąjį vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų, t. y., ja iš esmės pažeidžiama šalių teisių ir pareigų pusiausvyra vartotojo nenaudai.

VVTAT spalio 5 d. priėmė nutarimą, kuriuo pripažino „Butastos“ avansinės sutarties 13 punkto sąlygą nesąžininga ir įpareigojo UAB „Butasta“ netaikyti šios sąlygos sudarant naujas vartojimo sutartis ir vykdant sudarytas vartojimo sutartis. Už tolesnį šios sąlygos taikymą bendrovei gali būti skiriamos baudos.

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl minimos sutarties sąlygos, kuri aukščiau minimu nutarimu buvo pripažinta nesąžininga, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.