Rusijoje bankrutuojančiųjų gretas papildė ir garsios įmonės

Vakarų sankcijos, sumenkusi pramonės gamyba ir vartotojų paklausa, taip pat kritęs BVP Rusijos įmones verčia nutraukti veiklą. Statybos įmonių grupė „SU-155“, skrydžių bendrovė „Transaero“, juvelyrikos įmonė „Stolychnyj juvelirnyj zavod“. Tai tik kelios įmonės, kurios pasitraukė iš rinkos.  

Veiklą nutraukusi skrydžių bendrovė „Transaero“ neseniai reklamavosi kaip „stambiausia privati aviakompanija Rusijoje“.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Veiklą nutraukusi skrydžių bendrovė „Transaero“ neseniai reklamavosi kaip „stambiausia privati aviakompanija Rusijoje“.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 5, 2016, 9:45 AM, atnaujinta Jun 9, 2017, 5:07 AM

Praėjusiais metais Rusijoje buvo likviduota per 11,2 tūkst. įmonių. Tai maždaug 8 proc. daugiau nei 2014-aisiais. Iš viso pernai veiklą nutraukė 338 258 įvairių rūšių įmonės.

Tokią informaciją pateikia įmonių rizikingumą vertinančios bendrovės „Creditreform Lietuva“ ekspertai, remdamiesi savo kolegų iš Rusijos duomenimis.

„Vakarų sankcijos, sumenkusi pramonės gamyba ir vartotojų paklausa, taip pat kritęs BVP neabejotinai Rusijoje paskatino įmonių, paliekančių rinką, gausėjimą“, – sakė bendrovės “Creditreform Lietuva“  direktorius Saulius Žilinskas.

Jo teigimu, labiausiai ekonomikos negandos smogė statybos ir transporto sektoriui. Tarp didžiausių pernai metais paskelbtų bankrutuojančiomis įmonių ir pakankamai garsūs pavadinimai.

Tai ir įmonių grupė SU-155, dar ne taip seniai buvusi viena stambiausių gyvenamųjų namų statytojų Rusijoje, veikusi 54 Rusijos miestuose bei NVS šalyse.

Veiklą nutraukė ir skrydžių bendrovė “Transaero“, kuri dar ne taip seniai reklamavosi kaip “stambiausia privati aviakompanija Rusijoje“. Ji turėjo 100 lėktuvų ir skraidino keleivius ne tik po NVS šalis, bet ir Europą, Aziją, Šiaurės ir Lotynų Amerikos šalis.

Pagal keleivių pervežimo apimtis „Transaero“ nusileido tik valstybinei skrydžių bendrovei “Aeroflot“.

Tarp įdomesnių didžiųjų įmonių, kurioms pradėtos bankroto procedūros – “Stolychnyj juvelirnyj zavod“, priklausantis vienam stambiausių Rusijoje juvelyrikos holdingui „Adamas“.

Būtent jis pagamino medalius, kuriai buvo apdovanoti Sočio olimpiados nugalėtojai. Prastėjant ekonomikos situacijai šiuo metu daugiau kaip trisdešimčiai juvelyrikos sektoriaus atstovų Rusijoje iškeltos bankroto bylos. Vietos ekspertų nuomone, 2015 m. – vieni sudėtingiausių juvelyrinių dirbinių rinkai.“

Daugiausia verslų pernai Rusijoje uždaryta registravimo organo sprendimu (181 843 atvejai arba 54 proc. nuo visų veiklą nutraukusių subjektų), dėl likvidacijos (60 147 arba 18 proc.), bankroto (11 213 atvejai arba 3 proc.) ir dėl kitų priežasčių (6 904 arba 2 proc.).

„Lietuvos verslininkai, ir dabar dirbantys su Rusijos įmonėmis, turėtų kreipti daugiau dėmesio galimo nemokumo prevencijai: dažniau pasidomėti savo partnerių Rusijoje ekonomine „sveikata“, o dar geriau – nuolat ją stebėti, sugriežtinti kreditavimo politiką,“ – patarė S.Žilinskas. 

Jo teigimu, ketinantiems megzti verslo ryšius, patartina nuodugniai tikrinti savo partnerius, nes Rusijoje yra didelis pavojus nudegti nuo joje  populiarių „vienadienių“ įmonių.

Iš viso 2016 m. pradžioje Rusijoje veikė 4 820 432 juridiniai asmenys. Tai 3,5 proc. daugiau nei prieš metus. Daugiausiai įmonių buvo registruota Maskvoje (1 110 510), Sankt Peterburge (367 607) ir Maskvos srityje (238 977).

EP Rinkimai

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.