Kaunietis Martas Paulauskas yra diplomuotas taikomosios matematikos specialistas. Kol siekė šio mokslo diplomo, vyras laisvalaikiu užsiėmė speleologija.
Pomėgis išradingą vyrą paskatino imtis savo verslo ir sukurti tokią pramogą, kokios Lietuvoje dar nebuvo.
Jo sumanytas laipiojimo bokštas prieš kelias savaites iškilo Birštone ir jau sulaukė didžiulio vietinių gyventojų, ypač vaikų, susidomėjimo, juo labiau kad jiems ši aktyvi
pramoga nieko nekainuoja.
Suderino net tris sritis
M.Paulauskas pasakojo, kad būdamas studentas užsiėmė speleologija – tyrinėjo įvairius urvus, dalyvaudavo tarptautinėse šios sporto šakos varžybose.
Baigęs studijas ir tapęs diplomuotu matematiku vyras pasuko į komerciją, didelėse įmonėse dirbo pirkimų vadovu. Po 15 metų įkūrė ir savo įmonę, kuri užsiima baldų furnitūros tiekimu.
Pomėgis aktyviai leisti laisvalaikį paskatino imtis ir dar vienos veiklos.
„Lietuvoje yra daug laipioti skirtų bokštų. Jie tinkami žmonėms, norintiems užsiimti alpinizmu. Kadangi aš – speleologas, pamaniau, kad vienas bokštas gali tarnauti kelių sporto šakų atstovams.
Taip kilo unikali idėja – pastatyti bokštą, kuriuo naudotųsi trijų su kalnais susijusių sričių aistruoliai: speleologai, alpinistai ir kopikai į ledynus.
Trasas galima nuolat keisti
Birštono kempinge, kurio savininkai yra kauniečio bičiuliai, M.Paulauskas pastatė aštuonkampį 12 metrų aukščio bokštą. Ant 7 jo sienų yra 7 skirtingo sudėtingumo trasos, kurias vis galima keisti ir jos net nuolat kopiantiems į bokštą neatsibos.
Įdomu tai, kad ant vienos sienos pritvirtinti specialūs skydai, kuriais lipama naudojantis specialiais kabliais, panašiais į ledo kirtiklius, taip imituojant lipimą į apledėjusius kalnus. Ši
pramoga dar įspūdingesnė turėtų būti žiemą, kai aplinkui iš tiesų pustys.
M.Paulauskas tikino, kad naudotis bokštu saugiau nei laipynių parkuose, kur pats pramogautojas turi atsisegti ir prisisegti karabinus.
„Turime saugumą garantuojančią įrangą. Nuomojami ir specialūs batai. Instruktoriai pataria, kaip taisyklingai statyti kojas ir atlikti kitus veiksmus“, – sakė M.Paulauskas.
Vietiniams pramoga nekainuoja Pastatyti bokštą kainavo 100 tūkstančių eurų. Finansavimą skyrė Sporto rėmimo fondas.
„Projektas pirmiausia skirtas ugdyti Birštono gyventojų ir vaikų sportinį užimtumą, todėl Birštono gyventojai bokštu metus galės naudotis nemokamai. Trejus metus šio kurorto moksleiviams planuojama organizuoti ir nemokamas alpinizmo pamokas. Jei susidomės mokyklos atstovai, čia būtų galima rengti fizinio lavinimo pamokas“, – sakė M.Paulauskas.
Lietuvos sportininkų turnyrai taip pat bus organizuojami nemokamai. Birštono svečiams
pramoga mokama.
Planuojama, kad bokštas veiks ir žiemą. Sukūręs pramogą M.Paulauskas jai teikti įdarbino penkis žmones.
„Šis bokštas iškilo Birštone, nes čia turiu draugų. Bet jau yra planų, kad tokia pati
pramoga galėtų atsirasti ir Kaune bei Palangoje“, – ateities planais pasidalijo kaunietis verslininkas.
Tebėra populiarus ir apžvalgos bokštas
Rūta Kapačinskaitė
Birštono turizmo ir informacijos centro vadovė
„Atidarius laipioti skirtą bokštą susidomėjimą juo pajutome iš karto. Žmonės klausia, kur jis yra, kiek
pramoga kainuoja. Greta yra ir vaikams skirtas laipynių parkas, todėl pramogautojai vienoje vietoje randa dar daugiau pramogų.
Panašus susidomėjimas buvo, kai lygiai prieš 3 metus Birštone buvo atidarytas aukščiausias Lietuvoje – 55 metrų aukščio – apžvalgos bokštas.
Jį ypač mėgsta aplankyti tie, kurie į kurortą atvyksta vienai dienai. Šio bokšto populiarumas nemažėja, aplankyti jį galima nemokamai. Tikimės, kad laipioti skirtas bokštas bus toks pat populiarus.“