Po laimės paieškų svetur – atgal į „Iki“: prekių surinkėju dirbti pradėjęs Darius jau vadovauja dviem sandėliams

Geras darbas privilioja atgal net ir iš svetur. Tuo įsitikino Darius Balčiūnas, kuris po emigracijos grįžo dirbti ten, kur pradėjo – į prekybos tinklą „Iki“. Kadaise čia įsidarbinus atsitiktinai, talentas ir atkaklumas greitai ėmė duoti vaisių. Darius sėkmingai kilo karjeros laiptais, o tam nesutrukdė net ir pertrauka. Po grįžimo į „Iki“ nepraėjo nė metai, kad jis taptų sandėlio vadovu Panevėžio logistikos centre. Dabar Darius vadovauja jau dviem ir džiaugiasi, kad turi erdvės augti bei tobulėti. „Jaučiu, kad esu savo vietoje“, – atvirai sako jis.

Geras darbas privilioja atgal net ir iš svetur. Tuo įsitikino Darius Balčiūnas, kuris po emigracijos grįžo dirbti ten, kur pradėjo – į prekybos tinklą „Iki“. Kadaise čia įsidarbinus atsitiktinai, talentas ir atkaklumas greitai ėmė duoti vaisių.
Geras darbas privilioja atgal net ir iš svetur. Tuo įsitikino Darius Balčiūnas, kuris po emigracijos grįžo dirbti ten, kur pradėjo – į prekybos tinklą „Iki“. Kadaise čia įsidarbinus atsitiktinai, talentas ir atkaklumas greitai ėmė duoti vaisių.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2024-06-14 11:29

Sėkminga karjera ir nė lašo monotonijos

Darius pasakoja, kad pirmą kartą prie „Iki“ komandos prisijungė tiesiog ieškodamas paprasto darbo sandėlyje. Sekėsi puikiai, sulaukdavo vis daugiau atsakomybių ir aukštesnių pareigų. Visgi, jaunas energingos natūros vyras po kelerių metų nusprendė pasiduoti pagundai gyvenimą keisti iš esmės – išvyko į užsienį.

„Lemtingi tikriausiai buvo kolegės iš Žmonių ir kultūros departamento žodžiai. Man išeinant ji padavė savo vizitinę kortelę ir pasakė – jeigu kada nors persigalvosiu, paskambinčiau jai, nes tikrai laukia manęs grįžtančio. Kai vėl atėjo poreikis pokyčiams, tai tiesiog ir paskambinau“, – šypsosi Darius.

Tokioje didelėje bendrovėje kaip prekybos tinklas apstu karjeros ir tobulėjimo galimybių. Darius prieš grįždamas į „Iki“ buvo čia pakeitęs jau 6 pozicijas ir jautė naujų iššūkių alkį. Tad grįžo su aiškiai išreikšta ambicija – kilti iki vadovo pareigų. Taip ir nutiko, ir iš viso 12 metų bendrovėje skaičiuojantis Darius šioje pozicijoje jau dirba ilgiausiai iš visų.

„Dirbti labai įdomu, nes visiškai neturime monotonijos. Dienos panašios, bet kiekviena yra unikali – dirbant 25 tūkst. kv. m ploto sandėlyje visko nutinka labai daug. Žinoma, yra kasdienių rutininių dalykų, bet sandėlis iš esmės yra gyvas organizmas, kuris kiekvieną dieną atneša kažką naujo. Iš šono žiūrint ir nežinant specifikos, jis gali atrodyti kaip lengvas chaosėlis – mūsų čia daug, nuolat galvojame naujas idėjas, sprendžiame problemas“, – pasakoja Darius.

Jo komanda per penkerius metus po grįžimo į „Iki“ gerokai išaugusi – dabar vyras vadovauja jau arti 90 žmonių. Dariui, sėkmingai besitvarkusiame viename sandėlyje, buvo patikėtas ir antrasis – tad išsiplėtė ne tik atsakomybės, bet ir komanda.

Džiaugiasi dirbdamas inovacijų prasme laiminčioje bendrovėje

Per 12 metų Darius ne tik pats keitė pozicijas, darbo pobūdį, bet ir stebėjo aplink vykstančius pokyčius. Pasak jo, mažmeninė prekyba yra kaip pašaukimas. Atradus, kaip viskas veikia iš vidaus, ir pajutus, kad tai tave traukia, nieko daugiau ir nesinori.

Vienas iš darbo šiame sektoriuje privalumų – tempas ir nuobodulio nebuvimas. Nors atrodytų, kad viskas teka sava vaga, bet tiek konkurentai, tiek besikeičiantys žmonių poreikiai, sezonai, orai, politinės situacijos diktuoja naujas taisykles, sako Darius. O tai reiškia naujus iššūkius, su kuriais reikia susidoroti.

„Kas dar labai džiugina – tai mūsų inovatyvumas, naujų dalykų ieškojimas. Pirmieji Lietuvoje pristatėme savitarnos kasas, vieninteliai turime autonomines parduotuves, testuojame autonominius automobilius maisto pristatymui į namus. Sandėliuose taip pat per šiuos keliolika metų atsiradę daug naujovių, automatizuotų procesų, robotizacijos sprendimų. Galiu atvirai pasakyti – tikrai yra džiaugsmas dirbti inovacijų prasme laiminčioje įmonėje“, – kalba sandėlių vadovas.

Įdomus darbas atneša pasididžiavimo jausmą

Apie komandos užsidegimą siekiant bendro tikslo jis prabyla nekart. Noras pirmauti akivaizdus įvairiose srityse – nuo jau minėtų inovacijų iki kasdienių griežtų kokybės reikalavimų užtikrinimo, kad „Iki“ pirkėjus pasiektų šviežutėliai produktai – vaisiai, daržovės, mėsa, žuvis.

„Šita mūsų nuolatinė ambicija reiškia norą būti geriausiais ir žmonėms – t. y., savo pirkėjams. Šioje vietoje mes esame pirmi“, – įsitikinęs Darius.

Pasak pašnekovo, atsigręžimas į žmogų labai juntamas ir darbiniuose santykiuose. Juk išlaikant komandos narius ir pritraukiant naujus bene lemiamas veiksnys yra įmonės požiūris į pačius darbuotojus.

„Pas mus svarbiausias ir didžiausias turtas yra žmonės, kurie čia dirba. Tai labai jaučiasi. Daugelis čia dirba jau daug metų, vis matai tuos pačius veidus. Turime ir daug tokių kaip aš – kurie pabandė laimę kitose įmonėse, bet grįžo į „Iki“. Tai yra signalas, kad darbuotojams čia gera vieta. Esu ir pats rekomendavęs čia įsidarbinti pažįstamam, viskas pavyko sėkmingai. Rekomendavau, nes pats didžiuojuosi, kad čia dirbu. Pasididžiavimas nėra toks, kad vaikštau galvą iškėlęs, bet man paprasčiausiai čia yra gera dirbti, ir tikiu, kad kitiems taip pat bus gera“, – sako dviejų sandėlių „Iki“ Panevėžio logistikos centre vadovas Darius.

Prisijunk prie „Iki“ komandos ir tu. Dėl darbo galimybių kreipkis sau patogiu būdu:

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.