Asmik Grigorian apie būsimus koncertus: „Tokios manęs scenoje dar nebuvote matę“

Paskutinėmis metų dienomis kauniečių ir vilniečių laukia koncertai, kokių dar niekada nebuvo. Į Lietuvą specialiai grįžtanti operos solistė Asmik Grigorian rengia bendrą pasirodymą su mama Irena Milkevičiūte ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius).

 Asmik Grigorian su mama Irena Milkevičiūte.
 Asmik Grigorian su mama Irena Milkevičiūte.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
 Asmik Grigorian.
Daugiau nuotraukų (7)

Lrytas.lt

Dec 22, 2021, 10:27 AM

Koncertas, su smagia ironijos doze, pavadintas „Traviatos“. Jame bus ne tik arijų, bet ir pokalbių, prisiminimų, nuotraukų, vaizdo įrašų dideliuose ekranuose.

Vakarą ves niekada žodžių nepristingantis muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Koncertuose numatomas griežtai ribotas žiūrovų kiekis. Bilietų bus parduota tik tiek, kiek talpina specialiai sukurta salės aplinka. O ji sumodeliuota taip, kad kiekvienas ne tik gerai matytų ir girdėtų veiksmą scenoje, bet ir būtų gana arti jos, kad ir kurioje vietoje besėdėtų. „Žiūrovai matys mūsų veido išraiškas, pajus emocijas“, – sako Asmik.

Pasitelkusi į pagalbą režisierių Mykolą Vildžiūną, kuris parašė koncerto scenarijų ir padeda jį įgyvendinti, dainininkė nori surengti pasirodymą, kuris žiūrovų atmintyje įstrigtų ilgam.

„Tai bus ne toks koncertas, kuriame skamba tik muzika. Labiau pavadinčiau tai kūrybiniu vakaru. Be muzikos bus dar nemažai pasikalbėjimų, prisiminimų... Ypatinga tai, kad tokiems pasikalbėjimams mes niekada neturim ir neturėjom laiko namuose... Todėl šitos dvi dienos bus išties išskirtinės mums abiems. Kiek baiminuosi, kaip pavyks atlaikyti emocijas du vakarus iš eilės ir nesikartoti....

Bet žinau, kad turiu nuostabiausią komandą: Viktorą Gerulaitį, kuriam beprotiškai esu dėkinga, kad sutiko būti šio laivo kapitonu; Mykolą Vildžiūną, kuris labai operatyviai padeda surinkti visas mano chaotiškas mintis; maestro Gintarą Rinkevičių, kuris kaip visad su meile sutinka net ir labiausiai išprotėjusias mano idėjas. Ir Mamą, kurios dėka emocijų šitam vakare vargiai ar pritrūks!“ – sako ji.

Solistė itin nenori išduoti, kas numatyta turiningoje šio nepaprasto koncerto programoje, tačiau žiūrovai gali būti tikri – jie išvys dainininkę tokią, kokios dar nebuvo matę. Vakaras planuojamas jaukus ir šiltas, kupinas jautrių momentų, apmąstymų ir nuostabios muzikos susipinančios su dviems nepaprasto grožio sopranų balsais.

Koncertams su jauduliu rengiasi ir jos mama, lietuviškos operos legenda Irena Milkevičiūtė. Asmik tikina, kad šalia mamos scenoje visada jaučiasi mokine. Juk būtent mama buvo jos ilgametė pedagogė, kurios patarimų ji paiso iki šiol. Irena Milkevičiūtė tai girdėdama juokiasi ir tikina, kad dukra ją jau seniai praaugo. „Dabar jau man svarbu šalia jos pasirodyti tinkamame lygyje“, – sako pedagoginiam darbui atsidavusi ir tik išskirtinėmis progomis į sceną lipanti operos primadona.

Asmik įsitikinusi – mama veltui kuklinasi. „Man iki jos lygio dar toli. Mama turi nepaprastą intuiciją muzikai, tarsi šeštu jausmu pajunta, kaip turi skambėti. Ji – tikras nepakartojamas muzikos genijus. Aš gi esu logikos žmogus. Turiu suprasti ir sau labai tiksliai išsiaiškinti, sustatyti galvoje į vietas ir tik tada man pavyksta“, – sako ji.

Nors ir skirtingai suvokia muziką, tiek mama, tiek dukra operos scenoje pasiekė neabejotinas aukštumas ir abi ne kartą įvertintos pasaulinės klasės profesionalų.

Asmik mama Irena Milkevičiūtė, būdama dar visai jauna, demonstravo tokį išskirtinį operos solistės talentą, kad net geležinė sovietinė uždanga buvo priversta trumpam pakilti. 1979 metais solistė buvo viena iš nedaugelio sovietinių dainininkų, kurie stažavosi garsiojoje Milano „La Scaloje“. Ten ji parengė Madam Baterfly, Mimi (Giacomo Puccini operos „Madam Baterfly“ ir „Bohema“) ir Violetos (Giuseppe Verdi opera „Traviata“) vaidmenis bei soprano partiją G. Verdi „Requiem“. „La Scala“ lietuvei išdavė diplomą, kuriame pabrėžė jos nepaprastą dainavimo įtaigumą, techniškumą ir talentą.

Jos dukra Asmik Grigorian yra pripažinta geriausia operos soliste „International Opera Awards“ ceremonijoje. Geriausia soliste ją išrinko ir įtakingiausias pasaulyje operos žurnalas „Opernwelt“. Juk ne dėl kiekvieno per galvą verčiasi Niujorko Metropoliteno opera, kad tik kaip nors greičiau įterptų dėl pasaulinės pandemijos atšauktą jos debiutą JAV scenoje. Asmik darbotvarkė suplanuota penkeriems metams į priekį. Joje – garsiausios pasaulio scenos, prestižiniai operos festivaliai, nepaprasti vaidmenys.

Tačiau, nepaisant pasaulinės šlovės, Asmik tvirtai stovi ant žemės. Jaukus ir šiltas „Traviatų“ koncertas puikiausias įrodymas, kad prestižiniai apdovanojimai jai nė kiek galvos nesusuko. „Lietuvoje manęs laukia, čia aš jaučiu tokią artimą ir savą publikos meilę, kad noriu žmonėms atsakyti tuo pačiu“, – sako ji.

Asmik Grigorian, Irena Milkevičiūtė ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi priešakyje išskirtinėse „Traviatose“ paskutinėmis gruodžio dienomis: 30 d. – Kaune, specialiai apipavidalintoje „Žalgirio“ arenoje, 31 d. – Vilniuje, specialiai apipavidalintoje „Avia Solutions Group“ arenoje. Koncertų vedėjas – Viktoras Gerulaitis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.