Sena meilė nerūdyja: garsieji „De-Phazz“ į jubiliejinį albumą įtraukė Giedrės Kilčiauskienės dainą

Dar 2004-aisiais užsimezgusi dainininkės Giedrės pažintis su grupe „De-Phazz“, kuri vadinama simpatiškiausiu Vokietijos eksportu po „Volkswagen Beatle“, neseniai virto maloniu siurprizu. Lounge muzikos krikštatėvis, „De-Phazz“ siela Pitas Baumgartneris panoro sukurti Giedrės dainos „Kartoji man“ perkūrinį.

Giedrė Kilčiauskienė.<br>Prane
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Prane
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Pranešimo siuntėjų nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>T.Bauro nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>T.Bauro nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>TV3 nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>TV3 nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.
Giedrė Kilčiauskienė.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Monikos Penkutės nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>Monikos Penkutės nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>D.Umbraso nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>D.Umbraso nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Giedrė Kilčiauskienė.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Lrytas.lt

Jul 11, 2022, 1:26 PM

Tarptautinę šlovę pelnę „De Phazz“ šiemet švenčia savo muzikinės veiklos 25-metį. Ta proga rugsėjį pasirodys grupės jubiliejui skirtas albumas „Jelly Banquet“. Vardan jo prie grupės prisijungė būrys kviestinių žvaigždžių: Vanille le Clerc (Prancūzija), Lily Dahab (Argentina), Davidas Thomas (Didžioji Britanija), Eliana Burki (Čekija), istorinė vokiečių grupė „Kraan“ bei daugybė kitų atlikėjų, tarp kurių – ir Giedrė!

Šios draugystės ištakos siekia dar grupės „Pieno lazeriai“ laikus. 2004-aisiais jie koncertavo festivalyje „Saulės smūgis“, ten išskirtinį, talentingą jaunimą pastebėjo renginyje dalyvavę „De-Phazz“ nariai. Pitas Baumgartneris pasiūlė padirbėti su jo įrašų kompanija „Phazz-A-Delic“.

„Pamenu, kai visa grupė atvyko pas mane į Vokietiją. Aš buvau ką tik persikraustęs į naujus namus, dar nespėjęs pilnai įsirengti darbo erdvės. Tiesą sakant, ji atrodė siaubingai – nė kiek nepriminė profesionalios garso įrašų studijos. Bet „Pieno lazeriai“ sukorė tokį ilgą kelią automobiliu ir aš pamaniau: jei kažkas tiek aukojasi dėl muzikos, turėtų būti pasiruošęs darbui“, – prisiminimais dalijasi Pitas, kurio kompanija Vokietijoje vėliau išleido du „Pieno lazerių“ albumus – „Voyage“ ir „Kitchen“.

Prisiminimų nestokojo ir Giedrė.

„Puikiai pamenu tuos įrašus, – šypsosi Giedrė. – Šiais laikais studijos – itin sterilios. Dirba visai kita karta ir visai kitais principais, kartais vien tik „auto-tune“ įrašuose girdi. O Pito studijoje gimsta tas gyvas, „de-phaziškas“ garsas, ritmas, kažkokia šiluma sklinda. Jis dirba tiesiog vardan muzikos nesistengdamas, kad kūriniai būtų tinkami radijui. Tačiau jie kaip tik tokiais ir tampa, nes malonu klausytis.“

Giedrė su grupe „Empti“ 2008-aisiais apšildė vokiečių koncertą Vilniuje. Tačiau vėliau muzikantai komunikavo mažiau, nepaisant to, kad „De-Phazz“ neretai koncertuodavo Lietuvoje, prieš pat pandemiją čia netgi įrašė unikalų gyvo garso koncertą „Live in Vilnius“.

Ir štai 2021-aisiais Giedrė išgirdo, kad „De-Phazz“ Lietuvoje pakviesti atidaryti „Sostinės dienas“.

„Parašiau Pitui. Tenorėjau susitikti kavos ar vyno“, – pasakoja dainininkė.

Tačiau 63-ejų P. Baumgartneris jau kurį laiką nebegastroliuoja su grupe, juokais pasiteisindamas, kad yra „studijos žiurkė“ ir tąkart Vilniuje jo nebuvo.

Visgi Giedrės žinutė tapo maloniu siurprizu, jiedu pradėjo šnekėtis apie darbus. „Kartkartėmis stebėdavau Giedrės veiklą „Youtube“ ar „Facebook’e“, bet sunku sekti naujienų srautą, kai nesupranti nė žodžio“, – sako Pitas.

Atlikėja jam papasakojo apie savo albumą „Dykumos ir gatvės“, vokiečių muzikos pasaulio legenda panoro paklausyti. Iš pluoštelio jam išsiųstų kūrinių P.Baumgartneriui ypač įstrigo daina „Kartoji man“. Jis pasišovė paruošti perkūrinį. Kaip tik šis kūrinys, atliekamas lietuviškai, dabar įtrauktas į „De Phazz“ jubiliejinį albumą.

„Kai daina – gera, tai ji ir yra gera, pasimiršta bet kokie kalbos barjerai. Muzika yra vienintelis ir lengviausias komunikavimo būdas. Ir taip – aš mėgaujuosi šia egzotiška provokacija – išleisti pop dainą nepažįstama (bent mūsų ausims) kalba. Manau, „De-Phazz“ klausytojams irgi patinka tokie dalykai, – kalba Pitas. – Be to, šitas Giedrės dainos variantas puikiai atspindi mano tipinę darbo specifiką: aš nekuriu muzikos, aš ją kapoju ir dėlioju koliažą. Kolekcionuoju muzikos skeveldras ir paskui jas klijuoju. Manau, kad smagiausia – kombinacija: suklijuoti garsus, kurie įprastai netinka vienas prie kito. Buvau laimingas, kad semplai, kuriuos parinkau Giedrės dainai, lengvai sulipo. Juk tik pradėjęs niekada nežinau, kuria linkme daina nuves... O ši pasirodė kaip perliukas.

Mane visuomet žavi Giedrės dainavimo būdas. Vėlgi – turėkite omeny tai, kad aš visiškai nesuprantu kūrinių tekstų, todėl esu daug labiau sukoncentravęs dėmesį į jos balso skambesį, kaip ji modeliuoja žodžius, kokia artistiška jos ritmika.“

„Mano ausiai šis remiksas – labai labai „de-phaziškas“, jie labai fainu kampu pažvelgė į mano dainą. Pitas niekada nesiremia klišėmis, – svarbiau tai, kas gražu pačiam kūrėjui. Ir, žinoma, man labai patinka, kad grupės „De-Phazz“ albume skambės lietuviška daina“, – šypsosi Giedrė.

Džiaugėsi ir „De-Phazz“ įkūrėjas.

„Neabejoju, kad 2023 metais bus gausu „De-Phazz“ jubiliejinio albumo pristatymo koncertų, o Vilnius visuomet yra mūsų sąraše. Be abejo, turėsime pamėginti ir Giedrę prisikviesti ant scenos“, –sakė P.Baumgartneris.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.