Monique pristato metus kurtą minialbumą: „Jame sudėtos dainos neturėjo praeiti daugybės filtrų“

Dainininkė ir dainų kūrėja Monika Pundziūtė-Monique pristato asmeniškiausią iki šiol kurtą minialbumą. Pastaruosius metus rašytoje muzikoje, atlikėja gręžiasi į save – minialbumas įprasmina ją kaip kūrėją.

 Monique.<br>Lrytas.lt koliažas.
 Monique.<br>Lrytas.lt koliažas.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
 Monique.<br> Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Oct 27, 2023, 11:00 AM, atnaujinta Oct 27, 2023, 11:01 AM

„Ir tik dėl jos“ yra mano pradžia ir pirmas toks mano albumas, koks turėjo išeiti prieš septynerius metus, jeigu aš būčiau galėjusi rinktis. Jame sudėtos dainos neturėjo praeiti daugybės filtrų ir būti kažkieno patvirtintos, jos tiesiog turėjo patikti man.

Šitas mini albumas įprasmina mane kaip kūrėją ir išryškina temas, kuriomis man svarbu dainuoti. Nuo čia, aš ramia širdim, galiu toliau augti kūrybinėj laisvėj“, – apie minialbumo išleidimą pasakoja M. Pundziūtė-Monique.

Albume sutalpintos dainos skiriaisi nuo klausytojams įprasto atlikėjos skambesio. Tačiau pati Monika pabrėžia, kad tokias dainas ji rašė visą laiką.

„Mano karjera prasidėjo 18-os metų, kai dar tik ieškojau savęs, formavausi kaip kūrėjas. Todėl pradėjusi dirbti su žmogumi, kuris turėjo aiškią mano skambesio viziją, buvau suvaržyta savęs paieškose. Ilgainiui per tuos metus apaugau taisyklėmis ir rėmais, kaip daina turi skambėti, juk gera daina tik tada, kai ji komerciškai sėkminga.

Kai pirmosios dainos atnešė milijonines peržiūras, o jos ypač skyrėsi nuo tų, kurias rašiau aš, galiausiai patikėjau ką man sako: „To reikia žmonėms“, – apie sudėtingą karjeros etapą pasakoja M. Pundziūtė. – Todėl pastaruosius septynerius metus buvo du skirtingi žmonės – atlikėja Monique ir Monika namuose rašanti dainas sau, antrąją girdėjo tik artimiausi žmonės. Nors buvau laikoma sėkminga atlikėja, o ir kartais tituluojama „pop princese“ – visa tai graužė mane iš vidaus kasdien. Aš nebegalėjau to tęsti – būti žinoma už tai, kas nesu.“

Albumą „Ir tik dėl jos“ atlikėja išleidžia su muzikos leidybos lydere Lietuvoje „Warner Music Baltics“. Albumo viršelyje – Monikos vaikystės nuotrauka, kurioje jai penkeri.

„Kai galvojome albumui pavadinimą daug kalbėjomes su mano geru draugu ir šio albumo prodiuseriu Snorre Bergerud, kuris man uždavė labai gerą klausimą „Dėl ko tu visa tai darai?“. Šitam albumui atradau drąsos dėl tos mažos mergaitės viršelyje, kuri dar neturi klaidingų įkaltų minčių, kad yra nereikalinga ar nepakankamai gera. Dėl jos, kurios neleisčiau skriausti ar užguiti.

Dėl jos, dėl jos ir tik dėl jos. Snorre visada buvo tas žmogus, kuris perregimai matė, kiek daug aš slepiu už to sukurto viešumoje įvaizdžio ir skambesio. Ir tas, kuris paskatino būti savimi ir rašyti savo muziką“, – „Ir tik dėl jos“ atsiradimo istoriją prisimena atlikėja.

Albume yra penkios dainos, kurių kiekvieną lydi ypatinga istorija. Pirmoji daina, paskatinusi jo atsiradimą, „Noriu grįžt namo“. Daina ne veltui primena vieną populiariausių Monique dainų „Nenoriu grįžt namo“ – tai iliustruoja praėjusius septynerius karjeros metus.

„Dainoje norėjau nuplėšti užuolaidą parodant, kas visą laiką buvo už jos, ir daugiau jos niekada ten nepakabinti. Prisipažinti, kaip iš tikrųjų jaučiausi tuos septynerius metus ant scenos iki šiol“, – atskleidžia M. Pundziūtė-Monique.

„Penktąją albumo dainą „Kaip užaugau“ parašiau kartu su Paulium Vaicekausku-plucando. Jis mano artimiausias žmogus, šalia jo jaučiausi labai saugi išrašyti skaudžiausius dalykus šia tema.

Ją parašėme prieš porą metų, tačiau buvusi komanda priėmė sprendimą jos neleisti, nes ji per daug asmeniška, nišinė, taigi neturės pasisekimo. Tada liūdėjau, o dabar džiaugiuosi tokiu sprendimu, nes ši daina tobulai vainikuoja visą mini albumą“, – savo istorija dalijasi atlikėja.

Monique privačią albumo perklausą jau surengė klausytojams bei bičiuliams kino teatre Vilniuje, o šiandien albumą „Ir tik dėl jos“ galite rasti visose muzikos platformose.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.