Prieš prasidedant finalui, ispanų žiūrovai išvydo juodą ekraną su baltu tekstu ispanų ir anglų kalbomis. Jame buvo parašyta: „Kai kalbama apie žmogaus teises, tylėti – nėra išeitis. Taika ir teisingumas Palestinai.“
Šis pareiškimas eteryje buvo rodomas 16 sekundžių ir netrukus paplito socialiniuose tinkluose. RTVE tokį sprendimą priėmė nepaisydamas Europos transliuotojų sąjungos (EBU) draudimo naudoti „Eurovizijos“ sceną politinėms žinutėms ir laikytis „politinio neutralumo“. Dabar EBU svarsto galimybę taikyti griežtas sankcijas Ispanijai – kalbama apie „reikšmingą finansinę baudą“.
Ispanijos atstovė Melody šiemet atliko energingą dainą, kuri sulaukė pozityvaus įvertinimo iš žiūrovų visoje Europoje, tačiau dėl transliuotojo veiksmų visa šalies dalyvavimo patirtis gali būti apkartinta.
Tuo metu pagrindinė šių metų konkurso tema buvo Izraelio dalyvavimas – jis išprovokavo protestus ne tik už arenos ribų, bet ir jos viduje. Izraelio atstovė Yuval Raphael scenoje pasirodė su daina „New Day Will Rise“, tačiau žiūrovų reakcija buvo labai prieštaringa – vieni plojo, kiti švilpė arba pasirodymo klausė atsukę nugaras į sceną.
Tiesioginę dainų konkurso transliaciją Jungtinėje Karalustėje komentavęs Grahamas Nortonas netgi leido sau eteryje pasakyti kandų pastebėjimą: „Nežinau, ką girdite namuose, bet reakcija buvo labai mišri.“
Paaiškėjo, kad konkurso rengėjai galimai bandė paslėpti publikos reakciją – švilpimus užgožė dirbtiniais plojimais. Oficialiai teigiama, kad buvo taikomas vadinamasis „audio sweetening“ metodas, padedantis suvienodinti garsinį foną per visą transliaciją. EBU tvirtina, jog šis metodas neturi įtakos nei balsavimui, nei rezultatams.
Aistros virė ir arenoje – po Izraelio pasirodymo du asmenys bandė įsiveržti į sceną. Organizatoriai patvirtino, kad vyras ir moteris peršoko barjerą, vienas jų metė dažus, pataikydamas į komandos narį. Laimei, niekas nenukentėjo, o įsibrovėliai perduoti policijai.