Tapatybės išraiška gali tapti ir kostiumo dizainas, ir kinas

„Kuo toliau nuo Europos, tuo tautiečiai drąsiau sako, kad yra iš Lietuvos“, – teigė kostiumų dailininkė Jolanta Rimkutė televizijos laidoje „Tapatybė.LT“.

„Yra tapatybė, kurią reikia uždaryti muziejuje ir archyvuoti, o mes norime, kad tai, ką mes sukūrėme, būtų maksimaliai pritaikyta šiems laikams, o galimybių tai padaryti yra labai daug“, – įsitikinusi J.Rimkutė.
„Yra tapatybė, kurią reikia uždaryti muziejuje ir archyvuoti, o mes norime, kad tai, ką mes sukūrėme, būtų maksimaliai pritaikyta šiems laikams, o galimybių tai padaryti yra labai daug“, – įsitikinusi J.Rimkutė.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 19, 2014, 12:40 PM, atnaujinta Jan 18, 2018, 7:34 PM

„LT Identity“ – žinomiausia mados dizainerių dueto – Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės – kūrybos pakraipa, aprėpianti ne tik drabužius, jų dizainą, bet ir įvairius kasdienius daiktus. Visa šiuose daiktuose atspindi dizainerių tikėjimą, jog čia ir dabar kuriame patys save – naujos tapatybės lietuvį, kurio kišenėse telpa ir pagarba praeičiai, ir drąsus žingsnis ateities link.

„Yra tapatybė, kurią reikia uždaryti muziejuje ir archyvuoti, o mes norime, kad tai, ką mes sukūrėme, būtų maksimaliai pritaikyta šiems laikams, o galimybių tai padaryti yra labai daug“, – įsitikinusi J.Rimkutė.

„LT Identity“ suburta komanda savo darbais siekia analizuoti esamą kultūrinę Lietuvos piliečių patirtį, ieškoti naujų simbolių, šiuolaikinių tapatumo ženklų, kūrybiškai juos interpretuoti bei formuoti pozityvų Lietuvos piliečių požiūrį į save. Svarbus kolekcijų akcentas visada būna grafika, kurią kuria kartu dirbantys grafikos dizaineriai.

Laidos „Tapatybė.LT“ kūrėjams J.Rimkutė prisipažino, jog vienas iš jos įkvėpimo šaltinių – talentingi pasaulio lietuviai.

„Mes kartą per metus organizuojame pasaulio lietuvių kūrybinę stovyklą. Šio projekto, pavadinto „Migruojantys paukščiai“, tikslas – suburti užsienyje ir Lietuvoje gyvenančius menininkus bei kūrybingus tautiečius bendrai veiklai. Yra sukurta, atiduota, padovanota daug puikių idėjų, kurioms tiesiog reikia laiko, kad jos būtų realizuotos. Bendravimas su lietuviais kūrėjais iš viso pasaulio mane labai praturtina.

Žinau, kaip jaučiasi išvažiavę žmonės. Ir iš gerosios, ir iš blogosios pusės. Labai smagu, kad kūrėjai savo valia nori grįžti į Lietuvą, nori dalintis savo patirtimi. Tai mane labai maloniai džiugina ir įkvepia“, – sakė J.Rimkutė.

Dažnai užsienyje viešinti ir su ten įsikūrusiais tautiečiais bendraujanti dizainerė džiaugėsi, jog išeivijoje gyvenantys lietuviai nenutraukia ryšių su Lietuva bei stengiasi daryti viską, jog jų vaikai žinotų, iš kur kilę tėvai, kur jų šaknys.

„Londone esu buvusi lietuvių mokyklėlėje, kurioje vaikams vedžiau pamoką. Buvo labai įdomu bendrauti su vaikais, kurie yra gimę ir augę Anglijoje. Dar buvo labai smalsu sužinoti, su kuo jiems asocijuojasi Lietuva. Žinote su kuo? Su močiute. Užsienyje augantiems tautiečių vaikams Lietuva yra stebuklų šalis, kurioje jie atostogauja, kurioje juos supa ir jais rūpinasi geri žmonės“, – pasakoja J.Rimkutė.

Kitas šio šeštadienio laidos „Tapatybė.LT“ svečias – režisierius Donatas Ulvydas.

Įvairius kino apdovanojimus pelnęs jaunosios kartos režisierius, populiarių lietuviškų muzikos klipų bei kino filmų kūrėjas D.Ulvydas nuoširdžiai tiki, kad kinas – vienas iš geriausių būdų nebrangiai ir greitai sutelkti pasaulio lietuvius bendram reikalui. Šią mintį patvirtina gausiai tautiečių lankomos D.Ulvydo režisuotų filmų premjeros įvairiose pasaulio šalyse.

„Žinau, jog galiu būti apkaltintas naivumu ar banaliomis svajonėmis, tačiau manau, jog būtent kinas yra ta naujoji jėga, su kuria mes galime artinti tuos, kurie dabar yra atitolę. Jeigu kine yra teisingos žinutės, tuomet pigiausiomis priemonėmis galima pasiekti maksimalų rezultatą. Vienas iš pavyzdžių – „Tadas Blinda. Pradžia“. Man ir šiandien labai malonu prisiminti, kaip šis filmas sutelkė visus skirtinguose pasaulio kraštuose gyvenančius lietuvius“, – prisipažino D.Ulvydas.

Tapatybė.LT“ – jau šį šeštadienį per „LRT Lituanica“ 23.30 val. Lietuvos laiku, 21.30 val. Londono laiku, 16.30 val. Niujorko laiku. Vedėjas Modestas Mastavičius.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.