Kartas užauginę kūriniai – projekte „Gražiausios poetų dainos“

Kasmet Lietuvos poetai parašo tūkstančius eilėraščių. Dešimtys iš jų tampa dainomis. Ir tik vienetai sugeba taip susilieti su muzika, kad lieka skambėti amžiams. Dainos, jungusios Lietuvą tamsiausiais dešimtmečiais, tekstai, padėję mums išdainuoti laisvę, nuo vaikystės kiekvieno atpažįstami ir mintinai atkartojami. Tekstai, užauginę kartas. Net jei sakome, kad poezijos nesuprantam ir nemėgstam, ši poezija – kiekvienoje šeimoje. Net jei seniai pamiršome tikruosius šių eilių autorius – dainas priimame kaip savo, visos tautos.

Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 31, 2018, 4:31 PM

Naujas LRT projektas „Gražiausios poetų dainos“ kviečia prisiminti skambiausių mūsų dainų tekstų autorius. „Prisiminsime tuos žodžio meistrus, kurių kūryba – strateginis valstybės resursas, kaip gėlas vanduo ir tyras oras. Ar verta kartoti tai, kas nepakartojama? Visas būrys geriausių Lietuvos dainininkų, nuo operos solistų iki repo atlikėjų, fantastiškas orkestras bei naujos dainų aranžuotės jums įrodys – užburti gali ir seniai žinomos, ir naujos, ką tik gimusios, dar negirdėtos dainos“, – pasakoja projekto prodiuseris Saulius Basijokas.

Pirmoje laidoje žiūrovų laukia susitikimas su kultinėmis Justino Marcinkevičiaus, Algimanto Baltakio, Juozo Macevičiaus ir Marcelijaus Martinaičio dainomis, su pačiais poetais ir jų artimaisiais. „Beje, kada paskutinį kartą matėte viešai kalbančius Algimantą Baltakį, Justino Marcinkevičiaus dukrą Jurgą, Pauliaus Širvio žmoną Birutę ar Jono Strielkūno žmoną Janiną? Mes jums prakalbinsime juos“, – žada prodiuseris.

Pirmoji laida „Gražiausios poetų dainos“ – jau šį šeštadienį, rugsėjo 1-ąją, 21.00 val., iš karto po „Panoramos“. Iš LRT Didžiosios studijos su žiūrovais sveikinsis Liudas Mikalauskas, Vytautas Juozapaitis, Vladimiras Prudnikovas, Eugenijus Chrebtovas, Monika Marija, Gabrielius Vagelis, Gražvydas Sidiniauskas, Justina Budaitė, Marija Beržė, Jurijus Veklenko, grupė „Royce“, Kazimieras Jakutis, Samanta Tina, Jokūbas Bareikis. Koncerto vedėjai – Eglė Juozapaitienė ir Marijus Žiedas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.