„Telebimbam“ vaikų darželio įkūrėja Neringa Čereškevičienė – apie santykius su vaikais

Motinos širdis gali sutalpinti viską, atleisti bet ką. Už ką atsakinga mama? Jei mama ir vaikas yra draugai, kur visgi brėžti ribas? Kaip nesumamėti, o išsaugoti savyje ir moterį? Ką daryti, jei manai, kad Motinos dieną iš vaiko nesulauksi sveikinimo? O gal įmanoma įgyta patirtimi auginant vaikus pasidalinti ir su visuomene? Į klausimus, kurie susiję su sudėtingiausia – mamos – misija atsakė laidos „Visi mes žmonės“ herojės.

 Neringa Čereškevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Neringa Čereškevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Aušra Kurienė.<br> A.Broko nuotr.
 Aušra Kurienė.<br> A.Broko nuotr.
 Aušra Kurienė.<br> A.Broko nuotr.
 Aušra Kurienė.<br> A.Broko nuotr.
 Ieva Lipkevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Ieva Lipkevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Ieva Lipkevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Ieva Lipkevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Neringa Čereškevičienė.<br> A.Broko nuotr.
 Neringa Čereškevičienė.<br> A.Broko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

May 3, 2019, 10:53 AM

„Telebimbam“ vaikų darželio ir Upės pradinės mokyklos steigėja, režisierė Neringa Čereškevičienė žinoma ir kaip puikius santykius su savo vaikais sukūrusi mama. Tačiau ji įsitikinusi, kad ribos reikalingos.

„Raudonos linijos nevalia peržengti nei man, nei vaikui, nors esame draugai iš didžiosios raidės. Bet ar visi tėvai pasiruošę būti atviri vaikui?

Yra teorijų, kad vaikams nereikia rodyti neigiamų emocijų, liūdesio, reikia slėpti šeimos barnius ir net netektis. Mūsų vaikai matė, girdėjo ir prisilietė prie visko. Bet juk tai ir yra tikroji draugystė, kai žinome vieni kitų silpnąsias, net tamsiąsias puses ir priimame vieni kitus tokius, kokie esame“, – sako Neringa Čereškevičienė.

Lūkesčiai – didžiausia galima tėvų klaida. Nes juk suaugęs „žino“, kaip turi būti, o lūkesčiai – labiausiai žlugdantis dalykas. Todėl Neringa ir įkūrė „Telebimbam“ darželį, Upės pradinę mokyklą, kur vaikus būtų galima išmokyti lūkesčius atskirti nuo realaus gyvenimo. Ir svarbiausia – sukurti sąlygas bręsti be agresijos, kuri šiandien yra įgavusi tokias slaptas formas, kad jos net nebepastebime.

„Jūs galite“, – tai kasdien savo vaikams ir auklėtiniams kartoja Neringa bei jos komanda, puikiai prisimindama pačios mokyklos metus, kai dažniausiai tekdavo girdėti, kad esi niekas.

„Maže, laikyk kardaną“, – penkių vaikų mamą Ievą Lipkevičienę labai paguosdavo tokie vyro žodžiai. Pavargdavo taip, kad sukdavosi galva. Sveikata buvo sušlubavusi taip, kad net tarsteli: „Su ketvirtu vaiku numiriau – su penktu prisikėliau. Tik tada išmokau pasirūpinti savimi“.

Dabar ji geba skirti laiko ir sau, ir savo vyrui, o jei į tas akimirkas kėsinasi vaikai, Ieva jiems pajuokauja, kad ištekėjo ne už jų, o už jų tėčio.

Jauna moteris net įkūrė Gausių ir sąmoningų šeimų forumą, kuriame daugiavaikės šeimos gali dalintis savo patirtimi. To reikia, nes Ieva prisimena pati išgyvenusi lyg ir gėdą, kad jų šeima tokia gausi – taip veikė visuomenės stereotipas, kad jei šeima gausi, tai ji asociali.

Psichologė psichoterapeutė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė Aušra Kurienė: „Nėra idealių mamų ir jų nereikia. Tam net yra moksliniai išaiškinimai. Mamai net privalu būti neidealiai, nes tik taip jos vaikas įgaus galių“.

O kas, jei tikiesi sveikinimo Motinos dienos proga, tačiau nesulauki iš vaikų, nes jie užmaršūs arba santykiai įtempti?

Pasak Aušros Kurienės, tėvai yra konflikto užbaigimo iniciatoriai: „Mama pati gali pakviesti vaikus susitikti ir pasikalbėti“.

Mama pati gali išreikšti norą, kaip švęsti pirmą gegužės sekmadienį – vaikams bus smagu išpildyti norą. O jei įtaria, kad sūnus gali pamiršti, mama gali pati pranešti, kad laukia sveikinimo.

„Tai nesumažina meilės ir orumo“, – teigė Aušra Kurienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.