Edmundas Jakilaitis darbe laikėsi vienos taisyklės

„Pelėdos“ – tokį vardą savo skyriui davė prieš keletą metų į Šaulių sąjungą susibūrę ir tą pačią dieną šaulio priesaiką davę žinomi Lietuvos vyrai. Tarp jų – žurnalistai ir komunikacijos specialistai, architektai ir lenktynininkai.

 E.Jakilaitis.<br> LR archyvo ir soc. tinklų nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> LR archyvo ir soc. tinklų nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> LR archyvo nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> LR archyvo nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
 E.Jakilaitis.<br> Pranešimo siuntėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Sep 19, 2019, 2:34 PM

„Kiekvienas iš mūsų gali būti naudingas Šaulių sąjungai“, – įsitikinęs vienas iš rinktinės vyrų – televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis.

Architektas Justinas Žalys (39 m.) „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Šauliai. Tėvynės labui“ papasakojo visai ne šaulišką „Pelėdų“ pavadinimo istoriją. Tuo metu, kai vyrai kūrė savo skyrių, mėgstamiausias jaunėlės Edmundo Jakilaičio (42 m.) dukros žaislas buvo pelėdos.

Kadangi jų nemažai buvo pristatyta namų kampuose, vyrai pagalvojo, kad šis paukštis atspindi tai, kas svarbu: pelėdos pasižymi ypatinga klausa, skraido labai tyliai, veikia naktimis ir yra vienas paslaptingiausių paukščių. Architektui atrodo, kad būti pasirengus, jei staiga užkluptų nelaimė, yra būtina kiekvienam vyrui.

Politikos žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis savo darbe laikėsi nerašytos taisyklės – nepriklausyti jokiai organizacijai. Sako, nenorėjęs, kad visuomeninės pareigos įtakotų jo žurnalisto veiklą.

Vienintelė išimtis – Šaulių sąjunga. Žurnalistas neabejoja, kad šeimos istorijos vingiai ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikmetis stipriai formavo jo pažiūras.

„Mano senelis buvo Nepriklausomybės kovų karininkas. Baigęs pasieniečių mokyklą, jis savo tarnybą baigė prezidento Antano Smetonos apsaugos viršininku. Man buvo trylika kai jis mirė. Pritrūko vos keleto metų, kad viską sužinočiau iš jo lūpų“, – pasakoja Edmundas.

Šaulio priesaiką verslininkas populiarių žurnalų bei knygų leidėjas Tomas Balžekas (42 m.) kaip ir daugelis davė po Ukrainos įvykių, Kovo 11-ąją. Tomas sako, kad būti Šaulių sąjungos nariu jam – didžiulė garbė ir atsakomybė, taip pat galimybė ne imti iš valstybės, o duoti jai tai, ką sugeba geriausio.

Tą patį Tomas gali pasakyti ir apie šeimą. Būtent dėl šios priežasties savo vestuvėms jis pasisiuvo paradinę šaulio uniformą.

Vyrai apie savo narystę Šaulių sąjungoje kalba linksmai, jie galėtų papasakoti daug smagių nuotykių ir pratybų ir mokymų, bet tegu tai lieka jų susibūrimams. Jų šypsenos niekaip neįtakoja to, su kokia rimtimi, pasiryžimu ir atsakomybe jie žiūri į savo pareigas.

Kiek laiko, pastangų ir asmeninių lėšų jie atiduoda šiam savo visuomeniniam įsipareigojimui. „Pelėdų“ skyriaus iniciatyva Vilniuje, ypatingai gražioje vietoje iškilo Vyčio vėliava. Šitaip sumanę įprasminti Šaulių sąjungos šimtmetį, „Pelėdų“ skyriaus šauliai pasistengė, kad ji taptų aukščiausiai stovinčia vėliava Lietuvoje.

Apie pelėdas, kurios pasirengę ir ginklu ginti Tėvynę, jei prireiks. Apie žodį ir informacinį karą, kurį šiais laikais tenka kovoti. Ir apie Vlado Putvinskio-Pūtvio šaulių klubo prezidentą Stasį Ignatavičių, kuris negailėjo nei laiko, nei jėgų atkurdamas Lietuvos šaulių sąjungą. Žiūrėkite laidą „Šauliai. Tėvynės labui“ jau šį sekmadienį, 19 val.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.