Liepos Norkevičienės gyvenime – netikėti pokyčiai

Atlikėja Liepa Norkevičienė televizijos projektuose matoma vis rečiau, akivaizdu, kad ir dainininkės karjerai ji skiria mažiau dėmesio. Šio sekmadienio TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Liepa papasakos, kodėl kardinaliai pakeitė savo gyvenimą – studijavusi mediciną ji pasuko... politikos keliu ir jau dvejus metus visas jėgas skiria politikos mokslams Mykolo Romerio universitete.

 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
 L.Mondeikaitė.<br> LR archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Dec 13, 2019, 1:12 PM, atnaujinta Dec 13, 2019, 1:16 PM

Tokiu pokyčiu susidomėjusi laidos vedėja Kristina Rimienė tiesiai šviesiai paklaus savo pašnekovės, kuo gi ją suviliojo politika, kad dainininkė dėl jos metė medicinos studijas? Liepa neslepia, kad toks sprendimas nebuvo lengvas, tačiau apsispręsti padėjo noras turėti akademinių žinių ir suprasti, kas vyksta aplink ją.

„Aš labai norėjau įgauti žinių tam, kad galėčiau laisvai jaustis visuomenėje bendraudama ir įgydama specialybę. Labai tuo džiaugiuosi, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad politikos mokslai, humanitariniai mokslai, mane taip sužavės“, – nė minutės dėl savo pasirinkimo neapgailestavo laidos viešnia.

Nerti į naujus vandenis

Ji iki šiol prisimena, kad studijavo mediciną per kančias, nejautė jokio malonumo ir buvo save nurašiusi kaip visiškai netikusią, nesugebančią nieko išmokti, todėl vėl grįžti į mokslus, į visiškai kitą sritį, buvo labai baisu.

„Gal man išvis neskirta studijuoti, gal man skirta tik dainuoti ir mano gyvenimas ta vaga turi eiti...“, – tuometes dvejones dabar jau su šypsena prisiminė Liepa, kuri, atradusi politikos studijas, universitetą ir savo kelią greitai suprato, kad mokslas gali būti įdomus ir teikti malonumą. Tiesa, prieš tai teko įveikti savo kompleksus – studijuoti pasirengusiai visoje Lietuvoje žinomai atlikėjai buvo neramu, kad teks susidurti su neigiama išankstine nuomone apie save.

„Be galo džiaugiuosi savo universiteto dėstytojais, kurie vertina ne pagal tai, kas tu esi, ką veikei, bet pagal tai, kaip tu stengiesi, kaip nori, kokias pastangas rodai. Dėstytojas yra kaip draugas, norintis man padėti išmokti“, – apie tai, kad nebuvo ir nėra jokio pikto vertinimo ar išskirtinio dėmesio jai, kaip atlikėjai, pasakojo Liepa, studijoms atsiduodanti visu šimtu procentų.

Laidos vedėjos paklausta, ar planuoja politikės karjerą, Liepa iš karto nukirto – ne, to nėra jos planuose, jai įdomiau ne kurti politiką, o ją analizuoti.

Ji nelaukia saliamoniškų sprendimų iš valdžios, anot Liepos, patys žmonės į savo veiksmus turi žiūrėti atsakingai ir pilietiškai, ir nuo savęs pradėti keisti valstybę.

„Mes norime geresnių atlyginimų, bet slepiame mokesčius... Turime patys kurti valstybę, norėti ją sukurti, o ne prašyti, kad kažkas tą padarytų už mus“.

Planas B

Laidos vedėjos K. Rimienės paprašyta patarti jauniems atlikėjams, besiveržiantiems ant scenos, Liepa pabrėžė, kad visada reikia turėti planą B, juk tokių, kurie gali stabiliai pragyventi iš savo veiklos nėra daug.

„Ant rankų pirštų gali suskaičiuoti tuos atlikėjus, kurie jau dabar užsidirbo savo pensijai. Muzikos industrijos pasaulis yra sudėtingas, jame yra nemažai konkurencijos ir visada išlikti viršuje tikrai reikia be galo daug pastangų, laiko. Man muzika visada buvo hobis, ne darbas, ne pragyvenimo šaltinis“, – atvirai pasakojo Liepa, visada turėjusi ir planą B, ir planą C bei D.

Šiuo metu visą jos laisvalaikį pasiglemžia studijos ir muzika, o vos ištaikiusi laisvą minutę pasineria į skaitymą. Liepa džiaugiasi, kad abu su vyru Evaldu supranta, jog toks įtemptas metas yra laikinas ir šeimoje dėl to nekyla nesutarimų.

„Būna, moteriškai paburbuliuoju ir nosį užrietusi pavaikštau, aiškindama, kad ne, aš nesupykau, man viskas gerai, bet pasibumbi ir praeina“, – apie penkerius metus puoselėjamą šeimos židinį su humoru pasakojo moteris, pabrėžianti, kad gyvena paprastą sutuoktinių gyvenimą, kokį gyvena ir kitos poros. Jiems nesunku būti kartu, nes pirmiausia vienas kitam jiedu yra geriausi draugai, partneriai, tad, laidos viešnia juokavo, santykių griūties jiedu neplanuoja.

Žiedų jūra

Prieš kelias savaites laidos vedėja, floristikos dizainerė K. Rimienė lankėsi Royal Flora Holland ir IFTF (International Floriculture Trade Fair) gėlių mugėse Olandijoje, kur savo produkciją pristatė didžiausi gėlių augintojai. Šimtai dalyvių, tūkstančiai gėlių rūšių, nuostabiausio grožio žiedai – tai vaizdas, kurį laidos rubrikoje „Floristinis desertas“ galės pamatyti kiekvienas laidos žiūrovas.

„Kartais kurdama iš gėlių paimu žiedą į rankas ir susimąstau, kiek laiko turėjo užtrukti, kol ši gėlė subrandino tokį nuostabų žiedą, kiek laiko keliavo iki Lietuvos ir ar ilgai mane džiugins. Labai džiaugiuosi, galėjusi aplankyti Olandijos gėlių augintojus ir viską pamatyti iš labai arti“, – pasakojo K. Rimienė, kviečianti ir laidos žiūrovus išvysti, kaip auginami anturiai, tulpės, chrizantemos.

Tokios gausos gėlių vienoje vietoje laidos žiūrovai dar nebus matę – jų augintojai ne tik atvers milžiniškų šiltnamių duris, bet ir papasakos, kiek laiko bręsta žiedai, kaip kuo ilgiau juos išlaikyti ir jais mėgautis. Nenustebkite staiga pajutę švelnų anturių ar tulpių aromatą – televizijos ekranas nepajėgus sulaikyti tokio grožio.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.