„Lietuvos balsas. Kartos“ mokytojai – apie taisyklių laužymą projekte ir gyvenime

Šį sekmadienį televizijos ekranuose – paskutinioji muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ aklųjų perklausų laida ir paskutinieji dalyvių šansai atsukti mokytojų kėdes ir keliauti į kitą dvikovų etapą. Tačiau mažėjant vietų komandose įtampa auga ne tik tarp dalyvių, bet ir tarp mokytojų: kova dėl geriausių muzikinių perliukų kai kuriuos iš jų paskatina netgi laužyti projekto taisykles.

Projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ mokytojai.<br>LNK nuotr.
Projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ mokytojai.<br>LNK nuotr.
Goda Alijeva, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir Karina Krysko.<br>LNK nuotr.
Goda Alijeva, Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir Karina Krysko.<br>LNK nuotr.
Ieva Prudnikovaitė.<br>LNK nuotr.
Ieva Prudnikovaitė.<br>LNK nuotr.
Benas Aleksandravičius ir Goda Zajauskaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Benas Aleksandravičius ir Goda Zajauskaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Jan 30, 2022, 1:26 PM

Ar tai – labiau išimtis ar pasireiškusios maištingo mokytojų būdo savybės?

Apie taisykles muzikoje ir gyvenime pasakoja Benas Aleksandravičius-ba., Nijolė Pareigytė-Rukaitienė ir Ieva Prudnikovaitė.

Nuoširdumas jau yra taisyklių laužymas

Nors Benas Aleksandravičius, atrodo, turėtų būti vienas maištingiausių projekto mokytojų, bet, susidūrus su situacija, kai projekte dėl ypatingos išimties laužomos taisyklės, jis nebus linkęs nusileisti ir ilgai kovos dėl savo idealų.

„Tiesiog tokiose situacijose man norisi taisykles „atlaužti“, tai yra sulaužyti taisyklę atgal“, – juokiasi Benas, tačiau pabrėžia, kad taisyklių laužymas žaidime ir taisyklių laužymas kūryboje yra du skirtingi dalykai.

„Man atrodo, kad šiuolaikinėje muzikoje nuoširdumas, buvimas savimi, nepataikavimas niekam jau yra savotiškas taisyklių laužimas. Ir, kai pagalvoju, tą mes su savo grupe nuo pat karjeros pradžios ir darėme: laužėme muzikinius standartus, laužėme rinkos ir „piaro“ standartus, kas mums nebuvo patogiausias ir lengviausias kelias skinantis į priekį“, – svarsto atlikėjas.

Visada gerbė taisykles

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė mokytojų kėdėje gali pasirodyti viena azartiškiausių ir maištingiausių: tai dar kartą primins ir „69 danguje“ paskutinėje laidoje inicijuotas vienas skaudžiausių projekto blokų.

Vis dėlto kasdienybėje, Nijolės teigimu, ji yra linkusi gerbti taisykles ir autoritetus.

„Net paauglystėje labai pagarbiai laikiausi taisyklių, gerbiau mokytojus, tėvus. Gal ir buvo koks vienas kita pabėgimas iš pamokų, tačiau tuo niekada nepiktnaudžiavau, – prisimena Nijolė, tačiau prisipažįsta, kad yra ir taisyklų, kurias ji laužo nuolatos. – Tarkime, nuolatos laužau savo taisyklę nevalgyti po 18 val. Netgi šiandien“.

Sulaužė taisykles ateidama į projektą

Operos solistė Ieva Prudnikovaitė projekto kėdėje atrodo viena santūriausių ir ramiausių. Tačiau ji prisipažįsta irgi kartais laužanti taisykles. Tiesa, kiek kitokias.

„Šiaip aš esu už taisykles. Manau, kad todėl žmonija taip ir evoliucionavo – nes laikėsi kažkokių bendrų mums naudingų susitarimų. Todėl dažniausiai esu linkusi pritarti bendruomenės susikurtoms normoms ir rėmams. Bet, jeigu kalbame apie asmenines taisykles, vidinius nusistatymus, manau, kad kartais sveika jas sulaužyti, peržengti, kad tobulėtume, neužsistovėtume vietoje“, – svarsto Ieva.

Paklausta, ar jos atėjimas į kitokio formato projektą taip pat galėjo būti šių asmeninių taisyklių laužymas, Ieva linkusi pritarti.

„Kažkuria prasme taip. Tai tikrai buvo kažkokio stereotipo apie akademinį formatą sulaužymas, galbūt ir kai kurių aplinkinių įsitikinimų sulaužymas. Tačiau visi sprendimai – tik sveikintini“, – sako Ieva.

Įtempta ir kupina emocijų paskutinių aklųjų perklausų laida – jau šį sekmadienio vakarą, 19 val. 30 min., per LNK.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.