Ką garsūs žmonės mano apie prieškalėdines akcijas?

Kasmet vis anksčiau prasideda šventinių renginių, raginančių aukoti, atjausti, padėti, maratonas. Prieš Kalėdas žinomi žmonės skuba iš vieno renginio kitą – Lietuvoje tikrai daug kam reikia pagalbos ir dėmesio. Perkama medicininė įranga, maistas, gerinama skurstančiųjų buitis ir panašiai. Spalvoto meduolio dieną visoje Lietuvoje į kepyklėles rinkosi žmonės tiesiog marginti meduolių ir dalinosi jais su vaikais iš globos namų. Ką gali pakeisti meduolis?

Spalvoto meduolio dieną visoje Lietuvoje į kepyklėles rinkosi žmonės tiesiog marginti meduolių ir dalinosi jais su vaikais iš globos namų.
Spalvoto meduolio dieną visoje Lietuvoje į kepyklėles rinkosi žmonės tiesiog marginti meduolių ir dalinosi jais su vaikais iš globos namų.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Dec 1, 2014, 2:49 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 5:31 AM

Meduolius marginęs garsus muzikos prodiuseris Saulius Urbonavičius (Samas) su žmona Kristina ir dukryte Elena, net purkšteli išgirdęs tokį klausimą: „Daug ką keičia! Niekas nevyksta šiaip sau. Kiekvienas poelgis, darbas ar intencija turi savas pasekmes. Žinoma, meduolius marginame ne tam, kad vaikai globos namuose turėtų ką valgyti. Žmogus, net ir mažas, nėra vien tik fiziologinius poreikius turinti būtybė.

Sakot, esminių problemų taip neišspręsim, bet gyvenimas susideda ne tik iš didelių dalykų. Labai dažnai tie smulkieji, ir yra vieni svarbiausių, o mes juos kaip nereikšmingus nurašom ir ieškom būdų, kaip išspęsti globalias problemas. Bet kol nesusitvarkysim su tuo kas esame, kaip bendraujame, kaip gyvename, kaip mąstome – niekas nepasikeis. Tad tikrai – dėmesys kitam niekada nebus per smulkus reikalas. Ir kuo daugiau mes darysime gerų darbų, tuo geriau.“

Kasmet prie Spalvoto meduolio dienos akcijos prisijungiantys atlikėjai Violeta ir Vilius Tarasovai sako: „Tai jau tapo gražia mūsų šeimos tradicija, – priduria, – visos gražios akcijos kažką keičia, svarbiausia, kad tai keičia žmonių požiūrį. Juk ne meduolis yra esmė, o tai – kad žmonės susimąstytų. Negalima nuolatos gyventi savam pasaulyje su rožiniais akiniais.

Šalia mūsų gyvena visokiausių žmonių, kuriems trūksta mūsų dėmesio ar paramos. Iš karto, vienu mostu gyvenime niekas nepasikeis – reikia pradėti nuo smulkmenų, nuo mažų dalykų. Pagalvokime apie kitus žmones, ne tik apie save, ypatingai tokiu jautriu metu.“

Visų praeivių akį tikrai patraukianti egzotiškos išvaizdos pora sporto treneris Andrius Pauliukevičius (Tarzanas) ir jo žmona Ilka Adams stebėjosi, kokie skirtingi jų meduoliai; santūrus lietuviškas ir ryškiaspalvis afrikietiškas.

Sportiškoji pora nuolatos prisideda ar patys inicijuoja įvairias paramos akcijas vaikams ir tvirtina: „Negalima jokių gerų norų ar intencijų kritikuoti. Padaryti per daug gero, greičiausiai neįmanoma, bet geriau padaryti nors kažką nedidelio, negu nepadaryti nieko. Dovanos dovanomis, bet svarbiausias dalykas yra – bendravimas. Labai svarbu, kad žmonės, kurie yra sėkmingi, dalintųsi savo sėkmės istorijomis ir suteiktų vaikams tikėjimo, kad nors jų startinė pozicija ir yra sunki, tačiau jų svajonės gali būti įgyvendintos.

Palinkėjome vaikams turėti didelę svajonę, ir užaugus ją įgyvendinti. Vaikams reikia išaiškinti, kad svajonės neišsipildo pačios, reikia jas įgyvendinti savo pastangomis. Augant be šeimos tokios paramos jiems labai trūksta, tad labai norime padėti išmokti pasitikėti savimi“.

Dizaineriai Dovas Serapinas ir Indra Dovydėnaitė su dukrele margindami meduolius džiaugėsi: „Namie tokių dalykų nesugalvotum. Laiko, stabtelti ir susimąstyti apie kitų dalią, irgi sunku rasti. O kūrybinė bendra veikla visus labai suartina ir labai keičia visus joje dalyvaujančius.

Mes galim net nešnekėti, bet mūsų mintys tampa bendros. Tai labai naudinga ne tik vaikams iš globos namų, kurie tampa kažko bendro dalimi, bet ir kitai pusei. Toks procesas leidžia sekundei atsitokėti, sustoti ir pagalvoti – juk negyvenam tik dėl savęs. Kaip bevaidintumėme susireikšminusius – tai, kaip sekasi kitam, iš tiesų yra svarbu.

Savam vaikui galima tokia lengva forma išdėstyti sudėtingus dalykus, parodyti realybę, kad pasaulis yra visoks. Atrodo, meduolio marginimas toks nesudėtingas reikalas, bet gal tos smulkmenos yra šaknelė kažkam naujam prasidėti.“

Muzikos autorius ir atlikėjas Edgaras Lubys margindamas meduolius Kaune svarstė: „Juk iš tiesų mes visi nesam tokie jau skirtingi. Gal mūsų lūkesčiai gyvenime ir skiriasi, bet visus mus vienija bendras siekis būti laimingais. Tokiais būti ir linkėjau vaikams, augantiems vaikų globos namuose. Nesvarbu, kokį gyvenimo kelią jie rinktųsi. Visi pokyčiai prasideda mūsų viduje, todėl tikrai manau, kad tokių iniciatyvų reikia. Niekada nežinai, kuris gyvenimo įvykis, parodytas dėmesys ar smulkmena gali tapti įkvėpimu naujai pradžiai“.

Spalvoto meduolio diena organizuojama jau penktą kartą, šiemet vyksta 15-oje Lietuvos miestų. „Tai tampa visuotiniu judėjimu, – sako idėjos autorė Violeta Masteikienė. – Kuriame šventę bendruomenei – bendram kūrybiniam procesui prie vieno stalo kviečiame visus, dalintis Kalėdų laukimo nuotaikomis ir geromis emocijomis. Vaikams iš globos namų išėjimas į miestą, į kepyklėlę, yra įvykis. Mūsų tikslas, kad tai būtų įvykis nuo kurio prasideda pokyčiai į gerą.“

Kasmet vis daugiau savanorių, kepyklėlių ir rėmėjų prisideda prie šio socialinės atsakomybės projekto. Šiemet miestuose meduolių marginti rinkosi miestų merai su šeimomis, garsūs visuomenės veikėjai, žymūs sportininkai, atlikėjai, vaikai iš 25 globos įstaigų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.