Tapyba Eigirdo gyvenime atsirado prieš šešerius metus jam švenčiant gimtadienį. Bičiulis tapytojas per jį surengė šou, kurio metu visi svečiai paėmė į rankas teptukus ir ant drobės išliejo savo fantazijas. Kitiems tai buvo smagus žaidimas, Eigirdui – dar vieno talento savyje atradimas.
Tad jam dabar tai užsiėmimas, suteikiantis malonumą ir padedantis atrasti save, atsiriboti nuo jį supančio pasaulio.
„Drobė man – iššūkis, aštrių pojūčių ieškojimas. Aplink mane daugiau nieko nebūna: tik aš, molbertas, teptukai ir spalvos. Tapybą prilyginu geram sportui, kai laikant rankoje teptuką pulsas į viršų pakyla iki maksimumo. Lyg per bėgimą! Girdžiu, kaip daužosi širdis, o iš kambario išeinu išsekęs... Keistas jausmas, bet tapantys turbūt mane supranta. O svarbiausia tai, kad tobulėjimui ribų nėra,“ – sakė E.Scinskas.
Kiekvienas jo paveikslas atspindi šalį, kurią yra aplankęs kartu su žmona Monika. Būtent kelionėse matyti vaizdai ir įkvepia Eigirdą kurti. Italija, Prancūzija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Afrika – tai tik kelios vietovės, padėjusios pamatą fotomenininko piešiniams ant drobės: „Tai gali būti dykuma, miestas, tos šalies spalvos – bet kas! O skrendant lėktuvu kyla dar daugiau idėjų. Viešint užsienyje, kuriame ir gyvena dauguma mano klientų, atsirado didžiulis troškimas lankyti šiuolaikinio meno parodas, muziejus. Anksčiau būdavau tik žiūrovas, o dabar pripažintų ir visame pasaulyje žinomų menininkų kūrinius tiesiog ryju akimis: juos analizuoju ir jie man tampa varomąja jėga kurti pačiam. Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti.“
Ir fotografijai Eigirdą kažkada įkvėpė įžymybė – fotomenininkas Helmutas Newtonas. Tada į jo nuotraukas Eigirdas žiūrėjo kaip į ikoną ir bandė save programuoti taip sugebėti dirbti.
„Nesu diplomuotas dailininkas – tik savamokslis, tačiau mokiausi iš geriausių pasaulio paveikslų, o iš kiekvienos kelionės parsiveždavau po keturis kilogramus sveriančią knygą su pripažintų menininkų darbais. Iš pradžių būna knygos, o tada jau parodos. Visai kitaip kūrinį matai gyvai: kartais žiūri į realų paveikslą ir net norisi atsisėsti – būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų“, – pasakojo E.Scinskas.
Paroda „Abstraktus pasaulis“ atvira visiems iki 2016 m. sausio 9 d.
