Kolegos pasidalijo atsiminimais apie mirusį aktorių Remigijų Sabulį

Mirusį teatro ir kino aktorių bei režisierių Remigijų Sabulį jo kolegos prisimena kaip menininką, daug davusį Lietuvos kinui ir teatrui, taip pat puikiai su režisieriais bendrą kalbą atrasdavusį aktorių.

 Valentinas Masalskis, Remigijus Sabulis ir Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Valentinas Masalskis, Remigijus Sabulis ir Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Valentinas Masalskis.<br> LR archyvo nuotr.
 Valentinas Masalskis.<br> LR archyvo nuotr.
Remigijus Sabulis.<br>G.Skaraitienės nuotr.
Remigijus Sabulis.<br>G.Skaraitienės nuotr.
Viktoras Pranckietis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Viktoras Pranckietis.<br>V.Skaraičio nuotr.
 Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
 Arūnas Sakalauskas.<br> LR archyvo nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Saulius Skvernelis<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Ramūnas Jakubauskas

Dec 30, 2019, 2:17 PM

„Netekome didelio ir brangaus žmogaus, kuris daug davė mūsų teatrinei ir kino kultūrai“, – BNS sakė jo kursiokas, režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis.

„Nustebau, kad Remis išėjo taip netikėtai ir staiga“, – teigė jis.

Apie 66-uosius metus ėjusio R. Sabulio mirtį pirmadienio naktį socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė jo kolega, aktorius Arūnas Sakalauskas.

„Linksmas žmogus, geras aktorius. Jis vaidino mano tėvą mano pirmame vaidmenyje Kauno dramos teatre, profesionaliame teatre, aš antrame kurse buvau“, – BNS sakė A. Sakalauskas.

„Kadangi man su klausa blogai ir mes su Jūrate Onaityte turėjom dainuot, jai irgi blogai, tai jis mums padėdavo – stovėdavo už nugarų ir dainuodavo už mus, parodydavo, kaip reikia“, – pridūrė aktorius.

„Atsidavęs iki galo“

Režisierius V. Masalskis kartu su R. Sabuliu ne tik kartu studijavo, tačiau kartu dirbo ir teatre, taip pat drauge filmavosi ne viename kino filme.

„Jis kaip aktorius man buvo labai įdomus, labai imlus, labai muzikalus visomis prasmėmis – ne instrumentų valdymo prasme, bet girdėjimu kito žmogaus. Labai greitai surasdavo kalbą su režisieriumi“, – pasakojo V. Masalskis.

„Jau ką, ką, bet Remis tikrai būdavo atsidavęs iki galo ir Kauno periodas turbūt brandžiausias jo periodas kaip didelio menininko“, – pridūrė režisierius.

V. Masalskis išskyrė kelis didžiausią įspūdį jam palikusius R. Sabulio vaidmenis – Čarlio „Raudonmedžio rojuje“, prelato Konstantino Olšausko „Devyniuose nuopolio ratuose“, taip pat Leo Algimanto Puipos filme „Nuodėmės užkalbėjimas“.

„Sukurti vaidmenys – dideli“, – sakė V. Masalskis.

R. Sabulis gimė 1954 metų rugpjūčio 29 dieną Kaune. 1976 metais baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją, aktorinio meistriškumo studijas.

1976–1989 metais R. Sabulis buvo Kauno dramos teatro aktorius, o kine vaidina nuo 1979 metų.

1986 metais aktoriui suteiktas sovietinės Lietuvos nusipelniusio artisto vardas. Po dar šešerių metų jis baigė Aukštuosius kino režisūros kursus ir pradėjo režisuoti trumpametražius filmus.

2008 metais R. Sabulis pelnė „Sidabrinę gervę“ už antraplanį vyro vaidmenį filme „Nuodėmės užkalbėjimas“.

Dėl aktoriaus bei režisieriaus R. Sabulio mirties užuojautas pirmadienį pareiškė ir valstybės vadovai, taip pat ir Seimo Kultūros komitetas.

„Sunkią netekties valandą reiškiu nuoširdžią užuojautą Remigijaus Sabulio artimiesiems, bičiuliams, talento gerbėjams, visai šalies teatro ir kino bendruomenei. Telydi jus dvasios stiprybė, su liūdesiu palydint šį mylimą aktorių ir režisierių į paskutinę kelionę“, – rašoma premjero Sauliaus Skvernelio užuojautoje.

„Remigijaus Sabulio kurti vaidmenys įeis į Lietuvos kultūros istoriją kaip vieni tų, kurie Lietuvos kino ir teatro sales perkėlė į naują, nepriklausomą ir modernų etapą. Talentas ir meistrystė scenoje išsaugos Jo atminimą visiems laikams“, – teigė parlamento vadovas Viktoras Pranckietis.

Vienas įsimintiniausių R. Sabulio vaidmenų – pagrindinis veikėjas Steponas Darius Raimondo Vabalo filme „Skrydis per Atlantą“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: A. Bilotaitė ir R. Požėla apie viešojo saugumo situaciją Lietuvoje