Virtualiame labdaros aukcione „Jaunimo linijai“ paaukota beveik 13 tūkstančių eurų

Ketvirtadienio vakarą įvyko du kartus dėl koronaviruso pandemijos nukeltas ir į virtualią erdvę perkeltas „Jaunimo linijos“ labdaros aukcionas.

Artūro Braziūno paveikslas „Marsas ir Venera“.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Artūro Braziūno paveikslas „Marsas ir Venera“.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Algio Kriščiūno paveikslas „Treat me like a flower“.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Algio Kriščiūno paveikslas „Treat me like a flower“.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Fotografijų knyga „Prezidento Valdo Adamkaus misija 2004-2009“, skiriama Valdo Adamkaus antrajai kadencijai pažymėti su pačio Prezidento dedikacija „Jaunimo linijos“ veiklą parėmusiam pirkėjui.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Fotografijų knyga „Prezidento Valdo Adamkaus misija 2004-2009“, skiriama Valdo Adamkaus antrajai kadencijai pažymėti su pačio Prezidento dedikacija „Jaunimo linijos“ veiklą parėmusiam pirkėjui.<br>Asmeninio albumo nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 2, 2020, 12:05 PM, atnaujinta Oct 2, 2020, 12:28 PM

Net 23 Lietuvos menininkai ir žymūs žmonės paaukojo meno kūrinių ir kitų vertingų prizų, kurie aukcione buvo parduoti už 12 750 eurų.

Visos lėšos bus skirtos „Jaunimo linijos“ veiklai paremti.

„Kiekvienas euras mums yra svarbi parama, nes jis padeda gelbėti gyvybes ir įveikti sunkumus.

Esame paskaičiavę, kad vieno savanorio apmokymai ir išlaikymas mums kainuoja maždaug 700 eurų metams.

O kiekvienas savanoris be galo svarbus – per parą sulaukiame daugiau nei 100 kreipimųsi, į kuriuos siekiame visada atsiliepti“, – teigė nemokamą emocinę paramą visą parą teikiančios „Jaunimo linijos“ vadovė Greta Laukaitienė.

Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija – iššūkių metas ir „Jaunimo linijai“: rekordiškai išaugo vidutinė skambučių trukmė ir gyvybiškai trūksta savanorių bei lėšų jiems apmokyti.

Brangiausiai parduotas Algio Kriščiūno paveikslas

Kaip ir praeitais metais, brangiausiai buvo parduotas ilgamečio „Jaunimo linijos“ draugo Algio Kriščiūno paveikslas „Treat me like a flower“. Dosnus pirkėjas už šį meno kūrinį nepagailėjo 3000 eurų.

Pernai menininko kūrinys „I Made This Lake From Joy And Sadness“ buvo parduotas už 3 100 eurų.

Idėja rengti paramos aukcioną būtent ir kilo, kai „Jaunimo linija“ gavo šio menininko darbą.

Vienos perspektyviausių Lietuvos menininkių, jaunosios kartos tapytojos Kristinos Ališauskaitės darbas „Vienas iš jų“ tapo antru brangiausiu įsigytu meno kūriniu.

Paveikslo vertė nuo pradinės kainos pakilo net 500 eurų ir buvo įsigytas už 1800 eurų.

„Jaunimo linijos“ biuro sieną puošęs įspūdingo dydžio tapytojo Aleksandro Nazimovo paveikslas „Šeima“ buvo įsigytas už 1000 eurų.

O jau antrąjį savo paveikslą padovanojusio menininko Artūro Braziūno aliejumi ant drobės nutapytas „Marsas ir Venera“ parduotas už 850 eurų.

Knyga su Prezidento autografu – karščiausias aukciono taškas

Jau antru metus iš eilės labdaros aukcionui dovanojamos Prezidentų knygos sulaukia didelio aukciono dalyvių susidomėjimo.

Šiais metais „Jaunimo linijos“ aukcionui buvo padovanota fotografijų knyga „Prezidento Valdo Adamkaus misija 2004-2009“, skiriama Valdo Adamkaus antrajai kadencijai pažymėti su pačio Prezidento dedikacija „Jaunimo linijos“ veiklą parėmusiam pirkėjui.

Fotografijų rinkinio kaina pakilo net 7 kartus, daugiausiai kartų aukcione. Riboto tiražo knygą pirkėjas įsigijo už 700 eurų.

Pasak „Jaunimo linijos“ komunikacijos vadovės ir aukciono vedėjos Ritos Stanelytės, būtent tiek kainuoja vieno savanorio paruošimas ir išlaikymas per metus.

Praeitais metas dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda su žmona Diana „Jaunimo linijos“ veiklai paremti dovanojo retą, mažo ir itin riboto tiražo knygą iš savo kolekcijos, kuri buvo parduota už 1 400 eurų.

„Gerus darbus turime daryti, net jei sėdėtume Marse ar Mėnulyje“

Taip aukciono pradžioje kalbėjo žinomas dainininkas, muzikantas, legendinės grupės BIX lyderis, populiarių TV laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, kuriam kartu „Jaunimo linijos“ komunikacijos vadove Rita Stanelyte buvo patikėtas aukciono vairas.

Ir nors tai buvo pirmasis toks virtualus aukcionas, vedėjams pavyko sukelti ir intrigą, ir „užauginti“ kainas.

Jurgio Tarabildos paveikslą „Licorice“ pavyko parduoti keturis kartus brangiau nei pradinė kaina, o jau minėto Valdo Adamkaus knygos kainą išauginti net septynis kartus.

Aukciono metu kadaise menininku svajojęs tapti Samas sakė, kad planuoja sugrįžti prie tapybos: „Kai išeisiu į pensiją, tikrai sėsiu prie drobės. Menas reikalauja daug laiko, dabar jo neturiu, bet tikrai norėsiu surasti ateityje“.

Samas yra ištikimas nemokamą emocinę pagalbą teikiančios „Jaunimo linijos“ partneris: pernai vykusiame labdaros aukcione jis ne tik atliko kelias dainas, bet ir padovanojo paveikslo „Angelas“ reprodukciją.

Šiais metais jis dovanojo dar vieną savo kūrinį „Lempa“.

Pokalbiai iš širdies – visą parą

Jaunimo linija“ – viena didžiausių, progresyviausių ir skaidriausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, turinti padalinius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei skyrių Skuode.

Virš 300 savanorių visoje Lietuvoje prisideda prie visą parą teikiamos emocinės paramos telefonu, elektroniniais laiškais ir internetiniais pokalbiais.

Vien praėjusiais metais „Jaunimo linijos“ savanoriai atsiliepė į 48 841 skambučius, įvyko 2 858 pokalbiai internetu ir buvo atsakyta į 1 022 laiškus.

Tačiau dėl savanorių trūkumo galima atsakyti tik į 70 proc. visų kreipimųsi.

Labdaros aukcioną šiemet parėmė ir BNI – didžiausia pasaulyje ir Lietuvoje rekomendacijų rinkodaros organizacija.

Jos misija – padėti patikimam verslui augti, generuojant papildomą pelningų rekomendacijų srautą. Dabar labiau nei bet kada.

„Žinome, kaip beprotiškai sunku vystyti verslą vienui vienam. Tikime, kad kiekvienas verslininkas nusipelnė turėti stiprią ir palaikančią verslo partnerių komandą.

Todėl puikiai suprasdami, kad ir kiekvienam jaunam žmogui reikia supratimo, paramos ir patarimo tam, kad nugalėtų net ir sunkiausius gyvenimo iššūkius, remiame šią „Jaunimo linijos“ iniciatyvą“, – sakė Nerijus Lungys, BNI nacionalinis direktorius Lietuvoje ir Latvijoje.

Meno kūrinius pirkėjams saugiai pristatys patikimas labdaros aukciono partneris „Mail Boxes Etc.“ – vienas iš sėkmingiausių franšizių tinklų pasaulyje, veikiantis kaip kurjerių brokeris.

Tekstas parengtas bendradarbiaujant su „Jaunimo linija“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.