Pirmą kartą juodu vienas kitą išvydo būdami trečioje klasėje, kuomet susitiko Lietuvos Radijuje vykusiame muzikinės laidos vaikams įraše.
Iš pirmo žvilgsnio vienas kito nesudomino, tačiau susitikimas 5-oje klasėje buvo lemtingas. Besimokydami vienoje klasėje juodu pastebėjo vienas kitą, o 10-oje klasėje jau mintyse planavo bendrą ateitį.
„Kaip dabar prisimenu – sėdėjome Lukiškių aikštėje ant suolelio ir apsibrėžėme ribas kaip atrodys mūsų gyvenimas ir kaip niekuomet nesielgsime. Tuomet aš labai ryškiai įsivaizdavau, kaip mes einame pro aikštę susikibę rankomis, pasenę. Tuomet supratau, kad man tai būtų labai priimtina ir smagu“, – prisiminė Rasa.
Tačiau 11-oje klasėje jųdviejų kelią perbėgo juoda katė. Eugenijus ir Rasa metus laiko praleido atskirai. Nors priežasties, dėl ko taip įvyko, juodu neatskleidė, tačiau po metų Eugenijui supratus, kad Rasa yra vienintelė jo gyvenimo moteris, jam teko kaip reikiant pasistengti, kad vėl užkariautų jos širdį.
„Mes susitaikėme per paskutinį skambutį, o išleistuvių vakarą pirmieji pradėjome šokti. Po metų pertraukos teko labai pasistengti ir būti tokiu, kokiu pageidavo Rasa. Dėjau visas pastangas tam, kad ją susigrąžinčiau „, – prisiminė Eugenijus.
Vyras neslėpė, jog Rasa buvo pasakiškai graži, tad tai vertė jį pasistengti, kad susigrąžintų mylimą moterį.
„Rasa mane sužavėjo savo nepaprastu grožiu, kuris neišblėso iki šiol. Ji turėjo ir iki šiol turi labai tvirtas vertybes. Aš savo šeimoje to neturėjau, todėl tai mane labai žavėjo. Aplink ją nuo pat jaunystės sukosi pulkai vaikinų, tad mane, kaip jaučiantį jai simpatiją, tai vertė stengtis – panešti jos kuprinę ar ryte įteikti gėlių buvo vienas malonumas“, – su šypsena prisiminė jis.
Atkaklios pastangos nenuėjo veltui ir Eugenijus palaipsniui pavergė Rasos širdį.
„Jaunystėje mane žavėjo jo protas. Apie išvaizdą net nekalbu – jis buvo kultūristas, labai stiprus... Tuo metu man atrodė, kas jis viską žino. Kad ir ko paklausčiau, jis man viską paaiškindavo bei atsakydavo į visus klausimus. Iki šiol mane žavi jo rūpestingumas. Visai neseniai man buvo atlikta operacija, po kurios pajaučiau, kokia esu mylima ir kaip rūpiu jam ir dukroms. Tai – nuostabus jausmas“, – džiaugėsi moteris.
1971-ų metų liepos 23 dieną įsimylėjėliai iškėlė vestuves. Eugenijus ir Rasa savo santykius įteisino civilinės metrikacijos skyriuje, o kuklią šventę iškėlė namuose.
„Prisimenu tą dieną tarsi šiandien – oras buvo puikus, nuostabi atmosfera. Šventėje dalyvavo artimiausi mūsų draugai ir šeimos nariai. Tačiau šventės pabaigoje pasielgėme gal šiais laikais kiek neįprastai – paprašėme draugės, kad visus svečius apie pusę 11 išsivestų... Mūsų žiniomis šventę jie pratęsė kitur“, – juokėsi Eugenijus.
Po vestuvių juodu atvertė naują bendro gyvenimo lapą, tačiau buitis jaunuolių tuomet negąsdino.
„Problemų mes neturėjome. Man patiko namų ruoša, norėjau visko išmokti. Prisimenu, jog namuose radau seną knygą vokiečių kalba, kurioje buvo parodyta, kaip reikia tvarkyti marškinius – juos mokiausi krakmolinti, lyginti... Viską dariau su malonumu ir to mokiausi pati“, – pasakojo Rasa.
Lygiai po dvidešimties bendro gyvenimo metų juodu aukso žiedus sumainė bažnyčioje.
„Tada jau buvome brandesni, labiau tikintys. Ceremoniją stebėjo vaikai, giminės, būrys draugų. Jautėsi pakili nuotaika“, – su šypsena prisiminė Rasa.
Nėra namų be dūmų. Jau daugiau nei 50 metų drauge koja kojon žingsniuojanti sutuoktinių pora sako, jog pykčių jųdviejų namuose būna retai.
„Pykčiai pas mus dažniausiai kyla dėl vaikų. Būna, kad tam tikrais klausimais išsiskiria nuomonės – tai yra normalu, tačiau prie jų niekuomet nesame susiginčiję. Tuo metu, kai nepritariame vienas kitam geriau patylime, o vėliau nuomonėmis pasidalijame būdami dviese. Didelių pykčių pas mus nėra buvę. Pradedant draugauti buvau iškėlusi sąlygą, jog namuose nenoriu didelių pykčių ir riksmų, tad iki šiol viską išsprendžiame ramiai. Yra buvę, kad nesikalbėjome, bet tai truko neilgai“, – pasakojo Rasa.
Ilgus metus drauge gyvenantys sutuoktiniai sako, jog laimingų santykių receptas yra noras suprasti vienas kitą bei prisitaikyti
„Tiems, kurie ruošiasi sumainyti aukso žiedus galiu patarti, jog privalu yra suvokti tai, kad žmonės keičiasi. Bėgant metams keisis abu sutuoktiniai, tad tų pasikeitimų sukeltų krizių nereikia traktuoti kaip katastrofų. Svarbu į tai žiūrėti kaip į dar vieną normalų sugyvenimo reiškinį. Šeima yra daugiau nei aš ir tu – tai sąjunga, skirta užauginti sveikus ir laimingus vaikus. Jei mes visa tai suvokiame, tad tos krizės ateina ir praeina, o mes išliekame kartu“, – patarimų pažėrė Eugenijus.
Eugenijaus pasiteiravus ar jo, kaip psichoterapeuto žinios, padėjo santykiuose su Rasa sprendžiant krizes, jis atsakė:
„Truputėlį, bet tikrai nedaug. Namuose aš nedirbu, namuose gyvenu savo paprastą, žmogišką gyvenimą. Ką mano žinios man davė – tai supratimą, kad kito žmogaus pakeisti yra neįmanoma. Tai padėjo suprasti, kad tik save galiu ugdyti ir su savimi dirbti. Supratus šį paprastą dėsnį galime suprasti, kad kai yra blogai kreiptis verta į patį save“.