Justinas Jarutis nusifilmavo socialinėje reklamoje

Atlikėjas Justinas Jarutis nusifilmavo socialinės kampanijos reklamoje, kurioje pagal populiarios lietuvių liaudies dainos ritmą mokoma gaivinti žmones, atliekant krūtinės paspaudimus. Pats atlikėjas pasakoja, kad pirmąją pagalbą suteikti mokėtų, nes mokomąjį kursą baigė dar prieš keletą metų, norėdamas gauti banglenčių sporto instruktoriaus licenciją.

 Justinas Jarutis nusifilmavo socialinėje reklamoje.<br> V.Makovskajos nuotr.
 Justinas Jarutis nusifilmavo socialinėje reklamoje.<br> V.Makovskajos nuotr.
 Justinas Jarutis nusifilmavo socialinėje reklamoje.<br> V.Makovskajos nuotr.
 Justinas Jarutis nusifilmavo socialinėje reklamoje.<br> V.Makovskajos nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 5, 2023, 10:21 AM

Nuo šio pirmadienio, birželio 5 d. šalyje pasirodo socialinė reklama, kurioje, pagal dainos „Ant kalno mūrai“ ritmą, žmonėms primenama, kaip gaivinti žmogų krūtinės ląstos paspaudimais.

„Lietuvos draudimas“, bendradarbiaudamas su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi, pradeda socialinę kampaniją, kuria skatinama žmones mokytis suteikti pirmąją pagalbą ir skelbia, kad žodžiai nesvarbu – svarbiausia ritmas.

Tam, kad visiems būtų lengviau prisiminti, kokio ritmo laikytis, jei reikia gaivinti žmogų, buvo pasitelktas žinomos lietuvių liaudies dainos ritmas su viena smagia smulkmena – pakeistais žodžiais.

Prie šios reklamos įgyvendinimo prisidėjo ir žymus šalies atlikėjas Justinas Jarutis, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį video klipe.

„Neabejoju, kad kiekvienas turėtų mokėti suteikti pirmąją pagalbą – nuo paauglio iki senyvo amžiaus gyventojo. Pradinis gaivinimas, pagalba užspringus, kraujavimo stabdymas, pagalba ištikus anafilaksiniam šokui ir kiti pirmosios pagalbos veiksmai – juos turėtų mokėti kiekvienas“, – sako atlikėjas J. Jarutis.

„Lietuvos draudimo“ užsakymu atlikta KOG instituto visuomenės apklausa parodė, kad tik 13 proc. Lietuvos gyventojų yra tikri, jog prireikus sugebėtų suteikti pirmąją pagalbą.

„Matome labai opią problemą, kad didelė gyventojų dalis nėra pasirengusi suteikti pirmosios pagalbos esant reikalui. Todėl jau penktus metus aktualizuojame šią temą ir kviečiame registruotis į pirmosios pagalbos paskaitas bei mokymus.

Šiemet nutarėme apie pirmąją pagalbą komunikuoti gana šmaikščiai ir džiaugiamės, kad Justinas Jarutis yra šios kampanijos veidas. Tema labai svarbi, o žinomo ir tokio pozityvaus žmogaus įsitraukimas, neabejojame, tik padės šalies gyventojams įsiminti žinutę apie pirmosios pagalbos svarbą. Mūsų siekis, kad dainos ritmas atmintyje išliktų ilgam ir kažkam ateityje padėtų išgelbėti gyvybę“, − pasakoja Aurelija Kazlauskienė, „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė.

Anot atlikėjo, jis pats mokėtų suteikti pirmąją pagalbą – mokomąjį kursą praėjo dar prieš keletą metų, norėdamas gauti banglenčių sporto instruktoriaus licenciją.

„Jei kyla tam tikrų klausimų – turiu privilegiją pasitarti su savo mergina Urte, kuri yra gydytoja, be to, ne vienerius metus dirbusi greitosios medicinos pagalbos stotyje.

Nors man pačiam dar nėra tekę suteikti pirmosios pagalbos, tačiau esu buvęs šalia, kai mano moteris lėktuve gelbėjo hipoglikemijos ištiktą žmogų. Jaučiau įtampą, tačiau buvau visiškai pasiruošęs padėti kuo galiu“, – prisimena žinomas atlikėjas.

Justinas Jarutis, kalbėdamas apie temos svarbą, žmones ragina pagalvoti apie vieną svarbų dalyką.

„Jei jūsų artimą šeimos narį einant gatvėje ištiktų klinikinė mirtis, jūs norėtumėte, kad atsitiktinis praeivis mokėtų pradinio gaivinimo žingsnius. Nuo visuomenės sąmoningumo tiesiogiai gali priklausyti mano, tavo ir kiekvieno gyvybė“, – sako atlikėjas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.