Keliautojas O. Gasanovas pateko į kuriozišką situaciją Rygos oro uoste: vyro kuprinėje rasti peiliai

Keliautojas, žurnalistas Orijus Gasanovas (37 m.) pateko į kuriozišką situaciją Rygos oro uoste. Patikros punkto darbuotojai vyro kuprinėje rado du peilius apie kuriuos pats vyras nė nenutuokė.

Orijus Gasanovas.<br>Lrytas.lt koliažas.
Orijus Gasanovas.<br>Lrytas.lt koliažas.
Oro uoste kuprinėje rasti peiliai.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Oro uoste kuprinėje rasti peiliai.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Orijus Gasanovas.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Orijus Gasanovas.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Orijus Gasanovas.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Orijus Gasanovas.<br>Socialinio tinklo „Instagram“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Nov 5, 2023, 1:06 PM, atnaujinta Nov 5, 2023, 1:15 PM

Penktadienį žinomas vyras skrido iš Rygos į Vilnių. Oro uostų patikros Orijui tikrai nėra svetimas ir naujas dalykas, tačiau su tokia situacija jis susidūrė pirmą kartą.

„Keistesnėje ir durnesnėje situacijoje oro uoste aš dar niekada nebuvau. Sukilo spaudimas, rankos drebėti pradėjo. Rimtai, pasijaučiau kaip negalintis atsakyti už savo veiksmus, ar kažkas panašaus.

Dirbome Rygoje, daug filmavome. Ir po visko, šiandien popiet išlėkėm į Rygos oro uostą – skristi namo. Oro uostose savimi pasitikiu, tarsi viską galėčiau daryti užsimerkęs. Visas procedūras žinau atmintinai, visas taisykles žinau. Pasitikėjimas savimi aukštumoje, na galite įsivaizduoti.

Toks užtikrintas stoviu, laukiu kol per rentgenus praeis visi mano daiktai. Vienas jų – legendinė kuprinė, kurioje yra visko! Tikrai, visko. Šukos, trejos ausinės, du telefonai, vaistinėlė, akių lašai, nosies purškalas, rankų kremas, mažesnioji kamera, didesnioji, kompiuteris, pakrovėjai, užrašinė, dokumentų įdėklas, dezinfekciniai skysčiai, kvepalas, drėgnos ir sausos servetėlės, užkandžiams skirti džiovinti mangai, cukraus sukėlimui kraujyje – guminukų pakelis iš Los Andželo, tokie ryškūs gražūs“, – rašė jis.

Savimi užtikrintas ir pasitikintis O.Gasanovas laukė patikros pabaigos, tačiau jo kuprinėje oro uosto darbuotojai rado įtartiną daiktą.

„Toks jausmas, kad kiekvieną daiktą žinau atmintinai. Tik ne PEILIUS! Patikroje dirbančios moterys pirmiausiai praneša, kad kuprinę dar kartą įdės peršviesti.

-Žinoma, – sakau užtikrintai. Švieskite kiek norite, tikrinkite. Aš juk net kiekvienam vaistui turiu receptus, jeigu kažkam prireiktų. Toliau demonstruoju pasitikėjimą savimi.

Peršviečia. Hmmm, tokia nustebusi. Klausia manęs: ar turite ką nors aštraus? Peilį? Žirkles?

-Neturiu, tikrai neturiu, – garantuodamas atsakau.

Tikrintoja susikrimtusi.

Sako: „noriu atsegti, patikrinti“. Aš ir vėl sakau: „tikrinkite, kiek tik reikia“. Čia tas retas atvejis, kai iki skrydžio dar yra pakankamai laiko, na ir nieko nebijau, nes manau, kad apie savo kuprinę žinau viską. Kiša tikrintoja ranką, ir ištraukia… DU PEILIUS!

Sako: „o kas čia?!?!“.

Va tada man dingo balsas, ėmė drebėti rankos, toks jausmas kaip pričiupo vagiant. Net nežinau kaip palyginti. Žiūriu aš į tuos peilius, nežinau ką sakyti.

Tai sakau: jie ne mano! Pirmą kartą juos matau. Aha aha, patikroje tokios kalbelės skamba kasdien, ims ji ir patikės. Aišku, kad netiki. Žiūri kaip į durnių. Aš pats į save taip žiūriu. Nes po velnių, IŠ KUR TIE PEILIAI?!? Jie ne mano. Čia jums rimtai sakau, kaip per išpažintį. Tikrai ne mano.

Tikrintoja dar klausia: „ar pats susipakavote daiktus?“. Taip, – sakau, aišku, kad pats. Dar nejaukiau pasidaro. Atsisuku į kolegą operatorių, klausiu: „čia tu man įkišai?!?“. Jis sukioja pirštą prie smilkinio. Bajerius mes mėgstam, bet na taip nedaroma. Oro uostas ne vieta juokauti. Ir dar su peiliais. Metaliniais, tikrais, pjaunančiais.

Patikros pareigūnė pasiėmusi peilius, susikvietusi tikrintojų komisiją. Apžiūrinėja juos iš visų pusių. Aš stoviu, negaliu patikėti tuo, kas vyksta. Žiūri į mane ir kiti keliaujantys. Ir jie tikrai kažką galvoja apie keleivį su peiliais. Nežinau ką, bet maždaug įsivaizduoju. Rodau visiems: ne mano, ne mano jie! Ateina tikrintoja su tais peiliais. Sako: „imkit, turėkit“. Sakau: „ne mano jie, nenoriu“. Ji: „imkit imkit, galite skristi. Viskas gerai su jais“.

Nustembu labai. Bet sakau, kad tikrai neimsiu peilių į lėktuvą. Demonstratyviai išmetu į šalia esantį konteinerį. Norisi visiems rėkti: juk sakiau, kad ne mano. Nueinam mes su operatoriumi į šoną, toliau dreba rankos, nežinau ką galvoti, nes peilių aš į kelionę neėmiau, ir tokių net neturiu nei namuose, nei darbe, nei dar kažkur.

Galvoju ir aš, ir kolega, kaip jie galėjo pas mane atsitasti. Ir tada prisimenam, kad vakar, kai filmavome viename iš Rygos restoranų – aš netyčia išverčiau metalinę dėžutę su stalo įrankiais ir servetėlėm.

Viskas nuvirto ant grindų, bent aš taip galvojau. Pakėliau ten kelias šakutes, peilius, padaviau padavėjui, kad pakeistų į švarius. Ir matyt tuo metu, kažkaip pusiau stebuklingai tie du peiliai įkrito man į kuprinę.

Aš to nepastebėjau, išsinešiau su savimi. Apvogiau kavinę! Baisiai gėda. Bet gi nežinojau to. Ir dar išmečiau, vietoj to, kad grąžinčiau. Toks visas, kaip be galvos palieku Rygą. Iki kito karto. Beje, nufilmavom gerą laidą apie šitą miestą. Po poros savaičių parodysim“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.