Nuomonės formuotoja atkreipė dėmesį į svarbų klausimą – ne visų kalėdinės dovanos yra tos pačios vertės, todėl jos manymu įvardijimas, kad jas neša Kalėdų senelis nėra visiškai teisingas.
„Priminimas tėvams: pagalvokite apie kuklumą, rinkdami dovanas „Kalėdų Senelio“ vardu. Ne visi tėvai gali sau leisti brangias dovanas, tad nelogiška, kad „Kalėdų Senelis“ vienam vaikui atneštų PlayStation, dviratį ar iPad’ą, o kitam – tik kepurę ir pirštines.
Tokie skirtumai vaikams gali sukelti daug klausimų, nusivylimą ir liūdesį – o juk šventės turėtų būti džiaugsmo metas.
Geriausias sprendimas – mažesnes, simbolines dovanas skirti nuo „Kalėdų Senelio“, o didesnes įteikti savo vardu.
Taip ne tik išvengsite painiavos, bet ir turėsite galimybę patys parodyti savo meilę ir pastangas. Vaikai supranta pinigų vertę, bet „Kalėdų Senelio“ sprendimus paaiškinti daug sunkiau.
Pagalvokite apie tai šiais metais ir ateityje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė įrašu su naujienų portalu Lrytas sutikusi pasidalinti A. Kulitaitė.
Šios mintys komentarų skiltyje sukėlė tikrą diskusiją.
„Iki šiol atsimenu, kaip man darželyje būnant šešerių metukų Kalėdų senelis atnešė šlepetes ir grojantį mikrofoną, o darželio draugei tikrą „Barbės“ namą su karieta ir arkliais.
Pamenu, mamai skundžiausi ašareles braukdama ir viltingai tikėdamasi, gal Senelis kažką sumaišė, nes toks namas buvo mano svajonė“, – pasakojimu dalijosi viena komentatorė.
„Viskas priklauso nuo auklėjimo. Kam sugadinti Kalėdų senelio iliuziją ? Mano dukra moka džiaugtis visomis dovanomis ir labai jas vertina.
Beje, pavydo jausmas yra labai blogas jausmas. Aš jai visada aiškinu taip, kad ne daiktuose laimė. Ir kad tai nėra svarbiausia, ir kad jei Jonas per Kalėdas gaus maišą dovanų, tai iš esmės nieko nereiškia. Pasidžiaukime tiesiog Jonu, nereikia lygintis“, – kiek kitokios nuomonės laikėsi kita.
„Labai daug niuansų čia. Tu kaip tėvas dirbai, stengeisi, verslus kūrei, bet per Kalėdas dovanoji savo vaikui kojines, nes jo klasėje yra kažkas, kas gaus tik kojines? Nu ne.
Tu dovanoji tai, kas pas jus, pagal jūsų pajamas yra logiška ir prieinama. Playstationų ir keturračių darželinukai negauna, darželinukai gauna dviračius, paspirtukus ir virtuvėles, o mokyklinukai jau turi būt mokomi nesipuikuoti ir nesigirti.
Jei taip galvosime, tada paaugliams ir „North face“ striukių negalima pirkt – nes kažkas išgali tik Bershka. Truputį socializmas kažkoks gaunasi, ne? Čia svarstau tik“, – išsakė savo nuomonę kita komentatorė.
„Kažkaip šventės nukreiptos į vartojimą, kuo brangesnė dovana, stalas ir panašiai. Pamirštame apie tai, kad brangiausia yra kokybiškas, nuoširdus laikas kartu ir prisiminimai“, – komentuota po Agnės įrašu.