Grupės šansus LNK laidos „Labas vakaras, Lietuva“ žurnalistams pakomentavo du pramogų pasaulio vilkai – dainininkas ir kompozitorius Deivydas Zvonkus bei prodiuseris Lauras Lučiūnas. Abu pripažino, kad lietuvių kūrinys yra stiprus, tačiau įvardijo ir galimus iššūkius, galinčius sutrukdyti patekti toliau.
„Aš labai sergu už „Katarsį“. Netgi susiradau panašią striukę – nors šiek tiek. Man jie labai patinka. Galimybės – miglotos, nes mūsų numeris yra rizikingas. Kodėl rizikingas?
Todėl, kad ketvirtadienis dar, dar, bet savaitgalio vakarais – o šeštadienio vakarą ypač – žmonės linksminasi. Tokia melancholiška, tamsesnių spalvų daina gali tiesiog nepataikyti į vakarėlio nuotaiką, – LNK laidai „Labas vakaras, Lietuva“ kalbėjo D. Zvonkus.
Vis dėlto, jo manymu, lietuvių pasirodymas turi potencialo išsiskirti.
„Jis labai išsiskiria iš kitų numerių. Melancholiško roko „Eurovizijoje“ yra labai mažai. Manau, kad „Katarsis“ pateks į finalą – reikia tik gerai sudainuoti. Nes, žiūrint į pirmą pusfinalį, buvo dalyvių, kurių gyvai atliekamos dainos skambėjo aiškiai prasčiau nei „Youtube“ klipuose“, – šyptelėjo jis.
Tuo tarpu prodiuseris L. Lučiūnas išskyrė auditorijos įpročius, kurie „Katarsiui“ gali kišti koją.
„Manau, kad prognozės visai neblogos – pateksime į finalą. Gal nebūsime pirmi be kompromiso, bet turim realų šansą. Grupė jauna, jų auditorija taip pat. Klausimas tik – ar ji balsuos? Namų šeimininkės telefonus spaudo uoliai, o štai Gen Z – sunkiau pajudinti. Balsai lems viską“, – teigė jis.
Kalbėdamas apie konkurentus, L. Lučiūnas nevengė kritikos favoritais laikomai Švedijos grupei „KAJ“.
„Jų pasirodymas – tai kažkokia komedija su malkomis ir pirtimi. Melodija įsimenama, bet visas šou primena festivalį „Juokis 95“. Nacionalinė kalba netrukdo niekam – jei ji portugalų, italų ar prancūzų. Su lietuvių kalba – sudėtingiau, bet žodis „tavo“ labai įsimena. Gal žmonės net ims galvoti, ką tai reiškia – ir kartu dainuos“, – svarstė jis.
Iš asmeninių favoritų L. Lučiūnas išskyrė Italiją ir Ukrainą.
„Italai šiemet labai nuvertinti – nesuvokiam, kiek aukštai jie gali būti. Ukrainiečių daina – sudėtinga, kokybiška, tiek pats kūrinys, tiek pasirodymas. Laimėti gali ne jie, bet bijau, kad laimės švedai“, – šyptelėjo jis.
Tuo tarpu D. Zvonkus teigė, kad į „Euroviziją“ reikia siųsti tokias grupes, kurios ateityje Lietuvą galėtų reprezentuoti svetur.
„Į „Euroviziją“ reikia siųsti tai, ką po konkurso būtų galima eksportuoti. Kad atlikėjai gautų užsakymų Latvijoje, Olandijoje vykstančiuose festivaliuose. Taip nutinka – net „Fusedmarc“, kiek prisimenu, po pasirodymo sulaukė nemažai kvietimų. Reikia populiarinti lietuvišką muziką – tokią, kuri gali skambėti ir Europoje“, – svarstė jis.