Nuo šiol Eifelio bokštas - tik drąsuoliams

Šią savaitę žymiojo Eifelio bokšto 125-ųjų metinių proga visuomenei buvo pristatyta nauja bokšto konstrukcija – stiklinės grindys, kurios nuo šiol suteiks milijonams lankytojų naują perspektyvą į miestą.

Naujosios stiklinės grindys pirmajame Eifelio bokšto aukšte sutraukė dar daugiau turistų iš viso pasaulio.<br>Scanpix nuotr.
Naujosios stiklinės grindys pirmajame Eifelio bokšto aukšte sutraukė dar daugiau turistų iš viso pasaulio.<br>Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Oct 10, 2014, 11:54 AM, atnaujinta Jan 27, 2018, 8:57 PM

Paryžiaus merė Anne Hidalgo perkirpo renovuoto pirmojo aukšto juostelę, oficialiai atidarydama šią naują atrakciją, nors turistai naujaisiais vaizdais jau galėjo mėgautis nuo praėjusio mėnesio.

Iš 57 m aukščio lankytojai gali žvelgti pro tvirto stiklo panelius, kurie sukuria svaiginamą vaikščiojimo oru įspūdį.

Naujosios grindys anksčiau neelegantišką ir vėjų košiamą erdvę turi paversti tokia pat atrakcija kaip apžvalgos aikštelė netoli 325 m aukščio bokšto viršūnės.

„Stiklas truputį gąsdina, nors ir žinau, kad jis stiprus“, – sakė 40 metų Jerzy Wagneris iš Varšuvos, kuris į Paryžių atvyko su žmona ir dviem mažais vaikais.

„Pats viršus man labiau patinka, nes gali matyti vaizdą, bet šiandien ten labai vėjuota, o pirmame aukšte jautiesi saugus, ne taip, kaip viršutiniuose aukštuose“, – pridūrė jis.

Anksčiau pirmasis aukštas buvo mažiausiai lankoma bokšto dalis, bet jo šeimininkai viliasi, kad dabar turistai, leisdamiesi žemyn, stabtels ir čia, kad pasigėrėtų dar vienais kvapą gniaužiančiais Paryžiaus vaizdais.

30 mln. eurų atsiėjusio ir dvejus metus trukusio remonto metu septyniuose ekranuose buvo įrengta ekspozicija apie 125 metų bokšto gyvenimą ir, taip pat, konferencijų salė.

Paryžiaus miestas, kuriam priklauso dauguma Eifelio bokšto akcijų, architektams „Moatti-Riviere“ pavedė sukurti erdvę, kuri pademonstruotų Gustave'o Eifelio įspūdingas originalias metalo konstrukcijas ir kuri būtų visiškai prieinama ir neįgaliems lankytojams.

Renovacija suteikė progą įrengti daugiau patobulinimų, tokių kaip vėjo turbinos ir saulės baterijos, kurios gamins dalį bokštui reikalingos elektros.O tualetai iš dalies naudos lietaus vandenį.

„Pirmasis aukštas dabar siūlo stipresnius įspūdžius apie bokštą ir Paryžių, – sakė architektas Alainas Moatti. – Tai jutiminė ir smagi patirtis“.

„Geležine ledi“ vadinamas bokštas pernai generavo 73 mln. eurų apyvartą, per metus pritraukia maždaug 7 mln. lankytojų, kurių 87,5 proc. yra užsienio turistai. Maždaug 12,5 proc. lankytojų būna prancūzai, 8,5 proc. – amerikiečiai, 7,1 proc. – britai, 6,7 proc. – italai, 5,7 proc. – vokiečiai.

Pirmo aukšto renovacija jau baigta, bet darbai šioje milžiniškoje struktūroje, kuri buvo pastatyta 1889 metų Pasaulio parodai, niekada nesibaigia. Kas septynerius metus bokštą reikia perdažyti ir šiam darbui prireikia 60 tonų dažų.

Daugiau apie architektūrą - mūsų „Facebook“ paskyroje!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.