Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2014-10-24 13:19

Kodėl sunku apsiginti nuo patyčių virtualioje erdvėje?

Naujausių tyrimų duomenys atskleidė, kad beveik kas penktas Lietuvos paauglys yra patyręs elektronines patyčias. Patyčių prevencijos srityje dirbantys ekspertai atkreipia dėmesį, kad ši paauglių gyvenime vis aktualesnė problema suaugusiems dar yra menkai pažįstama ir todėl beveik nesprendžiama.


2014-10-24 10:49

16 psichologinių triukų, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam

8

Šie paprasti psichologiniai triukai palengvins jūsų gyvenimą ir padės susidoroti su stresinėmis situacijomis, pataria imgur.com.


2014-10-22 13:22

Ar žinote, kaip sustiprinti moteriškumo įspūdį?

2|2

Yra gausybė patarimų, kaip sustiprinti moteriškumo įspūdį, pradedant apranga, baigiant elgesio ypatybėmis. Bet koks pradas iš tiesų slypi jumyse? Tai padės atskleisti šis testas. 1. Ar esate linkusi elgtis tarsi vyras? A. Ne. B. Taip. C. Kartais.


2014-10-21 08:03

Mesti žalingą įprotį klaipėdiečiui trukdė per gera jo žmona

2|2

Žinot, kas yra funkcionuojantis alkoholikas? Kurio žmona gerai uždirba. Taip sekmadienį atvirame susitikime juokavo Klaipėdos anoniminiai alkoholikai (AA). Jų tikinimu, didžiausia klaida, kurią darė jų artimieji, - tai pagalba. Atvirą AA susirinkimą Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bibliotekoje pradėjo Saulius. „Alkoholikas“, - prisipažino vyras.


2014-10-18 17:27

Kokias pamokas išmoksta už rankos nutvertas neištikimas vyras?

71|2

Kiekvienas vyras turi santykių su moterimis filosofiją: vieni nepritaria neištikimybei, kiti pasisako už teisę nuklysti į kairę ir tvirtina, kad poligamija – prigimtinė stipriosios lyties teisė. Statistika menkai paguostų silpnosios lyties atstoves. Skaičiai byloja, kad net 76 procentai vyrų pritaria neištikimybei.


2014-10-18 11:23

Kodėl vyrams sunku suprasti, ką sako moterys

3

Iš pirmojo karto suprasti, ką moteris nori išreikšti žodžiais, būna labai sunku. Ir ypač vyrams. Kodėl? Į šį klausimą pagaliau atsakė Šefildo (Didžioji Britanija) universiteto specialistai, į šią problemą pažvelgę moksliniu požiūriu. Iš tikrųjų, galvos smegenys lengviau suvokia vyrų kalbą nei moterų, greičiau ją „iššifruoja“ ir išsiaiškina.


2014-10-16 15:39

Ar atleidžiate kitiems klaidas?

2

Ieškoti kaltų, net jei patys esate kalti, būdinga dažnam. Bet atleisti lengva ne kiekvienam. Ar jūs ilgai nešiojate pykčio akmenį užantyje ar, priešingai, atleidžiate kitiems, kurie apkartino jums gyvenimą, ir su palengvėjimu žengiate pirmyn? Visa tai paaiškės atsakius į žemiau pateiktus klausimus.


2014-10-15 16:43

Augančios paauglių savižudybės - neišrėktas vienatvės šauksmas

35|2

Lietuvą vėl krečia skaudžios tragedijos – iš gyvenimo vis dažniau ryžtasis trauktis šviesiausia šalies ateitis, jauni žmonės, kurie kada nors galėtų daug gražaus ir prasmingo nuveikti. Šį pirmadienį (spalio 13 dieną) septintokė alytiškė iššoko iš ketvirto mokyklos aukšto ir per plauką liko gyva. O jau kitą dieną Klaipėdos rajone dėl neaiškių priežasčių iš gyvenimo pasitraukė keturiolikametė mergaitė. Didžiausia tragedija tėvams – laidoti savo vaikus. Tačiau kaip laiku pastebėti, kad gyvenimo sunkumų dar neužgrūdintas paauglys išgyvena didelę dvasinę traumą ir galvoja apie savižudybę. Apie tai teiravomės Lietuvos „Jaunimo linijos“ specialisto, psichologo Pauliaus Skruibio.


2014-10-14 15:25

Kaip nepulti į paniką sužinojus apie etatų mažinimą?

3

Blogos žinios, migloti gandai, sudirgusi nuotaika - tai pavojinga užkrečiama liga, kuriai būdingas nepasitikėjimas savo jėgomis ir abejonės dėl ateities. Ar ją galima įveikti? Be jokių abejonių, - teigia psichologai, ir nurodo „vaistus“, padedančius nugalėti šią ligą.


2014-10-13 09:43

Kaip elgtis su pykčiu – slopinti jį ar „nuleisti garą“?

4

„Brangusis, dar vieną bandelę?“ Tyla - čeža tik laikraštis. „Brangusis?“ - dar kartą paklausia moteris, ir jos balse jau pasigirsta nepasitenkinimas. Šypsena nedingsta nuo jos veido, bet jis jau šiek tiek iškreiptas.


Populiariausi per 24 val.