Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

1 / 1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

(1 nuotraukos) 123rf asociatyvi nuotrauka

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2015-03-26 18:08

Gyvenimas su psichikos ligoniu: ar įmanoma neišprotėti

27

„Pirmą kartą susirgęs ir pasveikęs tikėjausi, kad patirtas košmaras nepasikartos, nors medikai ir užsiminė: „Tokios ligos linkusios kartotis“. Tuo niekaip netikėjau ir aš... Iki kito ligos epizodo. Ši liga atsėlina iš pasalų, rodos, iš pačios pasąmonės gelmių... Pakanka tik vieną kartą „perdeginti galvos saugiklius“ – pervargti, persitempti, išsibalansuoti, ir tie „saugikliai“ kur kas prasčiau tave saugo, daug greičiau „perdega“ kitą kartą.


2015-03-26 18:06

7 patarimai, ką ir kaip investuoti į santykius

Gyvenimas juda į priekį, laikas lekia, tačiau santykiai kartais lyg „įstringa“ ir nejuda nei pirmyn, nei atgal. Atrodo, jog išblėsus aistrai bei susidomėjimui, nebeliko vietos ir tokiam svarbiam jausmui, kaip – meilė. Ypatinga pažinties pradžia, puikiai praleistas laikas, o vėliau rutina ir meilės išnykimas? Jūsų scenarijus nebūtinai turi būti toks, jeigu įdėsite šiek tiek pastangų. Kai žemiau išvardinti punktai taps neatsiejama jūsų kasdienybės dalis – su laiku viskas pradės keistis į gerąją pusę, o šių patarimų taikymas praktikoje nebus toks sudėtingas.


2015-03-26 10:31

10 būdų intelektui ugdyti

3

Jeigu norite gilinti savo žinias, tobulėti, lavinti savo protą, intelektą ir džiaugtis tuo, jog esate išmintingas, visai nebūtina visas dienas praleisti bibliotekose. Nereikia pirkti brangiausių enciklopedijų ir mokslinės literatūros. Tereikia žinoti kai kuriuos būdus, kurie padės lavinti protą. Šie pratimai padės ne tik tapti įdomesniu pašnekovu, bet ir pakelti savo IQ lygį.


2015-03-26 10:30

Operos solistė K.Zmailaitė stresą malšina neįprastu būdu

12|5

Operos solistė Kristina Zmailaitė rytais gurkšnodama kavą grožisi ant palangės loveliuose ir vazonuose sudygusiais bazilikų, surfinijų ir petunijų daigais. Jai niekada nenutiko taip, kad į žemę subertos sėklos nesudygtų, todėl prieš keletą metų patirta sodininkystės sėkmė paakino kiekvieną pavasarį pasitikti panašiai.


2015-03-26 10:08

Patyčias darbe sunkiai išgyvena tie, kurie nori būti pripažinti

Paprastai patyčių išraiška darbe būna gana subtili ir rafinuota, tačiau jos tikrai egzistuoja, sako Kauno technologijos universiteto psichologė Milda Perminienė. „Yra kelios patyčių formos. Visų pirma yra patyčios, nukreiptos į darbą. Tai – nepagrįsta kritika: nors jūs viską puikiausiai atlikote, vis tiek randama smulkmenų, suteikiančių galimybę kritikuoti, pažeminti, neįvertinti. [...] Antra forma, jau pagrindinė, yra į asmenį orientuotos patyčios arba priekabiavimas: viešinamas žmogaus asmeninis gyvenimas, jis apkalbamas, su juo nebendraujama“, – vardija ji.


2015-03-24 17:18

Miestas ar kaimas – kur daugiau privalumų

7|2

Vis daugiau mieste gyvenančių žmonių įsirengia gėlynus, šiltnamius, užsiaugina sodinukų. Bet psichologai įspėja: gamta arba žemės darbai ne visada leidžia pabėgti nuo streso. Vieniems žmonėms labai svarbu basiems pavaikščioti po pievą, turėti kelias lysves, kuriose augintų gėles ir prieskonius, o kiti, atsidūrę gamtoje, ima nerimauti ir nori grįžti į miestą, rašo „Lietuvos ryto“ šeštadienio priedas „Gyvenimo būdas“.


2015-03-24 16:39

Ar žinote, kuo tatuiruoti vyrai žavi moteris?

32

Šiais laikais ypač daug moterų žavisi tatuiruotes mėgstančiais vyrais. Ne, ne tais, kurie tik svajoja, kaip ateityje pasiryš tatuiruotei, tačiau tais, kurie jau jas turi. Šiandien mažai kam tatuiruoti vyrukai asocijuojasi su nusikaltėliais. Dabar tokiu būdu išreiškiamas stilius, fantazija bei laisvė. Tokie žmonės atrodo išskirtiniai ir žavi savo drąsa – juk ne kiekvienas ryžtųsi tokiam iššūkiui. Tatuiruotės atskleidžia apie žmogų daug slaptos informacijos, tai lyg sielos atspindys. Tačiau, kaip įrodyta, žmonėms įdomu ne tik tai, kas vienoje ar kitoje tatuiruotėje pavaizduota, o tai, kaip ji gimė.


2015-03-24 13:46

Kitoniškumo kvapas, kurį užuodė sužvėrėjusi banda

38

Skiriu šį rašinį savo buvusiam klasės draugui. Prisipažinsiu, aš buvau vienas iš tų, kuris prisidėjo prie patyčių, draugo asmenybės engimo ir jo niekinimo. Jokių čia pasiteisinimų negali būti. Nesitikiu sulaukti jo atleidimo, aš to paprasčiausiai nesu vertas. Viliuosi, kada nors sugebėsiu atleisti sau už nepateisinamą elgesį.


2015-03-24 13:44

Skolintis iš giltinės dalgį verčia alkoholis

5|3

Kupiškiui lipinama šiurpi „savižudžių sostinės“ etiketė, nes pakėlusiųjų prieš save ranką čia dvigubai daugiau nei kurioje kitoje šalies vietovėje. Adomynėje dirbanti felčerė skaičiuoja, kad per pastaruosius kelerius metus vien jų kaime nusižudė 13 žmonių. Kol politikai aptarinėja tokio reiškinio priežastis, kaimo felčerė rėžia paprastą tiesą: skolintis iš giltinės dalgį verčia alkoholis.


2015-03-23 15:51

Psichologas paaiškino, kodėl emigrantai bijo grįžti į tėvynę

84|2

Svajonė siekti karjeros, užsidirbti pinigų, tapti milijonieriumi, dainininku ar menininku, apkeliauti pasaulį – daug įvairių tikslų jaunus žmones išvilioja į svetimus kraštus. Tačiau ne visi išvykę padirbėti ar pasimokyti užsienyje subręsta sprendimui grįžti į tėvynę. Ko jie labiausiai bijo?


Populiariausi per 24 val.