Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

Psichologės konsultacija: kaip būti gera mama, kai suaugę vaikai neklauso?

2012-10-12 17:58

Laba diena, labai norėčiau paklausti, ką daryti ir kaip man elgtis: mano 20 ir 23 metų vaikai visiškai manęs negerbia. Jie nenori net išklausyti mano nuomonę, elgiasi labai grubiai, keikiasi. Jei pakeliu balsą ar kalbu griežtu tonu, kone muštis puola. Mokytis nenori, nori tik pinigų. Jie dirba, bet savaitgaliais po 2-3 paras lėbauja. Regis, ir kaimą turim, ir dirbt mokinau ir litą vertinti, bet nuo jų 11 klasės, kai atsirado draugų, sugedo mūsų santykiai.

1/1

Situacija, kai vaikai žengia pirmuosius suaugusiųjų žingsnius, kelia nerimą tiek tėvams, tiek vaikams. 123rf asociatyvi nuotrauka

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Psichologija
2014-09-30 11:50

Stresas ir pyragaitis – klastingieji sąmokslininkai

3

Stresas – tai dar vienas veiksnys, skatinantis ir stiprinantis nesveikus mitybos įpročius. Ir be kokio ypatingo tyrimo galime pasakyti, kad išgyvendami įtampą daug žmonių valgo stengdamiesi prasiblaškyti ir atsipalaiduoti. Blogiausia, kad lėtinis stresas (kad ir kas jį sukeltų – nerimas ar rūpesčiai, miego trūkumas, įtampa ar prasti mitybos įpročiai) skatina – padedamas mūsų biologijos – persivalgyti.


2014-09-30 10:38

Pagrindinė blogos nuotaikos priežastis - stresas darbe

Jei lietuvis susierzinęs ar liūdnas, greičiausiai taip yra dėl įtampos darbe. Beveik 60 proc. šalies gyventojų profesinėje veikloje patiriamas stresas yra pagrindinė blogos nuotaikos priežastis, nustatė „Actavis“ užsakymu atlikta bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.


2014-09-29 17:57

Maži žingsniai, kurie gali iš esmės pakeisti jūsų gyvenimą

Daugelis žmonių daugiau laiko skiria vedybų planavimui ar padėvėto automobilio pirkimui nei gyvenimo ir karjeros planavimui. Tik trys procentai žmonių nusistato tinkamus tikslus gyvenime, visiems kitiems trūksta drąsos ir pasiryžimo.


2014-09-29 09:51

Interviu: išmokau kalbėti angliškai per 2 savaites

31

Šveicarijos kalbų institutas siūlo pasinaudoti rudens akcija rugsėjo 29 d. ir išmokti anglų, vokiečių, prancūzų ar kitos naujos užsienio kalbos su 55 % nuolaida. Pagal šią programą Tu gali išmokti užsienio kalbos internetu per 14 dienų. Kadangi daug norinčiųjų, kiekis ribotas – nuolaidą gaus tik pirmieji 100 pirkėjų. Perskaityk interviu ir sužinok, kaip tu gali gauti šiandien 55 % nuolaidą.


2014-09-28 16:56

Ar esate pinigų vergas?

7|4

Vieni mėgsta gyventi taupiai, kiti jaučia malonumą leisdami ne tik savo, bet ir kitų pinigus. Šis testas padės nustatyti, ką jums reiškia pinigai ir kokių galimybių jie atveria.


2014-09-27 19:48

Ar verta stengtis susigrąžinti jus palikusį vyrą?

19

Jis išėjo ir pasakė: „Esi verta daugiau ir geresnio!“ arba „Mes esame skirtingi žmones!“ O gali jis pasakė, kad pamilo kitą ir nebegali apgaudinėti jūsų, savęs, aplinkinių? O gal apskritai nieko nepasakė? Bet nuo to jums nė kiek ne lengviau. Negalite suvokti, kodėl įvyko tokia neteisybė, ir ką daryti, kad jis nedelsiant grįžtų.


2014-09-26 15:25

Stresą darbe sukelia ir mūsų pačių netinkama reakcija

4

Net 16 proc. Lietuvos gyventojų apsidraustų nuo įtampos darbe ir vadovų bei kolegų nuotaikų kaitos, rodo naujausia bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Tačiau, pasak Mykolo Romerio universiteto docentės Jolantos Sondaitės, stresą darbe sukelia ne tik organizaciniai veiksniai. „Visada yra ir reakcija į stresą, tai – individualūs veiksniai. Tačiau juos žmonės gali kontroliuoti. Atsparumą stresui galima lavinti tobulinant tam tikrus įgūdžius“, – pastebi ji.


2014-09-26 14:07

Ar jūs pateisinate melą?

Meluoti negražu – tai žino ir vaikas. Tačiau paklaustas, kas geriau – karti tiesa ar saldus melas, dažnas sudvejoja. Atlikite šį testą ir pasitikrinkite, kaip vertinate melą?


2014-09-24 09:53

Ko tikėtis iš santuokos, kai amžiaus skirtumas – per 20 metų?

81|2| 

Daugelis liko suglumę, kai buvo pranešta, jog 83 m. Nepriklausomybės akto signataras Aloyzas Sakalas vedė beveik perpus jaunesnę 47 m. žurnalistę Daivą Norkienę. Ko tikėtis iš tokių santuokų, kai vienas iš partnerių kitam, bent jau teoriškai, galėtų tikti ne tik į vaikus, bet ir į anūkus? Ar toks ryšys gali būti ne iš išskaičiavimo, ar jis gali būti ilgalaikis?


2014-09-23 13:45

Kodėl dukters tapimas gražia moterimi tampa iššūkiu motinai?

7|2

Dukra yra lyg mamos veidrodinis atvaizdas, kuris parodo, kad laikas bėga ir kad reikia susitaikyti su pokyčiais. Dukters tapimas gražia moterimi – nelengvas iššūkis motinai, kuri tuo pat metu priversta stebėti savo senėjimo procesą. Taip sakė Žemynos klinikos psichologė-psichoterapeutė Ilona Kajokienė.


Populiariausi per 24 val.