Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Darganotu oru sušalti neleidžia ir karšta kava iš termoso

Darganotu oru sušalti neleidžia ir karšta kava iš termoso

Aukštos kokybės plastikas

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-10-01 16:19

Tyrėjų išvada nebuvo palanki širdies ritmą retinantiems vaistams

Daugiau kaip 19 tūkstančių pacientų iš 51 šalies dalyvavo tyrime, kuriuo siekta išsiaiškinti preprarato ivabradino, mažinančio širdies susitraukimų dažnį, poveikį. Šis vaistas blokuoja širdies ritmo vedlio, sinusinio mazgo If kanalus ir suretina širdies susitraukimus.


2014-10-01 16:09

Vėžiu susirgusias moteris gydo ir artimųjų meilė

1|2

Operacija, ilgi sveikimo mėnesiai ir viltis, kad pavyks sustabdyti vėžį, – tokia dviejų vilniečių moterų dalia. Mokėjimas nepasiduoti nevilčiai, o svarbiausia – mylėti save. Šie patarimai praverstų ne vienai moteriai akistatoje su kiaušidžių vėžiu.


2014-10-01 16:01

Vos mėnesio kūdikiui chirurgai pašalino įgimtą išvaržą

1

Vaikų ligoninės Vilniuje chirurgai pirmą kartą išoperavo itin retą patologiją vos mėnesio kūdikiui. Mažyliui buvo diagnozuota vadinamoji Morgagni diafragmos išvarža. Bendrai diafragmos išvaržos yra retos, jos pasitaiko 1-3 iš penkių tūkstančių naujagimių, o vadinamoji Morgagni išvarža tesudaro 2 proc. visų įgimtų diafragmos išvaržų. Lietuvoje ji diagnozuojama itin retai.


2014-10-01 12:05

Dantų implantai: saugaus ir patikimo gydymo kaina

5|3

Nemaža dalis pacientų vis dar yra įsitikinę, kad danties implantacijos kaina nepagrįstai aukšta. Tačiau ar kada susimąstome, kodėl ir už ką mes mokame. KJK klinikos odontologas Kęstutis Gegeckas teigia, kad svarbiausias veiksnys, lemiantis danties implantacijos kainą – kokybė, o jos sudedamosios dalys – procedūrai naudojamos medžiagos, tinkamai paruošta klinika bei personalo kompetencija.


2014-10-01 10:16

Širdies donoras - kūdikis - retenybė ne tik Lietuvoje

1

Donorų trūkumas - problema, aktuali ne tik mūsų šalyje, tai opus klausimas visoje Europoje. Ypač sudėtinga, kai transplantacija reikalinga kūdikiui - donoras turi būti vaikas, nes transplantuojama širdis turi atitikti recipiento ūgį ir svorį, aiškina Nacionalinio transplantacijos biuro specialistai, sulaukiantys daugybės Lietuvos gyventojų klausimų apie širdies transplantacijos laukiančią mažąją Estrėją.


2014-09-30 14:35

Kaip prižiūrėti jautrią odą? Saikingai prausti

1|2

Ką kiekviena mūsų darytų, jei net paprastas vanduo iš čiaupo sukeltų odos paraudimus? Kasdienė klinikinė praktika rodo, kad kas antra moteris susiduria su jautrios odos problema, kuri tampa vis platesniu reiškiniu šiandieninėje visuomenėje. Tai patvirtina ir Europos dermatologijos žurnale (angl. European Journal of Dermatology) publikuoto tyrimo išvados: Pietų Amerikos ir Rytų Europos šalyse kas antras respondentas pripažino savo odos jautrumą.


2014-09-30 12:05

Ką daryti sušių mėgėjams, kad jų kūnai liktų švarūs?

10

Kirmėlės visame kūne – tokį košmarą išgyveno sušių mėgėjas iš Kinijos. Ar Lietuvoje šio maisto gerbėjams reikėtų bijoti panašių bėdų? „Taip, tai gali nutikti kiekvienam, kuris valgo žalią žuvį“, - tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto docentas.


2014-09-30 09:24

Medikamentinis abortas: ar tai bus įmanoma Lietuvoje?

15|9

72 valandos – tiek laiko numatyta, kad moteris galėtų apsispręsti dėl aborto. Šią nuostatą įtvirtinęs įstatymo projektas atsidūrė kryžminėje ugnyje. „Moters žudymo priemonė“, „žiauriau nei inkvizicija“, „tai vyrų diskriminavimas“, „nėščiosios tampa vienintele pacientų grupe, kurioms reikia laukti tris paras“, - tokiais palyginimas sutiktas įstatymo projektas parodė, kad abortas nėra vien medicininis dalykas.


2014-09-29 20:33

Kaip ir kada valgyti moliūgus, kad gautume daugiausiai naudos?

Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko. „Svarbiausias dalykas sėklose – aliejus, kuriame, be omega 3 ir omega 6, yra dar 13 riebalų rūgščių. Taip pat sėklose gausu cinko, seleno. Šis mikroelementas odai neleidžia greitai senti“, – vardija ji.


2014-09-29 20:32

Indonezijoje susirgusi lietuvė patyrė tikrą košmarą

179|17

22 metų vilnietę Grytę Grauslytę Indonezijoje užklupo itin agresyvus limfmazgių vėžys ir kelios gyvybei pavojingos infekcijos. Tolimos šalies medikų neatpažinta liga taip nualino studentės kūną, kad ją galėjo išgelbėti tik stebuklas. Ir jis įvyko. Šiandien G.Grauslytė neplanuoja gyvenimo, nes žino – jis gali pasikeisti per dieną. „Dar praėjusių metų rudenį atrodė, kad apie mano gyvenimą galima tik svajoti: nuostabi gamta, kelionės po salas, kopimas į ugnikalnius, gausybė draugų, naujos patirties.


Populiariausi per 24 val.