Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Kaip paprastas rėmuo virsta stemplės vėžio kaltininku?

Kaip paprastas rėmuo virsta stemplės vėžio kaltininku?

2013-06-11 18:10, atnaujinta 2013-06-13 08:30

Bent porą kartų per savaitę jus kamuoja rėmuo - kartėlis, deginimo ir karščio jutimas už krūtinkaulio, ypač apatinėje stemplės dalyje. Jaučiate rūgštų skonį burnoje, vargina raugėjimas, pykinimas, skrandžio pilnumas ar pilvo pūtimas. Tikėtina, jog jūs sergate gastroezofaginiu refliuksu.

1/1

Jeigu pavalgius jus dažnai kamuoja deginimo pojūtis už krūtinkaulio, gali būti, kad raukas tarp skrandžio ir stemplės yra nesandarus, ir skrandžio turintys patenka į stemplę. 123rf

Kaip paprastas rėmuo virsta stemplės vėžio kaltininku?

1 / 1

Jeigu pavalgius jus dažnai kamuoja deginimo pojūtis už krūtinkaulio, gali būti, kad raukas tarp skrandžio ir stemplės yra nesandarus, ir skrandžio turintys patenka į stemplę. 123rf

(1 nuotraukos) 123rf

Visos
Nuotraukos

Po vieną
nuotrauką

Ačiū! Apie klaidą pranešta redakcijai.
Deja, išsiųsti nepavyko. Prašome pamėginti vėliau.
Gaukite lrytas.lt naujienas kiekvieną rytą
Komentarai (0)
Vardas
El. paštas
Komentaras (iki 3000 simbolių)
Sveikata
2014-09-29 20:33

Kaip ir kada valgyti moliūgus, kad gautume daugiausiai naudos?

Moliūgas ypatingas tuo, kad suvartoti galima jį visą, be to, mums ypač naudingos jo sėklos, sako Lietuvos žemės ūkio universiteto Agronomijos fakulteto Sodininkystės ir daržininkystės katedros profesorė Honorata Danilčenko. „Svarbiausias dalykas sėklose – aliejus, kuriame, be omega 3 ir omega 6, yra dar 13 riebalų rūgščių. Taip pat sėklose gausu cinko, seleno. Šis mikroelementas odai neleidžia greitai senti“, – vardija ji.


2014-09-29 20:32

Indonezijoje susirgusi lietuvė patyrė tikrą košmarą

179|17

22 metų vilnietę Grytę Grauslytę Indonezijoje užklupo itin agresyvus limfmazgių vėžys ir kelios gyvybei pavojingos infekcijos. Tolimos šalies medikų neatpažinta liga taip nualino studentės kūną, kad ją galėjo išgelbėti tik stebuklas. Ir jis įvyko. Šiandien G.Grauslytė neplanuoja gyvenimo, nes žino – jis gali pasikeisti per dieną. „Dar praėjusių metų rudenį atrodė, kad apie mano gyvenimą galima tik svajoti: nuostabi gamta, kelionės po salas, kopimas į ugnikalnius, gausybė draugų, naujos patirties.


2014-09-29 20:30

Medikamentinis abortas: ar tai bus įmanoma Lietuvoje?

8|9

72 valandos – tiek laiko numatyta, kad moteris galėtų apsispręsti dėl aborto. Šią nuostatą įtvirtinęs įstatymo projektas atsidūrė kryžminėje ugnyje. „Moters žudymo priemonė“, „žiauriau nei inkvizicija“, „tai vyrų diskriminavimas“, „nėščiosios tampa vienintele pacientų grupe, kurioms reikia laukti tris paras“, - tokiais palyginimas sutiktas įstatymo projektas parodė, kad abortas nėra vien medicininis dalykas.


2014-09-29 09:55

Gimdos miomų gydymas medikamentais padeda išsaugoti moteriškumą

3

Gimdos miomos yra gerybiniai augliai, tačiau daugelis moterų, išgirdusios, kad turi miomų, išsigąsta dėl galimo navikų supiktybėjimo. Ginekologas Valdemaras Kruminis sutiko papasakoti apie konservatyvius miomų gydymo būdus, kurių pagalba įmanoma sumažinti miomų sukeliamus simptomus ir atlikus mažai invazines operacijas išsaugoti gimdą – taip moteris nepraranda galimybės pastoti ir gimdyti.


2014-09-28 16:59

Sunki politiko G.Palucko dvikova su savimi – dienos be svaigalų

132|3

Pusantrų metų be alkoholio politikui Gintautui Paluckui (35 m.) parodė, kad blaivybė nėra lengvai pasiekiama. Bet dabar jo nekamuoja nei fizinės, nei moralinės pagirios. Be to, 103 kilogramus svėręs vyras užlipęs ant svarstyklių nudžiunga, kai rodyklė sustoja ties padala, rodančia 92 kilogramus.


2014-09-28 13:03

Kaip keisti mitybą atėjus rudeniui?

5

Atėjus rudeniui dienos trumpėja, naktys tampa vėsesnės ir jūsų organizmo biologinis laikrodis visokeriopai stengiasi prisitaikyti prie šių pokyčių. Kaip padėti savo kūnui šiuo sudėtingu laikotarpiu?


2014-09-27 21:53

7 nekokybiško miego priežastys

12

Tiek jūsų kūnui, tiek protui be galo svarbus kokybiškas miegas ir pakankamas jo kiekis. Peržvelkite savo miego įpročius ir sužinokite, ar darote pačias didžiausias klaidas, kurios kenkia jūsų miego kokybei.


2014-09-27 14:17

Norite pamiršti slogą? Išmokite tinkamai kvėpuoti

3

Nors rudenį imame bijoti peršalimo ligų, kurias sukelia įvairios bakterijos ir virusai, yra žmonių, kurie nežino, kas yra sloga, sako „Žolinčių akademijos“ vadovė Danutė Kunčienė. „Tokie žmonės daug ir tinkamai kvėpuoja. Pavyzdžiui, atsisėskite, užspauskite vieną šnervę ir kažkiek laiko ramiai pakvėpuokite. Paskui užspauskite kitą šnervę“, – pataria ji.


2014-09-26 11:38

Roko legendą užklupo silpnaprotystė: ar tai gresia mums visiems?

58|3

Malcolmas Youngas, vienas australų roko grupės AC/DC įkūrėjų, serga silpnaprotyste ir yra gydomas tokiomis ligomis sergančių žmonių centre Sidnėjuje. Energingoji AC/DC, viena pelningiausių visų laikų grupių, kurią Sidnėjuje 1973 metais įsteigė broliai Malcolmas ir Angusas Youngai, ketvirtadienį paskelbė, kad po 41 metų ritmine gitara grojęs Malcolmas dėl kažkokių sveikatos problemų išėjo į pensiją.


2014-09-26 10:58

Sušių mėgėjo košmaras: visame jo kūne knibžda kirmėlės

92|2

Kinijoje vyras kreipėsi į gydytoją, skųsdamasis skrandžio skausmais ir nepakenčiamai niežtinčia oda. Didžiausiam jo siaubui paaiškėjo, kad visas jo kūnas viduje knibždėte knibžda kirmėlių. Vyro gyvybei grėsė rimtas pavojus. Ir kaltas dėl to buvo jo suvalgytas kaspinuočiais užkrėstas sušio gabalėlis. Vyras buvo prisiekęs sušių mėgėjas, ypač dievino sashimi rūšies sušius.


Populiariausi per 24 val.