Ukrainiečiai turi problemų: „Javelin“ instrukcijos išverstos su „Google Translate“, neįmanoma sulaukti pagalbos

Ukrainos kariams kilo problemų su raketų paleidimo sistemomis „Javelin“. Ši sudėtinga ir įnoringa technika, kainuojanti šešiaženklę sumą, nesuveikė – ir niekas dalinyje negalėjo jos paleisti, rašo „The Washington Post“.

 Amerikietis stebėjosi, kaip Pentagonas, į Ukrainą išsiuntęs daugiau kaip 5000 „Javelin“, nepagalvojo apie techninį aptarnavimą, kad ukrainiečiai galėtų atsiradus poreikiui gauti pagalbą.<br> AFP / Scanpix nuotr.
 Amerikietis stebėjosi, kaip Pentagonas, į Ukrainą išsiuntęs daugiau kaip 5000 „Javelin“, nepagalvojo apie techninį aptarnavimą, kad ukrainiečiai galėtų atsiradus poreikiui gauti pagalbą.<br> AFP / Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 17, 2022, 9:38 AM

JAV armijos veteranas ir savanoris instruktorius Markas Heivordas papasakojo, kad ukrainiečiai kreipėsi pagalbos į du amerikiečius, kuriems pavyko pataisyti vieną sistemą, panaudojus žaidimo pulto detales. Kitos sistemos buvo laikomos sugedusiomis, bet tikroji problema buvo gremėzdiškas 258 puslapių instrukcijos vertimas su „Google Translate“. Taip pat prie įrangos nebuvo pridėta jokio telefono numerio, kuriuo būtų galima pasikonsultuoti sugedus ginklui.

M.Heivordas stebėjosi, kaip Pentagonas, į Ukrainą išsiuntęs daugiau kaip 5000 „Javelin“, nepagalvojo apie techninį aptarnavimą, kad ukrainiečiai galėtų atsiradus poreikiui gauti pagalbą. Ukrainos kariuomenės vadai ir Vakarų savanoriai sako, kad kovotojams trūksta mokymo modulių, atsarginių baterijų ir kitų būtiniausių dalykų, kurie suteikiami JAV kariuomenei.

Pasak amerikiečio, ukrainiečiai taip pat negali naudotis dviem kompiuterinėmis programomis, kurias JAV armija laiko esminėmis norint išmokti elgtis su „Javelin“. Viena iš jų moko pagrindinių įgūdžių, išsamiai apibūdina raketos paleidimo seką. Kita naudojama pratyboms, imituojant kovines operacijas. Šių mokymų programų buvo paprašyta daugiau nei prieš mėnesį, tačiau jos Ukrainai nebuvo atsiųstos.

Vienas Ukrainos pareigūnas „The Washington Post“ sakė, kad jo dalinys balandžio pabaigoje paprašė simuliatorių, bet jų negavo. Pasak jo, Ukrainos kariai paprastai įsisavina, kaip naudotis tokio tipo ginklu, tačiau mokymai trunka mažiau nei dvi dienas. Tuo tarpu tokie pat kursai JAV kariuomenėje trunka 80 valandų. „Mokymas yra labai svarbus, turime sugebėti pataikyti šimtaprocentiniu tikslumu. Mes neturime tiek daug „Javelin“, kad tiesiog išmestume vieną, ir paimtume kitą“, – sakė pareigūnas.

M.Heivordas prisimena, kad kovo mėnesį jam tiesiog iš mūšio lauko paskambino vienas kareivis. Pasislėpęs nuo tanko už nedidelės kalvos, jis prašė patarimo, ką daryti su sugedusiu „Javelin“. Instruktorius negalėjo nustatyti problemos telefonu, todėl kareivis turėjo pabėgti. Kas jam nutiko toliau, amerikietis nežino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.