Po nacionaline galerija aptiko senovinį miestą

Po Nacionaline Londono galerija darbininkai atkasė saksų miesto griuvėsius – kurie atskleidė, kad šimtmečius gyvavęs miestas buvo daug didesnis, nei manyta anksčiau.

 Po Nacionaline Londono galerija darbininkai atkasė saksų miesto griuvėsius – kurie atskleidė, kad šimtmečius gyvavęs miestas buvo daug didesnis, nei manyta anksčiau.<br> Londono universitetinio koledžo nuotr.
 Po Nacionaline Londono galerija darbininkai atkasė saksų miesto griuvėsius – kurie atskleidė, kad šimtmečius gyvavęs miestas buvo daug didesnis, nei manyta anksčiau.<br> Londono universitetinio koledžo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 5, 2024, 8:43 AM

Šis atradimas buvo padarytas kasant požeminį tunelį, kuris buvo įrenginėjamas pertvarkant meno muziejų ir švenčiant jo 200 metų jubiliejų. Įspėję valdžios institucijas apie radinį, archeologai tęsė kasinėjimus ir atkasė įvairių radinių – įskaitant židinį, kelių rūšių duobes ir statybinius sluoksnius, teigiama Londono universitetinio koledžo pranešime.

Židinio datavimas radioaktyviąja anglimi parodė, kad jis buvo naudojamas maždaug 659–774 mūsų eros metais. Įvairios duobės ir grioviai taip pat leido nustatyti, kaip amžiams bėgant keitėsi įvairios tvorų linijos ir nuosavybės ribos, apimančios kadaise buvusį saksų Lundenviko miestą, kuris VII a. buvo pakrantės prekybos centru.

Prieš tai šioje vietoje stovėjo 47 m. pr. m. e. įkurtas ir apgyvendintas romėnų miestas Londiniumas – kol V a. jo gyventojai apleido miestą.

Archeologai taip pat aptiko vėlesnių laikų sienų, kurios remiasi į senesnius saksiškus sluoksnius, o ankstyviausia siena greičiausiai buvo pastatyta XVII-XVIII a.

„Mūsų radiniai rodo, kad Lundenviko miesto [centras] driekėsi toliau į vakarus, nei manyta iš pradžių“, – teigia kasinėjimams vadovavęs „Archaeology South-East“ vyresnysis archeologas Stephenas White'as.“

Tai ne vienintelė to laikotarpio gyvenvietė, kurią pastaruoju metu Jungtinėje Karalystėje rado archeologai. Šiaurės rytų Anglijos pakrantėje esančioje Nortumberlando grafystėje kita archeologų grupė atkasė anglosaksišką krosnį, staklių svarmenis ir statinio, pastatyto iš didelių stulpų, liekanas, rašo BBC.

Parengta pagal „Live Science“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.