P. Picasso muziejus atidaromas po skandalingos renovacijos

Aukšto rango pareigūnų

Daugiau nuotraukų (1)

BNS, AFP ir lrytas.lt inf.

Oct 23, 2014, 5:11 PM, atnaujinta Jan 24, 2018, 10:38 PM

Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai buvo uždarytas atnaujinimui, kuris turėjo trukti dvejus metus, šis muziejus 17-ojo amžiaus baroko rūmuose istoriniame Paryžiaus Marė kvartale buvo iš pagrindų modernizuotas ir dabar užima daugiau kaip dvigubai didesnį plotą.

Tačiau kaina 22 mln. eurų viršija biudžetą dėl padidėjusio darbų masto, kilo konfliktas tarp P.Picasso sūnaus Claude'o ir Prancūzijos vyriausybės, o beveik dešimtmetį muziejui vadovavusi Anne Baldassari šio darbo nebedirba.

Muziejus, kuris pirmą kartą duris atvėrė 1985 metais, didžiuojasi viena didžiausių pasaulyje P.Picasso darbų kolekcija – maždaug 5 tūkst. paveikslų, piešinių, skulptūrų, keramikos darbų, fotografijų ir dokumentų.

Dauguma šių eksponatų po dailininko mirties 1973 metais buvo palikti Prancūzijos valstybei, nes menininkas beveik visą savo gyvenimą praleido Prancūzijoje.

Kitus eksponatus padovanojo menininko šeimos nariai, tarp jų – našlė Jacqueline.

Kaip sako naujasis direktorius Laurent'as Le Bonas, muziejaus išplėtimas jo eksponavimo plotą padidinant iki 3,8 tūkst. kv. m. sudarys sąlygas eksponuoti daug didesnę kolekcijos dalį. Anksčiau dėl vietos trūkumo buvo eksponuojama tik nedidelė turimų darbų dalis.

„Pasikeitė viskas ir nepasikeitė niekas. Pagrindinė pastato struktūra tebėra, bet tuo pačiu metu viskas buvo perdaryta“, – sakė L.Le Bonas.

Pasak direktoriaus, architektas Jeanas-Francois Bodinas siekė modernizuoti ir išplėsti galeriją, kuri laikoma asketiška, bet šviesia, tuo pačiu išsaugant jos esminį charakterį.

Prieš muziejaus atidarymą 1985 metais Roland'as Simounet siekė sukurti idealią ekspoziciją P.Picasso darbams ir tuo pačiu leisti visuomenei pamatyti puikius XVII amžiaus rūmus.

A.Baldassari atleidimas 2014 metų gegužę, likus keliems mėnesiams iki muziejaus atidarymo po renovacijos, metė šešėlį ant projekto užbaigimo.

Direktorę, kuri vadovavo devynerius metus, o iš viso muziejuje dirbo daugiau kaip 20 metų be ceremonijų atleido tuometinė Prancūzijos kultūros ministrė Aurelie Filippetti, po darbuotojų maišto ir kaltinimų autoritariškumu.

Po A.Baldassari atleidimo ją rėmęs Claude'as Picasso apkaltino Prancūzijos vyriausybę nevertinant jo tėvo darbų ir vilkinant muziejaus atidarymą.

„A.Baldassari yra mokslinis autoritetas, kuris daug metų buvo atsakingas už muziejaus augimą“, – tada laikraščiui „Le Figaro“ sakė C.Picasso, kuris pridūrė, kad bet kokią pamainą laikytų „apsimetėliu“.

Tačiau A.Baldassari nebus visiškai nušalinta nuo atidarymo, kuris sutampa su 133-iosiomis P.Picasso gimimo 1881-ųjų spalio 25-ąją metinėmis.

Buvusi direktorė galiausiai priėmė A.Filippetti, kuri pati buvo atleista per netikėtą prezidento Francois Hollande'o vyriausybės performavimą rugpjūčio mėnesį, pasiūlymą, kuris buvo pateiktas pripažįstant jos darbo metus: iškabinti inauguracinę parodą.

Planuojama, kad ateityje muziejus rengs po vieną didelę parodą per metus. Pirmoji paroda, kuri yra rengiama bendradarbiaujant su Niujorko Moderniojo meno muziejumi ir kuri bus atidaryta 2015 metų viduryje, bus skirta P.Picasso skulptūroms.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.