Aikštėje prie prezidentūros įkurta „Lietuvos sąrašo“ partija (papildyta)

Rinkimuose nedalyvaus

D. Kuolys kuria naują partiją.<br>R. Neverbickas
D. Kuolys kuria naują partiją.<br>R. Neverbickas
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2012-07-05 19:31, atnaujinta 2018-03-18 09:50

Rinkimuose nedalyvaus

Net jei naujoji partija spės įsikurti laiku, Seimo rinkimuose ji nedalyvaus, lrytas.lt sakė A. Kulakauskas. „Ši partija yra daugiau pilietinis judėjimas nei partija. Ji tik taip registruojama. Ji kaip partija į valdžią ji nesiruošia eiti. Rinkiminio sąrašo nebus, bet bus remtinų žmonių sąrašas. Jam galės priklausyti įvairiausių partijų žmonės“, - sakė A. Kulakauskas. Judėjimas kurias kaip partija tam, kad būtų paprasčiau veikti, sakė A. Kulakauskas. „Būnant partija, atsiranda tam tikras legalumas. Nes toliau atrodytų, kad mes tik pavieniai žmonės. Mes esame netolimas Sąjūdžio aidas“, - sakė A. Kulakauskas. Tarp kuriamos partijos nuostatų yra įrašyta sugrąžinti Lietuvos žmonėms politines galias, atkurti realią savivaldą, sudaryti sąlygas vidurinei klasei kurtis, o smulkiam ir vidutiniam verslui plėtotis. Taip pat rūpestis įveikti socialinę atskirtį ir skurdą, padėti pamatus savarankiškai, kūrybingai, o ne „iš viršaus“ valdomai visuomenei. „Visas tokias bendras idėjas galima iškreipti, bet noriu tikėti, kad susirinkę žmonės atskirs, kas yra kas“, - sakė A. Kulakauskas.

R. Ozolas: „Lietuvos sąrašo“ idėja buvo perimta

Nacionalinio arba „Lietuvos sąrašo“ idėją iškėlė visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“, tačiau ją perėmė Drąsos kelio partija, sako Nepriklausomybės Akto signataras, judėjimo „Už teisingumo“ narys Romualdas Ozolas.

„Visuomeninis judėjimas „Už teisingumą“ iškėlė nacionalinio sąrašo idėją. Ji buvo realizuota „Lietuvos sąrašo“ pavadinimu . Jokių sprendimų iniciatyvinėje grupėje šiuo klausimu (dėl idėjos perdavimo Drąsos keliui - BNS) nebuvo“, - ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė R. Ozolas.

Paklaustas, ar „Drąsos kelio“ partija pasisavino „Lietuvos sąrašą“, signataras tvirtino, kad nebūtų linkęs sakyti, kad sąrašo idėja buvo pasisavinta - ji tiesiog paimta.  

„Mes pripažinome „Drąsos kelio“ partijos apsisprendimą eiti (į rinkimus - BNS) savarankiškai, nors su tam tikru apgailestavimu, kad skaidomas bendras frontas. Tačiau jų teisė yra spręsti. „Lietuvos sąrašo“ žmones į „Drąsos kelią“ nuvedė Valdas Vasiliauskas“, - paaiškino R. Ozolas.

V. Vasiliauskas ketvirtadienį BNS teigė, kad konflikto dėl „Lietuvos sąrašo“ pavadinimo nėra, nes jį Dariaus Kuolio prašymu yra užpatentavęs Seimo narys konservatorius Naglis Puteikis.

„Nežinau, kas iš tiesų iškėlė tą gražią „Lietuvos sąrašo“ idėją, ją „Drąsos kelio“ partijai pristatė Darius Kuolys, kaip vienas iš judėjimo „Už teisingumą“ narys . Mes negalime savintis pavadinimo, neturime jokių pretenzijų, todėl mūsų sąrašas, kurio daugumą sudarys nepartiniai, visuomenininkai, vadinsis „Drąsos kelio“ partijos kandidatų sąrašu“, - paaiškino V. Vasiliauskas.

Anot R. Ozolo, kai „Drąsos kelio“ partija perėmė „Lietuvos sąrašo“ formavimo ir vedimo į Seimo rinkimus teisę, sumažėjo vieningo nacionalinio fronto formavimo galimybė“.

„Tačiau apskritai pareiškimas, kad „Drąsos kelias“ eina į rinkimus vienas, įnešė aiškumo į nesisteminių partijų gretas. Nuo šiol fronte bus du politiniai dariniai - „Drąsos kelias“ ir nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“, kurį sudaro trys partijos, vedančios derybas dar dėl dviejų partijų prisijungimo“, - per spaudos konferenciją dėstė signataras.

Jis pabrėžė, kad šiandien nėra aišku, kam priklauso „Lietuvos sąrašas“.

Pirmadienį „Drąsos kelio“ partijos atstovai ir visuomenininkai paskelbė formuojantys „Lietuvos sąrašą“. Jį į Seimo rinkimus ketina vesti šią savaitę iš Kauno apygardos teismo teisėjų pasitraukusi Neringa Venckienė. Jame taip pat yra žurnalistas V. Vasiliauskas, lenktynininkas Stasys Brundza, advokatas Jonas Ivoška, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Seimo Krikščionių partijos frakcijos narys Ligitas Kernagis, balsuojant dėl Lietuvos nepriklausomybės 1990 metais susilaikęs buvęs Aukščiausios Tarybos-Atkuriamojo Seimo narys, buvęs Lietuvos lenkų lyderis Ryšardas Maceikianecas, žurnalistas Vytautas Matulevičius, aktorius Audrius Nakas, Kovo 11-osios Akto signataras Algirdas Patackas, atsargos pulkininkas buvęs Valstybės saugumo departamento III valdybos viršininkas Linas Petronis, neseniai iš valdančiųjų konservatorių gretų pasitraukę Seimo nariai Aurelija Stancikienė ir Saulius Stoma, Vytauto Didžiojo universiteto docentė Inga Stepukonienė, „Drąsos kelio“ pirmininkas, savo kunigystę sustabdęs Jonas Varkala.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.