Vilniaus teismas nusprendė, kad buvę „Snoro“ savininkai suimti pagrįstai

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį

Pirmą kartą V. Antonovui ir R. Baranauskui suėmimas skirtas pernai lapkritį - jie buvo įtariami 987 mln. litų pasisavinimu.<br>T. Bauras
Pirmą kartą V. Antonovui ir R. Baranauskui suėmimas skirtas pernai lapkritį - jie buvo įtariami 987 mln. litų pasisavinimu.<br>T. Bauras
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

Jul 9, 2012, 3:27 PM, atnaujinta Mar 18, 2018, 7:43 AM

Teismas galutinėmis ir neskundžiamomi nutartimis atmetė V.Antonovo gynėjo advokato Gyčio Kaminsko ir R.Baranausko advokato Irmanto Dobilo skundus dėl suėmimo.

Generalinės prokuratūros prokuroras Darius Stankevičius žurnalistams sakė, kad po šių nutarčių paskelbimo neliko kliūčių įtariamųjų ekstradicijai, nes teismas nepanaikino nei suėmimo, nei Europos arešto orderių.

Dabar priimtos teismo nutartys specialiai Londono teismui nebus specialiai siunčiamos, tačiau jeigu teismas pareikalaus, bus pateiktas įrodymas, kad anksčiau pateikti duomenys galioja ir jų teismas nepanaikino.

Įtariamųjų gynėjų skundus teismas išnagrinėjo praėjusią savaitę.

Teismas padarė išvadą, kad suėmimas paskirtas, nepažeidžiant teisės aktų, pareigūnai privalėjo inicijuoti pakartotinį kreipimąsi į teismą dėl suėmimo.

R. Baranauskas ir V. Antonovas skundė Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo birželio 1-ąją paskelbtą sprendimą skirti jiems kardomąjį suėmimą. Apygardos teismo prašyta panaikinti šias nutartis.

Advokatai teigė, kad nepanaikinus vieno suėmimo, buvo skirtas kitas, esą jų klientus leista suimti po kelis kartus. Dabar apygardos teismas išaiškino, kad pasikeitus įtarimams, tyrėjai vėl turėjo kreiptis į teismą dėl naujo Europos arešto orderio ir suėmimo snakcijos.

Pirmą kartą V. Antonovui ir R. Baranauskui suėmimas skirtas pernai lapkritį - jie buvo įtariami 987 mln. litų pasisavinimu. Advokatai tada taip pat buvo apskundę šią nutartį, tačiau gruodį teismas skundus atmetė.

Tada apygardos teismas pabrėžė, kad bylos duomenys patvirtina, jog buvę „Snoro“ akcininkai ne tik galėjo, bet ir slapstėsi nuo tyrimo, būdami Jungtinėje Karalystėje nesutinka būti išduoti Lietuvai.

Skelbdamas nutartį dėl V. Antonovo, teismas atkreipė dėmesį, kad šio Rusijos piliečio su Lietuva nesieja tvirti socialiai ryšiai. Tai teismas pažymėjo skelbdamas nutartį ir pirmadienį.

Buvusiems pagrindiniams „Snoro“ akcininkams V. Antonovui ir R. Baranauskui gegužę pateikti nauji įtarimai dėl didelės vertės turto - apie 1,7 mlrd. litų - pasisavinimo, ir ši suma, anot prokuratūros, jau nebebus didinama.

Gegužę V. Antonovui it R. Baranauskui išduotas naujas - jau trečiasis - Europos arešto orderis. Pagal jį ir skirtas suėmimas. Prokuratūra pernai lapkričio 14 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl banko „Snoras“ galbūt apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo.

Netrukus po to V. Antonovas ir R. Baranauskas pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, R. Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Šiuo metu abu įtariamieji yra Londone. R. Baranausko ir V.Antonovo ekstradicijos byla Londone nagrinėjama nuo 2011 metų lapkričio pabaigos, patys įtariamieji nesutinka būti perduoti Lietuvai. Londono Vestministerio magistrato teismas gegužės viduryje nusprendė bylos nagrinėjimą atidėti iki liepos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.