A. Pabedinskienė: „Niekur nesimokančių ir nedirbančių žmonių integracija atsieina 150 mlrd. eurų“

Su Europos Parlamento Užimtumo ir

„Naujas Lietuvos tikslas – Europos pameistrystės aljanso steigimas, kad kartu su studijomis jauni žmonės turėtų galimybę atlikti praktiką ir įgytų darbinius įgūdžius“, - kalbėjo A. Pabedinskienė.<br>R. Danisevičius
„Naujas Lietuvos tikslas – Europos pameistrystės aljanso steigimas, kad kartu su studijomis jauni žmonės turėtų galimybę atlikti praktiką ir įgytų darbinius įgūdžius“, - kalbėjo A. Pabedinskienė.<br>R. Danisevičius
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

2013-05-22 18:33, atnaujinta 2018-03-06 10:01

„Susitinkame jau antrą kartą, nes situacija iš tiesų keičiasi, mes tikėjomės, kad airiai daugiau priims sprendimų“, - BNS sakė A. Pabedinskienė.

Jaunimo užimtumo problematika, kaip teigė ministrė, bus tarp svarbiausių prioritetų. Anot A. Pabedinskienės, vienas pagrindinių Lietuvos tikslų šioje srityje - niekur nesimokančių ir nedirbančių žmonių problemų sprendimas, jų integracija į darbo rinką. Rudenį ES šalių ministrai bus kviečiami į du renginius diskutuoti šia tema ir dalintis patirtimi.

„Kiekvienoje šalyje nuo 10 iki 14 procentų yra tokių jaunų žmonių ir kažkur apie 150 milijardų eurų kainuoja tų jaunų žmonių integracinis procesas“, - kalbėjo ministrė.

„Naujas Lietuvos tikslas – Europos pameistrystės aljanso steigimas, kad kartu su studijomis jauni žmonės turėtų galimybę atlikti praktiką ir įgytų darbinius įgūdžius“, - kalbėjo A. Pabedinskienė.

2013 metų liepos 3 dieną ketinama pasirašyti socialinių partnerių, Europos Komisijos ir pirmininkaujančios Lietuvos bendradarbiavimo deklaraciją, kuria bus įsipareigojama siekti valstybių narių pritarimo gamybinės praktikos aljansui.

Trečiasis prioritetas jaunimo užimtumo srityje – Jaunimo garantijų įgyvendinimas. Šia programa siekiama, kad absolventai darbą surastų per keturis mėnesius po studijų baigimo arba galėtų toliau mokytis.

„Ministrus kviesime diskusijai, pasidalijimui gerąja patirtimi, nes austrai yra įgyvendinę šią jaunimo garantijų politiką“, - sakė ministrė.

Dabar taip pat diskutuojama, ką reikėtų vadinti jaunimu, nes sąvoka skiriasi įvairiose ES šalyse.

„Vienur 15-24 metų, europarlamentarai lyg siūlytų nuo 15 iki 30 metų“, - teigė A. Pabedinskienė.

Be to, vyksta diskusijos, kada Jaunimo garantijų programa turėtų būti taikoma.

„Kai priėmėm rekomendacijas, kalbėjome, kad lyg 25 procentai (jaunimo - BNS) nedarbas turėtų būti, dabar yra siūlymas, kad galbūt 20 procentų būtų, tai vėlgi tuomet aprėptis didesnė būtų, daugiau šalių pakliūtų“, - kalbėjo ministrė.

Jaunimo garantijų programa turėtų startuoti 2014 metais, jai ketinama skirti 6 mlrd. eurų 2014 – 2020 metų biudžete.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.