Lietuviai išsisuko nuo protestuotojų prieš „EXPO 2015“ pagiežos

Pirmąją „EXPO 2015“ savaitę pristatomi pieno gaminiai.

Penktadienį kaukėti protestuotojai ėmė mėtyti akmenis į policijos pareigūnus, padegė keletą automobilių.<br>AP nuotr.
Penktadienį kaukėti protestuotojai ėmė mėtyti akmenis į policijos pareigūnus, padegė keletą automobilių.<br>AP nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS ir lrytas.lt inf.

May 2, 2015, 10:42 AM, atnaujinta Jan 5, 2018, 5:26 AM

„Nors protestai vyksta, tačiau policija atskyrė protestuotojus ir tikrai nieko tokio nenutiko. Nepatogumų nekilo, niekas nenukentėjo“, – telefonu iš Milano sakė Žemės ūkio ministerijos atstovė Božena Zaborovska.

Pasak jos, nors dalis Italijos gyventojų prieš parodą protestuoja, tačiau didelė dalis šiuo renginiu džiaugiasi: „Taip, yra protestuojančių, tačiau italai tikrai džiaugiasi šia paroda“.

Šią savaitę Lietuvos gamintojai parodoje pristato savo pieno produkciją. Anot B.Zaborovskos, lietuviška produkcija susilaukė pagyrų.

„Prie Lietuvos stendo priėję italai labai gyrė mūsų sūrius: „Džiugą“, „Liliputą“. Jie pripažino, kad mūsų sūriai labai rimti konkurentai itališkiems“, – teigė ministerijos atstovė.

Penktadienį kaukėti protestuotojai ėmė mėtyti akmenis į policijos pareigūnus, padegė keletą automobilių. Protestuotojai prieš „EXPO“ parodą Milane piktinasi, kad ji Italijai neduos naudos, o tik padidins didžiųjų verslų pajamas. Protestuotojai taip pat nesutinka su tuo, kad parodoje daug žmonių dirba savanoriais.

Pirmąją „EXPO 2015“ savaitę pristatomi pieno gaminiai.

Liepos 15 dieną parodoje planuojama nacionalinė Lietuvos diena, kuomet bus plačiau pristatytos lietuviškos tradicijos ir papročiai.

Lietuvos paviljono plotas – 1,15 tūkst. kvadratinių metrų, beveik pusė šio ploto bus užstatyta. Projektą įgyvendina Aplinkos apsaugos ir Žemės ūkio ministerijos.

Iš viso parodoje dalyvauja per 140 šalių iš viso pasaulio. Geriausias kulinarines tradicijas ir savo kultūrą šalys pristato didesniame kaip 100 ha plote. Apie 50 šalių turi savo atskirus paviljonus. Tarp jų – ir Lietuva. Mūsų šalies paviljonui parodoje skirta 11 arų.

Parodos paviljonas „Balansas“ lankytojus kviečia kelionei po šalies istoriją, pristato ryšius su kitomis šalimis ir jų tradicijomis, jų įtaką lietuviškai virtuvei. Kultūros pristatymui skirtoje erdvėje eksponuojami autentiški kokliai, viena seniausių rastų šakučių Lietuvoje – XVI a. pirmos pusės šakutė, Bonos Sforcos atvežta iš Italijos į Lietuvą. Šie eksponatai specialiai parodai atvežti iš Valdovų rūmų. Lietuvos paviljono lankytojams pristatoma ir Kanuto Rusecko drobė „Pjovėja“.

Antrojoje parodos salėje Lietuvos paviljono lankytojų laukia pažintis su Lietuvos kulinariniu paveldu – pristatymai, degustacijos. Čia lankytojai galės skanauti autentiškų lietuviškų patiekalų, geografines nuorodas turinčių produktų – juodos duonos, kąstinio, skilandžio. Aplankę restorano erdvę dalyviai galės paragauti ir lietuviško alaus bei midaus, užsisakyti tradicinių lietuviškų patiekalų. Lankytojų dėmesį patrauks šioje erdvėje planuojami organizuoti kultūriniai renginiai, prisėsti ir atsipūsti kvies prie staliukų įrengtos sūpynės.

Lietuva dalyvavimui parodoje iš viso ketina skirti apie 4 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.