Seimas ne skaistykla – įsidarbinti galima ir be konkurso

Atsiradus bet kokiai laisvai darbo vietai garbingiausioje šalies institucijoje – Seime, kas kartą nutįsta ilgos eilės kandidatų, norinčių savo laimę bandyti konkursuose eiti siūlomas pareigas. Šiuos entuziastus dažnai nuo svajonių darbo skiria neįveikiama reikalavimų ir procedūrų norintiems dirbti valstybės tarnyboje siena.

Įsidarbinti Seime galima ir be konkurso.<br>D.Umbraso nuotr.
Įsidarbinti Seime galima ir be konkurso.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Indrė Vainalavičiūtė

Aug 11, 2015, 7:30 PM, atnaujinta Oct 21, 2017, 12:18 AM

Tiesa, pasitaiko atvejų, kai išskirtinę kvalifikaciją turintiems specialistams Seimo durys atsiveria be jokių kliūčių. To pavyzdys – anksčiau niekuomet valstybiniame sektoriuje nedirbęs Gintaras Šiaučiulis daugiau nei prieš mėnesį pradėjo eiti Turto valdymo ir priežiūros skyriaus vadovo pareigas. Šiose pareigose minėto skyriaus vadovas pradėjo dirbti be konkurso.

Užteko atrankos pokalbių

Seimo Personalo skyriaus vedėja Judita Kaminskienė, paklausta, ar departamento skyriaus vadovo pareigoms eiti turi būti organizuojamas konkursas, sakė: „Kiekvienoms valstybės tarnautojo pareigoms eiti organizuojamas konkursas arba atliekamas vidinis vertinimas.“

Paprašyta patikslinti, kaip vyksta minėtas vidinis vertinimas, pašnekovė pasakojo: „Kasmet kiekvieno valstybės tarnautojo vidinė veikla vertinama, ir jei jis įvertinamas labai gerai, gali būti paskirtas į aukštesnes pareigas.“

Paklausta, kada buvo rengiamas konkursas dėl Turto valdymo ir priežiūros skyriaus vadovo pareigų, J.Kaminskienė patikslino, kad į šias pareigas vyko atrankos pokalbis: „Atrankos pokalbis vyksta, kai pasikviečia kancleris ir tiesioginis vadovas ir tuomet kalbamasi. Taip pat kaip ir įprastai įsidarbinant. Ten ūkinis padalinys, kurio vadovo pareigos yra įforminamos darbo sutartimi. Ieškota žmogaus su atitinkama patirtimi, nes šiame padalinyje ilgai nebuvo vadovo.“

J.Kaminskienės teigimu, apskritai svarstoma, ar ūkiniuose padaliniuose įdarbinant asmenis reikia kelti tokius pat reikalavimus kaip ir valstybės tarnautojams. „Jie jokių viešojo administravimo funkcijų nevykdo, dirba ūkinius darbus. Naujame Valstybės tarnybos įstatyme taip pat bus numatoma, kad ūkiniuose padaliniuose vadovai gali dirbti pagal darbo sutartis.“ Pašnekovė pridūrė, kad pagal darbo sutartį dirbantiems darbuotojams jokia speciali atrankos procedūra nenumatyta.

Vėliau J.Kaminskienė informaciją apie G.Šiaučiulį patikslino: „Jam nustatytas trijų mėnesių bandomasis laikotarpis ir siekiama įsitikinti, kad jis tinkamas šiam darbui.“

G.Šiaučiulis: „Su manimi sudaryta terminuotoji sutartis“

Pats G.Šiaučiulis teigė, kad Seime darbuojasi kiek daugiau nei mėnesį. „Dalyvavau net keliuose pokalbiuose, kur labai nuodugniai manęs buvo klausinėjama apie mano turimą patirtį ir viziją, kaip spręsti šioje srityje kylančias problemas. Be to, su manimi sudaryta terminuotoji darbo sutartis metams.“

Anksčiau G.Šiaučiulis yra dirbęs TV3 ir Baltijos televizijose, o paskutinė jo darbo vieta buvo UAB „Televizijos ir ryšio sistemos“.

„Didžioji dalis mano darbinės veiklos buvo susijusi su privačiu sektoriumi, bet tai niekaip situacijos nekeičia. Į valstybės tarnybą esu pretendavęs šiek tiek anksčiau. Prieš metus lankiau kursus ir laikiau egzaminus, kad atitikčiau visus keliamus reikalavimus“, – kalbėjo pašnekovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.