Buvę politkaliniai ir tremtiniai pasmerkė partizano atminimo sumenkinimą

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga pasmerkė bandymus sumenkinti partizano, vieno iš Lietuvos laisvės kovų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago atminimą.

Rašytojos Rūtos Vanagaitės viešas pasisakymas nejuokais atsirūgo - buvę politkaliniai ir tremtiniai pasmerkė bandymus sumenkinti partizano A. Ramanausko – Vanago atminimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Rašytojos Rūtos Vanagaitės viešas pasisakymas nejuokais atsirūgo - buvę politkaliniai ir tremtiniai pasmerkė bandymus sumenkinti partizano A. Ramanausko – Vanago atminimą.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 28, 2017, 3:09 PM, atnaujinta Oct 28, 2017, 9:59 PM

„Girdėdami viešus kaltinimus vieno iš Lietuvos Laisvės kovų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago atžvilgiu, pareiškiame, jog griežtai smerkiame bandymus diskredituoti Lietuvos laisvės kovas prieš sovietinę okupaciją ir sumenkinti žmonių, paaukojusių gyvybes dėl tėvynės laisvės, atminimą“, – skelbiama daugiau nei 30 tūkst. narių vienijančios sąjungos išplatintame pareiškime.

Šiuo pareiškimu politkaliniai ir tremtiniai kviečia Lietuvos žmones bei žiniasklaidos priemones susilaikyti nuo „nepatikrintos ir šmeižikiškos informacijos skleidimo visuomenėje“, o visuomenę ragina neprarasti kritinio mąstymo, nenustoti tikėti valstybės didvyriais, kovojusiais už Lietuvą.

Buvę politkaliniai ir tremtiniai taip pat dėkoja leidyklai „Alma littera“ už „principingą poziciją nutraukiant bendradarbiavimą su Lietuvos didvyrius bandančia šmeižti autore“.

Leidykla „Alma littera“ penktadienį pranešė, kad nutraukia bendradarbiavimą su rašytoja Rūta Vanagaite ir išima visas jos knygas iš prekybos dėl jos nepriimtinų pasisakymų apie su sovietų okupacija kovojusį partizanų vadą Adolfą Ramanauską – Vanagą. Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ penktadienį taip pat informavo nutraukiantis prekybą šios autorės knygomis.

Rašytoja, viešųjų ryšių specialistė R. Vanagaitė pastarosiomis dienomis sulaukė daug kritikos, kai remdamasi KGB dokumentais pareiškė, esą A. Ramanauskas – Vanagas nebuvo kankinamas, o pats bandė nusižudyti. Istorikai teigia, kad šie teiginiai neatitinka tikrovės.

Vilniuje, prie buvusio KGB pastato, kur pokaryje sovietų represinės struktūros kalino laisvės kovotojus, penktadienio vakarą buvo surengta pilietinė akcija partizanui Adolfui Ramanauskui – Vanagui palaikyti, uždegtos atminimo žvakelės.

Alytaus mokytojų seminarijoje dėstęs A. Ramanauskas partizanu tapo 1945 metais. Po poros metų jis ėmė vadovauti Dainavos apygardai, o 1948 metais paskirtas Pietų Lietuvos partizanų srities vadu. 1956 metais Kaune A. Ramanauskas ir jo žmona buvo suimti, po metų vienas partizanų vadų nuteistas mirties bausme.

Minint jo šimtąsias gimimo metines, Seimas kitus metus ketina paskelbti Adolfo Ramanausko – Vanago metais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.