G. Nausėda: Š. Stepukonio istorija yra kelias į išsivalymą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad istorija, kai buvęs „BaltCap“ partneris Šarūnas Stepukonis galėjo pralošti keliasdešimt milijonų eurų fondo lėšų, gali padėti įsivertinti, kodėl mechanizmai neveikia bei apsvarstyti galimą kontrolės griežtinimą. Pasak jo, pensijų kaupimo fondų sistema gyventojai gali pasitikėti, tačiau reikia dar daug padaryti, kad pasitikėjimas būtų pagrįstas realiais veiksmais.

Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Gitanas Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 22, 2024, 1:22 PM

„Pirmiausia reikia gerai išmokti pamokas ir labai aiškiai įvertinti, kodėl sistema, kontrolės mechanizmai neveikia, kodėl vidury baltos dienos gali būti išvaistomos milijoninės lėšos ir dar tokiam tikslui. Kontrolės griežtinimas yra vienas iš kelių“, – ketvirtadienį, lankydamasis sostinėje vykstančioje knygų mugėje žurnalistams, teigė G. Nausėda.

„Pačia sistema gyventojai gali pasitikėti, bet turime padaryti dar daug, kad pasitikėjimas būtų ne tik pažadais grįstas, o realiais veiksmais. Pamoka gera, kartais naudinga gauti pamoką, kaip ir ekologijos klausimuose, jeigu ne „Grigeo“ skandalas, galbūt visi būtume apsimetinėję, kad viskas yra gerai“, – tikino jis.

Šalies vadovas svarsto, kad Š. Stepukonio istorija gali leisti pasidaryti išvadas bei išvengti tokių atvejų ateityje.

„Tai yra kelias į išsivalymą. (...) Tikiuosi, kad ir šioje vietoje skandalinga istorija turės bent vieną teigiamą pasekmę, kad padarysime išvadas ir stengsimės išvengti tokių dalykų ateityje“, – kalbėjo prezidentas.

ELTA primena, kad „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis, po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 40 mln. eurų, bent dalį kurių galėjo pralošti kazino.

Praėjusią savaitę pranešta, kad Š. Stepukonis buvo sulaikytas Vilniuje, teismas leido jį suimti iki vasario 24 d.

Anksčiau skelbta, kad Vilniaus apygardos prokuratūra dar 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų pardavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau šiuo metu jis yra atnaujintas.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai (FNTT).

Š. Stepukonis įvairiais laikotarpiais vadovavo infrastruktūros fondo bendrovėms Lietuvoje ir buvo projektų bendrovių Lenkijoje valdybos pirmininkas. Juridinių asmenų registro duomenimis, Lietuvoje jis yra buvęs „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovių „Investicijų uostas“, „Knowledge investment“, „Moelta“, „Nullus“, „Safe community“, „Urban Revitalisation“, „Vėjo sesės 1“, „Venetus capital“, „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ ir „Žvirgždaičių energija“ vadovu.

Tuo metu Lenkijos registre Š. Stepukonis nurodomas kaip buvęs bendrovių „Izim SP“, „Deuteros Izim Edu“, „EN Efficiency PL“, „Protos Izim Edu“ ir „Tritos Izim Edu“ valdybos pirmininkas. Kaip nurodoma „BaltCap“ tinklapyje, „Izim“ yra speciali portfelio įmonė, kurios tikslas – kelti pragyvenimo lygį Lenkijos miestuose atnaujinant viešąją infrastruktūrą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: prezidento rinkimai – ko nemato Vilniaus burbulas?