Prezidento patarėjas: STT paliko ne vienas patyręs darbuotojas, gali kilti iššūkis užtikrinti įprastą tarnybos darbą

Specialiųjų tyrimą tarnybą (STT) paliko ne vienas patyręs darbuotojas, jei tokios tendencijos tęsis, gali kilti iššūkis užtikrinti įprastą tarnybos darbą, teigia prezidento Gitano Nausėdos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Darius Urbonas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba.<br>T.Bauro nuotr.
Specialiųjų tyrimų tarnyba.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 23, 2024, 12:08 PM

Apie tai penktadienį D. Urbonas žurnalistams kalbėjo po šalies vadovo susitikimo su STT direktoriumi Linu Pernavu.

G. Nausėdos patarėjas pažymėjo, jog susitikimo metu buvo atkreiptas dėmesys į „nelabai pozityvias“ valstybės tarnybos pertvarkos tendencijas, kai padidinus atlyginimus tam tikrose institucijose, į jas pereina dirbti dalis pareigūnų iš kitų institucijų. Tokios tendencijos, anot D. Urbono, atsispindi ir STT.

„Mes jau matome tokių pavyzdžių, kai tarnybą paliko ne vienas patyręs darbuotojas ar ketina tai padaryti. Jeigu šita tendencija tęsis, tai laikui bėgant, gali kilti nemenkas iššūkis apskritai organizuoti įprastą Specialiųjų tyrimų tarnybos darbą. Čia prezidentas atkreipė dėmesį ir paprašė vadovo dėti visas pastangas, kad išlaikyti patyrusį personalą“, – dėstė D. Urbonas.

Jis tvirtino, kad STT darbuotojai neretai pasirenka eiti dirbti į prokuratūrą, mat prokurorams yra padidintos algos.

Prezidento patarėjas tvirtino, jog tarnybos personalo skaičiaus didinimui ir esamų darbuotojų išlaikymui reikalingos papildomos lėšos.

„Jeigu norime didinti personalo skaičių, be abejo, kalbame apie asignavimus. Jeigu jų papildomų neturėsime, tai ne tik, kad mes negalėsime vystyti tų pajėgumų, bet šiandien galėčiau pasakyti, kad gali būti iššūkis išlaikyti ir esamą personalą“, – aiškino D. Urbonas.

Jis taip pat pažymėjo, kad pastaraisiais metais STT daug dėmesio skyrė korupcijos prevencijai, tarptautiniam bendradarbiavimui. Dabar, anot prezidento patarėjo, atėjo metas prioritetą skirti baudžiamajam persekiojimui.

„Pajėgumai, kurie buvo skirti baudžiamojo persekiojimo srityje, jie nebuvo vystomi. Iš esmės personalo skaičius liko tas pats. Mes turime suprasti šios tarnybos paskirtį. Baudžiamojo persekiojimo, kriminalinės žvalgybos funkcijas niekas daugiau negali atlikti iš esmės, ypatingai kalbant apie sisteminę korupciją, net teisėsaugos institucijose vykdomą korupciją. Tai yra išimtinė šitos tarnybos teisė ir pareiga. Tai čia mes turime, ką nuveikti, ir didinti savo resursą“, – komentavo D. Urbonas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.