Sukčių gaujai vadovavo kaliniai iš pataisos namų

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai į teismą perduoda bylą, kurioje net 11 įtariamųjų sukčiavimu. Keturi iš jų nuo ikiteisminio tyrimo pasislėpė, tad jų atžvilgiu tyrimas išskirtas į atskirą ikiteisminį tyrimą.

Sukčių gaujai vadovavo kaliniai iš pataisos namų.<br>Marijampolės apskrities VPK nuotr.
Sukčių gaujai vadovavo kaliniai iš pataisos namų.<br>Marijampolės apskrities VPK nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2016-10-17 16:28, atnaujinta 2017-05-10 17:46

Kaip rašoma Marijampolės apskrities VPK pranešime, šių asmenų identifikavimas – ilgo ir kruopštaus Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnų bei ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro darbo rezultatas.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog laikotarpiu nuo 2013 metų rudens iki 2014 m. vasario mėn., Marijampolės pataisos namuose atlikdami laisvės atėmimo bausmę kaunietis L.V. (gim. 1990 m.) ir Pakruojo r. gyventojas V.S. (gim. 1980 m.) subūrė organizuotą grupę sukčiavimams vykdyti. Jie paskirstydavo bendrininkams užduotis ir vaidmenis.

Nusikalstamų veikų vykdymui, šie du „gudruoliai“, kalintys už vagystes, plėšimus, svetimo turto sugadinimą, pasitelkdavo ir laisvėje esančius asmenis. Net 7 asmenys „talkino“ sukčiautojams. Jie talpindavo fiktyvius skelbimus apie neva parduodamus automobilius, surasdavo banko sąskaitų numerius, organizuodavo apgaulės būdu įgytų pinigų išgryninimą bei perdavimą.

Laisvės atėmimo bausmę atliekantys asmenys atsiliepdavo į skelbimais susidomėjusių asmenų skambučius ir sutarę dėl avanso už parduodamą automobilį, tokiu būdu išviliodavo pinigus, kuriuos pervesdavo į iš anksto surastą sąskaitą. Laisvėje esantys nuteistųjų pagalbininkai sąskaitas surasdavo per savo draugus ir artimuosius esančius laisvėje. Paprašę paslaugos, artimieji ar pažįstami surasdavo dar kitas sąskaitas į kurias ir buvo pervedami pinigai.

Išgryninti pinigai buvo perduodami prašiusiam „paslaugos“ asmeniui, o šis, nuteistųjų nurodymu, paprastai pinigus pervesdavo bankiniu pavedimu, perduodavo į rankas arba įnešdavo į sąskaitas tretiems asmenims.

Tyrimo metu nustatyta, jog į šios organizuotos grupės paspęstus spąstus pateko ir materialinių nuostolių patyrė 12 asmenų iš įvairių Lietuvos miestų (Kauno, Klaipėdos, Alytaus r. Anykščių, Šiaulių, Mažeikių r., Birštono, Vilniaus, Radviliškio).

Už sukčiavimą Lietuvos įstatymai numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.