Investicijoms į žemės ūkio valdas – 30 milijonų eurų

Ūkininkai ir žemės ūkio veiklą vykdantys juridiniai asmenys nuo gruodžio 3 d. iki 31 d. kviečiami teikti paraiškas Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ paramai gauti.

Kaimas,žemės ūkis,laukai,pievos,orai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Kaimas,žemės ūkis,laukai,pievos,orai<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ŽŪM inf.

2018-11-23 12:50, atnaujinta 2018-11-23 12:53

Investicijoms įgyvendinti skiriama 30 mln. eurų paramos lėšų. Nustatyti kai kurių naujų gamybinių pastatų ir inžinerinių statinių statybos fiksuotieji įkainiai, kurių pagrindu bus apskaičiuojama tinkamų finansuoti išlaidų vertė ir paramos suma.

Fiksuotieji įkainiai (be PVM) taikomi:

1) naujoms pieno ūkio fermoms – fermos ploto vieno kvadratinio metro statybos fiksuotasis įkainis yra 192,75 Eur už 1 m2;

2) naujiems plokščiadugniams grūdų saugojimo bokštams – bokšto talpos tūrio vieno kubinio metro statybos fiksuotasis įkainis yra 83,31 Eur už 1 m3.

Pareiškėjai galės įgyvendinti ne tik naujų gamybinių statinių statybos arba esamų rekonstravimo ar kapitalinio remonto projektus, bet investuoti ir į valdos infrastruktūros sutvarkymą bei įsigyti įrangos, būtinos veiklai specializuotame žemės ūkio sektoriuje vykdyti.

Atkreiptinas dėmesys, kad pareiškėjai, kurie pateiktame projekte numato pradėti vykdyti gyvulininkystės veiklą (keičiama ūkio specializacija) arba plėsti vykdomą gyvulininkystės veiklą ( pateiktame projekte numatyta padidinti ūkyje laikomų ūkinių gyvūnų skaičių) paramos lėšomis galės statyti mėšlides ir (arba) srutų kauptuvus.

Paramos lėšomis numatyta finansuoti naujos žemės ūkio technikos, išskyrus traktorius ir kombainus, ir įrangos įsigijimą. Tinkamų finansuoti išlaidų kategorijai priskirtos daugiamečių augalų įsigijimo ir tų augalų sodinimo išlaidos.

Kas gali kreiptis paramos

Paramos galės kreiptis ne mažiau kaip 2 metus iki paramos paraiškos pateikimo žemės ūkio veiklą vykdantys subjektai, kurių valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte yra didesnis kaip 8000 Eur.

Taip pat pareiškėjas turės atitikti ir kitas veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse nustatytas sąlygas ir reikalavimus paramai gauti.

Prioritetiniai sektoriai nesikeičia

Šiemet prioritetiniai sektoriai lieka tokie patys kaip ir anksčiau – gyvulininkystė, sodininkystė, daržininkystė ir uogininkystė.

Paramos intensyvumo dydžiai pagal sektorius nesikeičia: gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuose finansuojama 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų vertės, augalininkystės – 40 proc.

Paramos intensyvumas prioritetiniuose sektoriuose padidinamas 20 proc. punktų pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, įgyvendinantiems kolektyvines investicijas.

Finansavimo išlaidos

Paramos dydis pareiškėjo projektui negalės viršyti 200 tūkst. Eur. Jei projekte numatyta įgyvendinti naujų gamybinių pastatų ir (arba) statinių statybą, esamų rekonstravimą ar kapitalinį remontą ir jų funkcionavimui užtikrinti būtiną infrastruktūrą, paramos dydis projektui negalės viršyti 400 tūkst. Eur.

Atkreiptinas dėmesys, kad pirmiau nurodyta paramos suma projektui bus skiriama, jei statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto ir infrastruktūros išlaidos sudarys ne mažiau kaip 50 proc. projekto investicijų vertės (be PVM).

Projektų atranką numatyta vykdyti pagal 8 atrankos kriterijus, taikant 100 balų sistemą. Privalomas mažiausias projektų atrankos balų skaičius yra 35 balai.

Patikslinti projektų pirmumo atrankos kriterijai, t. y. atsisakyta suteikti atrankos balus projektams, kuriuose numatyta įgyvendinti investicijas susijusias su ūkinių gyvūnų biologinės saugos užtikrinimu valdoje.

Nustatytas naujas projektų pirmumo atrankos kriterijus – pareiškėjas įgyvendina gyvulininkystės sektoriaus pieninės galvijininkystės projektą, už kurio atitiktį suteikiami 25 atrankos balai.

Priemonė finansuojama iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos valstybės biudžeto.

Tai jau antrasis kvietimas minėtai paramai gauti šiais metais. Investicijoms įgyvendinti buvo skirta 430 mln. eurų paramos lėšų, buvo patvirtintos 3445 paraiškos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.